Kilo Aldıran Öneriler

ASİMELEK

ASİMELEK

Daimi Üye
Üye
Kilo Aldıran Öneriler
kilo, nasıl alınır, dengeli beslenme, alışkanlıklar, kilo aldıran öneriler hakkında bilgi için yazımıza buyrun arkadaşlar.


kimi fazla kilolarından şikayet edip diyet yaparken kimide zayıflıktan şikayet edip kilo almak ister meleklerim. bu yazımızda sizlere kilo almak için 10 öneri sunuyoruz.

Diyetisyen Güneş Aksüs’den kilo almaya çalışanlara 10 öneri...

Zengin bir kahvaltı ile güne başlayın. Peynir, zeytin, bal, zeytinyağı ve baharat eklenmiş domates, biber, yumurta, biraz ceviz, fındık, taze sıkılmış meyve suyu veya 1 bardak süt.

Mutlaka ara öğün tüketin. Kuru meyveler, taze meyveler, kuru yemiş, çekirdek atıştırın.

Beş çayı doyurucu değil, iştah açıcı olmalı. Soslu ekmekleri deneyin. Börek, kısır, kek gibi iştah açabilecek şeyler yiyin. Ama bu öğünlerin akşam yemeğini azaltmasına izin vermeyin.

Sıvılardan da enerji sağlayın. Aralarda çay yerine meyve suyu, ayran, sütlü kahveler, meyveli-ballı süt, meyve suyu-soda, gibi enerji değeri yüksek olan içecekleri tercih edin. Yanına biraz bisküvi ve kurabiye isteyin.

Düzene ihtiyacınız var. Aktivitenizin, uyku saatlerinizin ve yeme saatlerinizin düzenli olmasına özen gösterin. Düzensiz yaşam yediklerinizi takip etmeyi zorlaştırır ve almanız gereken kaloriyi tamamlamakta zorlanabilirsiniz.

Yemekten sonra mutlaka meyve yiyin. Akşam yemeğinin üzerine 1-2 saat sonra kuru incir ve ceviz gibi kalorisi yüksek bir karışım eklerseniz kilo alırsınız.

Spor yapın. Kas kalitesini artıracak egzersizlere yönelin. Kaç saat hangi spordan yararlanabilirsiniz uzmana danışın. Saatler harcamanıza gerek yok size uygun bir program uygulanması yeterli.

Zenginleştirilmiş ürün kullanın. Çok tahıllı ekmekler, cevizli ekmek, zeytinli ekmek, soslu makarna, sebzeli bulgur pilavı, karışık çorbalar, zenginleştirilmiş kahvaltılık gevrekler daha az miktarda çok kalori almanızı sağlar.

Öğün atlamayın. Öğün atladığınızda yaklaşık 200 kalori az almış olacaksınız. 2 meyve + 4 ceviz = 200 kalori.
Cebinizi doldurmadan dışarı çıkmayın. Dışarı çıkarken yanınıza kuru meyve, kuru yemiş alın. Dışarıda işiniz uzun sürebilir. Acıkmadığınız için yemek yemeyi unutabilir veya yoğunluktan vakit ayıramayabilirsiniz. Böyle zamanlarda cebinizdekileri yiyin.
 
Üst