Kilo vermek için kaç adım atmak gerekir?

• Konbuyu başlatan Hayalimdekisen
  • Başlangıç tarihi
H

Hayalimdekisen

Forum Okuru
Kilo vermek için kaç adım atmak gerekir?

Kilo vermek için kaç adım atmalıyız melek kadınlar kulübü kilo vermek için günde kaç adım yürümeliyiz forum'da.​

Kızlar bahar geldi ama hala kış buralar merakla havanın güzelleşmesini bekliyorum hem gaza gelmek için hem yürüyüş yapmak için? Hani kışın mont pardesü giyiyoruz kilolar kamufle oluyor ama artık ince giyinecegiz mecbur kilo vermek lazım. Fazla bir kilom yok ama ben her baharda yürüyüş yaparım havalar ısınana kadar kısa kadar rahat olurum kilo açısından. Şimdi şunu sormak istiyorum ki kilo vermek için kaç adım atmalıyız? Hızlı kilo vermek istiyorum hani kaç adımda kaç kalori yakarım bunun bilimsel bilgileri de olursa daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

images (8).jpeg

Merhabalar
Kilo vermek nedense aklımıza yazın geliyor elbette kiloları saklamak kışın daha kolay :). Aslında hem sağlıklı bir hayat sürdürmek hem de sabit kiloda kalmak için yaz kış yürüyüş yapmak gerekir diye düşünüyorum. Hatta şöyle söyleyeyim düzenli bir şekilde yürüyüş yaptığınızda çok da güzel kilo verebilirsiniz. Sabahları ya da akşam yapacaginiz yürüyüş için her gün için ortalama 1 km yok yürümek bunda da 2000 adım atmak gerekiyor. Bundan daha fazla da yürüyebilirsiniz. Yani 3000-4000 adım daha iyi olacaktır.

"Kilo vermek için kaç adım atmalı"​

2000 adım yapacağınız yürüyüşte yaklaşık olarak 100 kalori yakarsınız. Bir insan yarım kilo vermek için yaklaşık 3000-3500 kalori yakmak zorundadır. Bunun için günde 500 kalori yakmak yeterli olur bu da aslında her gün 10000 adım atmanıza eşdeğerdir. Benim acelem yok yavaş yavaş kilo vermek istiyorum diyorsanız 10.000adım fazla gelirse 4000-6000 adım ideal olur.

Dilerseniz aşağıdaki linkten zayıflamak isteyen arkadaşlarımız için güzel bir yazı diye düşünüyorum. "Zayıflamak için günde kaç litre su içmek gerekir" hemen alttaki yazıdan inceleyebilirsiniz.

Geri