Etiketler:
 1. LaViNYaM

  LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

  Kayıt:
  23 Kasım 2010
  Mesajlar:
  6.355
  Beğenilen Mesajlar:
  824
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  Antalya

  Kilo Alan Eşini Boşayan Erkekler Risk Altında!!!

  Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

  Kilo Alan Eşini Boşayan Erkekler Dikkat Kilo Alan Eşini Boşayan Erkek Risk Altında
  Evlenmeler gibi boşanmalarda hayatın bir gerçeği....Boşanmaların nedenlerinden biri de kilo alan eş...Ama erkekler sevinmesinler kilo alan eşini beğenmeyip boşamak isteyen erkekler boşandıktan sonra hızla kilo almaya başlıyor..İlahi adalet işte....:)
  < Konu Resmi..>  Kilo Alan Eşini Boşayan Erkekler Risk Altında
  Evlilikle ilgili bir süreçteyseniz, kilo almaya hazır olun.


  Evlilikle ilgili bir süreçteyseniz, kilo almaya hazır olun. Üstelik bu süreç, evliliği başlatmak ya da sonlandırmak şeklinde!

  Evlenen çiftlerin iki sene içinde kilo aldıkları görülüyor. Araştırmalar da bunu göstermekte. Ancak boşanmak da kilo almaya neden oluyor. Ne var ki ortada bir fark var, evlenirken kilo alan kadınlar, boşanırken ya da boşandıktan sonra kilo almıyorlar. En azından daha az risk altındalar.

  Çünkü boşanan erkekler kilo alma riskini kadınlara göre daha fazla taşıyorlar. Kadınlar da boşanmanın duygusal hasarına uğrama konusunda daha fazla risk taşıyorlar.

  10.071 kişiyle yapılan araştırmada medeni durum ve kilo değerleri göz önünde bulundurulmuş. Sonuçlara göre medeni hal değişikliği, hiç evlenmeyenlere göre kiloyla ilgili sorunlara neden oluyor.

  Evlenen kadınlar ve erkekler (ya da boşananlar) iki yıllık süreç içerisinde kilo alırken, hiç evlenmeyenlerin böyle bir sorunu olmuyor.

  Evlenen çiftlerin kilo alması konusunda Türk halkı olarak çok da şaşırmamızın anlamı yok. Türkiye'de çiftlerin kilo alması için iki yıla değil, iki aya ihtiyaçları var. Çiftler çok kısa sürede kilo alıyorlar. Bunun pek çok nedeni olabilir fakat önemli olan hareketsizlik yani spor yapmamak ve özensizlik ilk akla gelenler.

  Kilo almak hem sağlık sorunlarına neden oluyor hem de çiftlerden biri kilolu birinden hoşlanmıyorsa, evlilik sorunları yaşanmaya başlıyor.

  Eşi kilo aldığı için boşanma davası erkekler var ne yazık ki. Ancak eşi kilo aldığı için boşanmaya kalkan erkekler bu araştırmayı ciddiye alsınlar. Boşanma sonrası erkekler kilo alıyor.


   
Kilo Alan Eşini Boşayan Erkekler Risk Altında!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Göbekli erkekler risk altında ...

  Göbekli erkekler risk altında ...

  Veteriner Fakültesi Besin Hijyeni ve Teknolojisi Anabilim Dali ögretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Tayar, erkeklerin fazla kilolarinin karin bölgesinde biriktigini, bu yüzden “göbekli” erkeklerin kalp ve seker hastaligina yakalanma riskinin yüksek oldugunu bildirdi. Tayar, saglikli olmanin temel sartinin çesitli ve dengeli gidalarla beslenmek ve kilo almaktan kaçinmak oldugunu belirtti. Diyet...
 2. Kadın Öğretmenler risk altında!

  Kadın Öğretmenler risk altında!

  Kadın öğretmenler osteoporoza yönelik önemli bir risk faktörü taşıyorlar. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nce, Ankara Oran Sağlık Ocağı bölgesine bağlı ilköğretim okullarında çalışan kadın öğretmenlerde osteoporoz risk faktörlerinin boyutunun saptanması amacıyla 170 öğretmen üzerinde araştırma yapıldı. Araştırmada, öğretmenlere, osteporoza neden olan faktörleri ne kadar...
 3. Polis eşlerinin paylaşım alanı..

  Polis eşlerinin paylaşım alanı..

  polis eşleri buraya Asker eşlerini açtık..Polis eşlerinide açalım dedim:D Hanımlar burada eşlerinizin mesleklerindeki zorlukları,mutlulukları,sevinçleri yani kısaca herşeyi paylaşın..Güzel paylaşımlar dilerim..
 4. Pasif İçicilerde Risk Altında

  Pasif İçicilerde Risk Altında

  Yapılan birçok araştırmaların ortaya koyduğu verilere göre, sigara kullanmanın, sigara içilen yerdeki havayı teneffüs etmenin, içilen sigaranın sayısının, süresinin, sigaranın yapıldığı tütün kalitesinin, filtreli veya filtresiz kullanımının, farklı bölgelerde yetişen farklı tütünlerden sigara içmenin; insan sağlığını direkt ve indirekt yollardan olumsuz yönden etkilendiği ortaya konmuştur....
 5. Göbekli Erkekler Risk ALtında

  Göbekli Erkekler Risk ALtında

  Diyet denildiğinde akla hemen kadınlar geliyor, oysa günümüzde şişmanlık sadece kadınlar için değil erkekler için de sorun. Özellikle de erkeklerin karın bölgesinde biriken kilolar yani göbek, kalp ve şeker hastalıkları riskini artırıyor, kansere yakalanma tehlikesi yaratıyor. Uzmanlar hergün en az beş porsiyon meyve ve sebze yenilmesini öneriyor. Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi...

Sayfayı Paylaş