Killi sabunla cildimi yıkasam faydası olur mu?

K

killisabun

Forum Okuru
Killi sabunla cildimi yıkasam faydası olur mu?

Killi sabun yüze faydaları melek kadınlar kulubü killi sabun kullananlar forum'da.​

Cildim çok yağlı cildimi temizlemediğim zaman hem sivilceler hem gözeneklerim fazla. Killi maske alacağım yanında bir de killi sabun almak istiyorum benim gibi yağlı cilde sahip olanlar acaba killi sabun yüze faydası oldu mu? Ne kadar süre ve ne kadar aralıkta kullanmak gerekiyor bunu. Killi sabun cildime gerçekten etkisi olur mu ne dersiniz? Sabun olduğu için acaba çok aşındırır ya da yüzüme kötü gelir mi?

Merhaba
Yağlı cilt bence en fazla bakım isteyen cilt tiplerinden biri bakım yapılmadı zaman sivilce oluşumu hızlanır gözenekler açılır siyah noktalar belirgin hale gelir. Kil özellikle yağlı ciltlere iyi gelen bir temizleme ve arındırma yöntemi. Kil maskeleri özellikle yağlı ciltli olanlara önerilir. Kil sabunuyla da cildinizi peeling yapabilir arındırabilirsiniz. Kil sabunu ile cildiniz ölü hücrelerden arınır. Sivilce oluşumu azalır hatta yok olur. Kil sabununun cilde faydaları arasında lekeleri de yok edebileceği söyleniyor. Tabii cildinizi sadece sabunla temizleyip bırakmamalısınız sonrasında temizlenen ve açılan gözenekleri sıkılaştırıcı bir tonik ve sonrasında nemlendirme yapmayı da ihmal etmemelisiniz.

''Kil sabunu nasıl kullanılır''​

• Islattığınız cildinize sabunu köpürterek cildinize masaj yaparak yayın
  • Birkaç dakika cildinizde beklettikten sonra
  • Ilık su ile cildinizi temizleyebilirsiniz
  • Ama dediğim gibi sonrasında tonik ve nemlendirici uygulamayı da ihmal etmeyin
Yağlı cilde sahip olanlar için kil maskesi hakkında bilgisi olmayanlar hemen aşağıdaki yazımızdan kil maskesi konumuza bakabilir. ''Yağlı ciltler için kil maskesi'' yazımız hemen aşağıda arkadaşlar.

Bende maalesef yağlı ciltten ötürü sıkıntılar yaşamaktaydım ve bir süre kil sabunu kullandım ve etkisini gördüm diyebilirim ancak düzenli kullanmak gerektiğini düşünüyorum

Geri