Kilo vermeniz için 25 tavsiye

  • Konbuyu başlatan FiRaRi_MeLeK
  • Başlangıç tarihi
FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK

Daimi Üye
Üye
Kilo vermeniz için 25 tavsiye
kilo verme, nasıl zayıflarım, kilo verme ipuçları, fazla kilolar her yaştan insan korkulu rüyasıdır , zayıflamak için aç kalmayı bile göze alırız , şimdi meleklerimiz size kilo vermek için 25 tavsiyede bulunucaz.

145394eb1eedfa8ae3.jpg1- Masanızdan Uzaklaşın
Yemek yerken masadan uzaklaşmak mideyi düzene sokar. Araştırmalar çalışılırken yemek yiyenlerin diğerlerine göre iki kat fazla yediğini gösteriyor. Beyin etrafta çok fazla dikkat dağıtıcı faktör olduğu için doyduğunu anlayamıyor. Kişinin iştahı artıyor. Yemek yemek için masanızdan 15 dakika uzaklaşın.


2- Erken Uyuyun


Eğer yeterince uyumuyorsanız iştah düzenleyici hormonlarınız iyi çalışmayabilir. Bir araştırmaya göre 7.5 saatten az uyuyan kişiler daha çabuk kilo alıyor.


3- Sakız Çiğneyin


Sakız çiğneyenler her yemekte 6 daha az kalori alıyorlar. Çünkü sakız çiğnemek doygunluk hissi veriyor. Sakız çiğnemek saatte 11 kalori yakmanızı sağlar.


4- Merdiven Çıkın


Asansör kullanmak yerine merdiven çıkın. Otobüsten bir durak önce inip biraz yürüyün. Basit gibi görünen şeyler kilo vermenize yardımcı olabilir.


5- Yemek Günlüğü Tutun


Yediğiniz porsiyonlara konsantre olun. Ne kadar fazla yediğinizi görünce şaşıracaksınız. Bu ayrıca hedefinize odaklanmanızda da yardımcı olacaktır.


6- Balık Yiyin


Balığın içindeki omega 3 yağı açlık hissini yok eder.


7- Kahvaltı Yapın


Kahvaltıyı atlamak vücudunuzu açlık moduna geçirir. Metabolizmanız yavaşlar, vücüdunuz enerji depolar. Kahvaltı için size uzun süre doygunluk hissi verecek yiyecekler tercih edin. Yumurta, yulaf, dut gibi.


8- Soğuk Su İçin


Araştırmalar günde 8 ile 12 bardak arası su içenlerin metabolizma hızının daha yüksek olduğunu gösteriyor. Ayrıca vücudunuz soğuk suyu vücut ısısına getirmek için fazla kalorilerinizi yakar.


9- Yeşil Çay İçin


Yeşil çay için boşuna metabolik iksir demiyorlar. İçinde yağ yakmaya yardımcı olan bileşenler var. Günde 2 ile 4 bardak arası yeşil çay içmek fazladan 50 kalori yakmanızı sağlar.


10- Resim Asın


Buzdolabınızın üstüne şuanki fotoğrafınızı ve daha zayıf olduğunuz sırada çekilen bir fotoğrafınızı ya da size ilham verecek birinin fotoğrafını asın. Her baktığınızda sağlıklı beslenmeniz gerektiğini hatırlayın.


11- İkinci Bardaktan Uzak Durun


Araştırmalar 2 bardak alkollü içkinin yağ yakımını s oranında yavaşlattığını gösteriyor. Bunun nedeni, karaciğeriniz içkiyi asite dönüştürmesi. Kandaki asit oranı yükseldiğinde vücudunuz yağlar yerine asiti yakar.


12- Doymak İçin Koşun


Zayıflamak için koşmak belki yeni bir kavram değil ama Brezilyalı bilim adamları egsersiz yapmanın nöronların aktivitesini yükselttiğini bulmuş. Bu aktivite doygunluk hissinizi kontrol ediyor.


13- Tabağınızı Düzenleyin


Tabağınızın ¼'ü tavuk, balık, yumurta gibi ana proteinlerden geri kalanı ise sebzelerden oluşsun. Sebzelerin farklı renkte olmasına özen gösterin. Farklı renkler farklı besin maddelerini gösterir.


14- Süt İçin


Yemekten sonra bir bardak yağsız süt için. Kalsiyum doymuş yağ miktarınınemilimini azaltır.


15- Tabağınızı Küçültün


Saçma gelebilir ama araştırmalar küçük tabakta yemek yiyen insanların daha çabuk doyduğunu gösteriyor. Göz doyması bu olsa gerek.

16- Maviye Boyayın


Eğer mümkünse yemek odanızı maviye boyayın. Bu renk iştah bastırıcıdır. Emin olun yemekler gözünüze daha az çekici gelecek.


17- Protein Tüketin


Protein kas yapımında ve korunmasında önemlidir. Ayrıca proteinler karbonhidrat ve yağlara göre daha doyurucudurlar. En iyi protein alternatiflerinden biri de hindidir. Hindi diğer hayvansal proteinlere göre daha düşük kalorilidir. Hem de metobolizmayı hızlandırır.


18- Ayağa Kalkın


Telefonla konuşurken ayağa kalkın. Konuşma sırasında ayakta durun. Günde 20 dakikalık bir konuşma size 54 kalori yaktıracaktır.


19- Balık Yağı Alın


Spor yapmadan 2 saat önce balık yağı alın. Balık yağı yağ yakan enzimlerin çalışmasını arttırır.


20- Diğer Eliniz ile Yemek Yeyin


Sağ elinizi kullanıyorsanız sol, sol elinizi kullanıyorsanız sağ eliniz ile yemek yemek sizi yavaşlatıcaktır. Bu sayede daha az yiyecek ve daha çabuk doyacaksınız.


21- Greyfurt Yiyin


Greyfurtun bir çeşit yağ yakıcı özelliği var. Araştırmalar yemekten once yenilen yarım greyfurtun 12 haftada 1.5 ile 4.5 kg arası zayıflatığını gösteriyor.


22- Tatlı Yiyin


Tabii abartmamak şartıyla. Küçük bir parça tatlı vücuda yemek bitti sinyalini gönderir. Size kremalı bir pastayı midenize indirin demiyoruz. Uzmanlar yemek sonraları küçük bir parça bitter çikolata yemeyi tavsiye ediyor.


23- Fartlek Yöntemiyle Koşun


Fartlek yöntemi 1 buçuk dakika yavaş koşu sonrası 30 saniye hızlı koşmayı içerir. Her defasında yavaş koşu 15 saniye azaltılır. Bu yöntem ile koşu bandına gerek kalmaz. Tempo değiştirerek metabolizmanızın daha hızlı çalışmasını sağlayacak ve sabit hızda koştunuzdan daha çok kalori yakacaksınız.


24- Kahve İçin


Sabahları kahve içmeyi unutmayın. Kahve metabolizma hızını oranında arttırır. Şekersiz içmeyi tercih edin.


25- Bol Mineralli Yiyecekler Tüketin


Her ay adet döneminde çok miktarda demir kaybediyorsunuz. Demir minerali kaslara oksijen taşınmasında yardımcı olur. Eğer kaslarınız yeterince oksijen alamazsa, metabolizmanız yavaşlar. Bu yüzden demir açısından zengin ıspanak, brokoli gibi yiyecekler tüketin.
 
J

jessica jung

Forum Okuru
:hungry::yemek::Dvay be doğru aslında tatlı konusunda da.size tavsiyem
ekmekden uzak durun
soğuk su için(metebolizmayı hızlandırır)
yoğurt yiyin
lahana salatası ama pimemiş yiyin
tatlı haftada 1-2 defa tüketin bitter
az kalorili şeyleri tüketin
inanın %75 bir fark görüceksiniz
bol bol spor yapın
 
Üst