Kilo Almak İsteyenlere Beslenme Önerileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kilo Almak İsteyenlere Beslenme Önerileri
kilo almak istiyorum, kilo almak için ne yemeli, kilo almanın yolları

Zayıflamak kilo vermek isteyenlerin yanısıra aksine bir türlü ne yerse yesin kilo alamayan kişilerde vardır.

Bana göre çok aşırı zayıflık görsel olarak da iyi olmuyor. Atalarımızın dediği gibi "Bir dirhem et bin ayıbı örter"

Çok aşırı zayıf olup da kilo almak isteyenlere beslenme uzmanlarının kilo aldırıcı beslenme önerileri ile sizde istediğiniz gibi kilo alabilirsiniz.

Kilo-Almak-İstiyorum.jpg

Kilo aldıracak ve iştahınızı açacak olan formül;

1) Her gün yemeklerden 1 saat kadar önce ve yatmadan hemen önce aç karnına : 1 bardak sıcak süt içine 2 çorba kaşığı bal 1 çorba kaşığı tereyağ konup iyice karıştırıldıktan sonra içilir.
2) Yemekler bol yağlı ve şekerli olmalı , sıcak olarak yenmelidir.
3) Sigara kesinlikle az içilmeli ve hatta bırakılmalıdır. Sigara iştahı keser.
4) Çay ve kahve iştahı kestiğinden çok az içilmeli ve bol şeker konmalıdır.
5) Fındık , ceviz , fıstık , leblebi , çikolata ve dondurma bol yenmelidir.
6) Yemeklerde bol miktarda ekmek yenmeli , meyve ve sebze az yenmelidir.
7) kahvaltıda peynir ve zeytin az yenmeli , tereyağ – kaymak – reçel - pekmez ve bal bol miktarda yenmelidir.
8) Yemekler haşlama değil ; bol yağlı ve kızartmalı , az tuzlu ve kremalı olmalıdır.
9) bol bol mayonezli ekmek , yağlı börek , kremalı pasta , baklava ve kadayıf tüketilmeli , çikolata ve şekerleme yenmelidir.
10) Hareket etmek kilo kaybına neden olduğundan , mümkün olduğunca çok az hareket etmeli , yemek aralarında mutlaka yatıp uyunmalıdır. Fazla gezmek ve yürümek iyi değildir.
11) Su az içilmeli , su yerine genellikle şerbet , cola ve meşrubat içilmelidir.
12) Salata az yenmeli , yendiği zaman bol yağlı ve az sirkeli ve az limonlu olmalıdır.
13) Makarna ve pilav bol tereyağlı olarak yenmelidir.

İştah açan gıdalar
Kavun, karpuz: Baş ağrısını giderir, gözlere kuvvet verir, iştah açar.
Greyfurt: Kansere karşı koruyucudur, C vitamini deposudur. İştah açar.

Çörekotu: İştah açar. Vücuda kuvvet ve dinçlik verir.
Defne: İdrar ve âdet söktürür. İştah açar.

Havuç: Görmeyi kuvvetlendirir, kansızlığı giderir, yüz kırışıklıklarını giderir.
Tere: İştah açar, hazmı kolaylaştırır.

İncir: Enerji verir, kilo almaya çok faydalıdır.
Karanfil: Mikropları öldürür. Ağrıları dindirir. Hazmı kolaylaştırır. İştah açar.

Kırmızı biber: C vitamini çoktur. Bağışıklık sistemini güçlendirir. İştah açar, sindirimi kolaylaştırır, sinir hastalıklarını yatıştırır, kolesterolü önler.

Nohut: Vücudu kuvvetlendirir. Kuru fasulye ve pirinç de faydalıdır.
Soğan sarımsak: İştah açar.

Tarçın: Ruhi sıkıntıları giderir. Kalbi kuvvetlendirir. İştah açar, hazmı kolaylaştırır.
Yoğurt: Sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar.

Çikolatalı puding: Kilo almaya yarar.
Zencefil: İştah açar.

Tuz: İştah açar.
Baharatlar: İştah açar.

Zeytinyağı: En fazla kalori zeytin yağındadır.
Kuru yemişler: Kalori çoktur.
Hurma: Kansızlığa iyi gelir.

Geri