Kilo Vermenizi Hızlandıracak Püf Noktaları!

kaprisli

Yeni Üye
Üye
Kilo Vermenizi Hızlandıracak Püf Noktaları!
Kilo vermenizde en önemli olan şey bağırsaklarınızın düzgün çalışmasıdır. Bu yüzden yapmanız gereken çok basit bir iki şey var..
*sabahları ılık bir bardak suya yarım limon ve bir tatlı kasığı bal katarak aç karnına için
*sabah ve akşam yemeklerden önce birer tatlı kaşığı dövülmüş keten tohumunu bir bardak suyla karıstırıp için eğer ishal sorunu çıkartırsa sadece sabahları için
*kabızlık sorununu gerçekten sıkıntılı yaşayanlar varsa sabahları aç karnına yarım çay kaşığı dövülmüş tere tohumunu bir tatlı kaşığı balla karıştırarak yanında bir bardak su ile tüketsinler. bu işlemi üç gün tekrarlayın
*eğer açlığınıza dayanmakta zorlanıyorsanız karnınız acıktığında kurutulmus ya da taze nane koklayın açlığınızın azaldığınızı yada tamamen geçtiğini göreceksiniz


D-TOX Nedir?

D-TOX vücudumuzda oluşan ödemi kısa süreli ama çok etkili bir yöntemle vücuttan atmaktır. bunun için size iki önemli tarif vericem. İşte birincisi:

İKİ GÜNLÜK D-TOX
Bunun için size vereceğim iki tarif var birincisi kabak çorbası, ikincisi yeşil elma kompostosu...

KABAK ÇORBASI
1 kilo kabak kabuklarıyla iyice yıkanır ve küp küp doğranıp 1-1,5 litre suda kaynatılır içine tuz asla atılmaz çünki vücutta ödemin oluşma sebebi tuzdur. kabaklar yumuşayınca 7-8 yaprak taze naneyi (ya da yoksa kurutulmuş nanede koyabilirsiniz) çorbamıza ekliyoruz .

YEŞİL ELMA KOMPOSTOSU
1 kilo yeşil elma kabuklarıyla küp küp doğranır ve 1-1,5 litre suda yumuşayıncaya kadar haşlanır. Haşlandıktan sonra içine bir çay kaşığı tarçın ilave edilir... (şeker koymak yok asla o zaten biraz tatlı)

VE ŞİMDİ İKİ GÜNDE BİR BEDEN ZAYIFLAMA ZAMANI
*sabahları kalkınca bir kase elma kompostosu içilecek
*aradan 1-2 saat geçince bir tabak kabak çorbası bir dilim kepek ekmeğiyle içilecek
*öğlen sadece yeşilliklerden oluşan bir tabak salata sadece limonlu, tuzsuz ve yağsız olmak kaydıyla tüketilecek ekmek yok sadece bol su var.
*aradan 1-2 saat geçince bir kase elma kompostosu içilecek
*akşam yemeğinde bir tabak kabak çorbası ve yeşilliklerden oluşmuş sadece limonlu, yağsız tuzsuz salata tüketilecek.
*gece yatmadan öncede şeker seviyemizi ayarlamak için bir kase elma kompostosu içilecek

not: bu iki gün tekrarlanacak ve daha fazla yapılmayacak çünki vücutta toplanan fazla su iki günde tamamen atılır ve bir beden incelme sağlanır.
bundan sonra size uygun bir diyete devam ederseniz atılan su geri gelmeyecek ve bir süre sonra kilo kaybı olarak yüzünüzü güldürecek...Yoğurt yağ yakıyor

Diyetlerine yağsız yoğurt ekleyenler yüzde 22 daha fazla kilo kaybediyor. Göbekteki yağların yüzde 81'i de yoğurtla eriyor.


Göbeğini hızla eritmek isteyenler, bol bol yağsız yoğurt yesin! ABD'de yapılan bir araştırmada, düşük kalorili rejimlerine yoğurt seçeneğini ekleyen ve günde üç öğün yağsız yoğurt yiyen aşırı kiloluların, yoğurtsuz bir diyet uygulayanlara oranla yüzde 22 daha fazla kilo verdikleri ve yüzde 61 daha fazla yağ yaktıkları tespit edildi. Yoğurt yiyenlerin ayrıca, karın bölgelerinde yüzde 81 daha fazla yağ yaktıkları ortaya çıktı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki araştırmaya katılanlardan Dr. Michael Zemel, yoğurt yiyenlerin hem ortalama yedi kilo olan zayıflama seviyesinden daha fazla inceldiklerini hem de kaslarını diğerlerinden iki kat fazla koruduklarını belirtti.

Dr. Zemel, kas kütlesini korumanın diyet yapanlarda önemli bir konu olduğunu belirterek, "Önemli olan yağ yakmak, kas değil. Kaslar kalori yakmaya yardımcı oluyor, ancak kilo verirken kas kütlesi de kaybediliyor. Buna en iyi çözüm, kalsiyum ve protein ağırlıklı bir diyet, yani yoğurt" diye konuştu. Araştırma Uluslararası Obezite Dergisi'nin nisan sayısında yayımlanacak.
Bu arada Japonya'da yapılan araştırmalar da, yoğurdun nefes kokusunu giderdiğini, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koydu. Altı hafta boyunca günde bir porsiyon yoğurt yiyenlerin yüzde 80'inde, nefes kokusuna yol açan hidrojen sülfit düzeyi azaldı.


Zayıflamak için semizotu ve havuç yiyin

Kanserden böbrek taşına, her türlü sağlık sorunu için sebzelere güvenebilirsiniz. Tabii fazla kilolar için de!

TAYLAN KÜMELİ / bir kibrit kutusu lezzet


SEMİZOTU: Kanı temizler, idrar söktürür, sinir krizleri ve beyin yorgunluğunu geçirir, böbrekteki kum ve taşı döker. Tüm bunların yanı sıra şeker hastalarının susuzluğunu azaltır, kilo vermeye yardımcı olur.
HAVUÇ: Kilo alıp vermemizde temel olan kan şekeri dengemizin korunması, aldığımız besinlerin glisemik endekslerine bağlıdır. Havuç, yüksek glisemik endeks içeren bir besin olmakla birlikte belli aralıklarla ve doğru şekilde tüketildiğinde sağlıklı beslenmede yerini alabilir. En doğrusu çiğ ya da haşlayarak tüketmektir. Gözler için çok faydalı olan havuç, mide ve bağırsak kanamalarında da etkilidir. Ayrıca damar sertliğini engeller, akciğer kanseri riskini düşürür.
BROKOLİ: Brokolinin içerdiği beta karoten, yemek borusu, mide, bağırsak kanserlerinin riskini azaltıcı etkiye sahiptir. Brokoli ayrıca, B1 ve C vitaminleri, kalsiyum, kükürt, potasyum ve selenyum maddeleri içerir.
PATLICAN: Kalp çarpıntısını giderir. Patlıcanın ayrıca pankreas, karaciğer ve böbrekleri kuvvetlendirici, idrar söktürücü etkileri bulunmaktadır.
ENGİNAR: Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginar, kanı temizler ve yorgunluğu giderir. Ayrıca kalp adalelerini kuvvetlendirir, kolesterolü düşürür, mide ve bağırsakları dezenfekte ederek ishali durdurmaya yardımcı olur.
BEZELYE: Kansızlığı gideren ve pekliği geçiren taze bezelyenin, kan kanserine karşı koruyucu etkisi bulunmaktadır. Tıpkı havuç gibi glisemik endeksi yüksek bir besindir.
FASULYE: Taze fasulye, pankreas bezesini, böbrekleri, karaciğeri ve kalbi kuvvetlendirdiği gibi, albümin ve şeker hastalığına karşı etkilidir.
ISPANAK: Demir yönünden zengin ıspanak, diğer yapraklı sebzelere nazaran daha çok protein içerir. Ispanak suyu, soğuk algınlıklarına karşı direnç sağlar, hemoroid rahatsızlığına iyi gelir, kalp adelelerini güçlendirir. Ispanak ayrıca, kemikleri ve dişleri sağlamlaştırır
.

alıntı
 
Üst