Etiketler:
 1. Gül Hanım

  Gül Hanım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Nisan 2009
  Mesajlar:
  2.193
  Beğenilen Mesajlar:
  17
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  burdur

  Kiloya göre antibiyotik

  Konu, 'Sağlık İçin Bilgiler' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

  Obezitenin giderek yayılması üzerine, aşırı kilolulara ağırlıkları ölçüsünde antibiyotik yazılması gerektiği belirtildi.
  İngiliz basınındaki haberlere göre, standart "herkese aynı doz" uygulamasının obezlerde enfeksiyonu temizlemeye yetmeyebileceği ve bunun da mikropların direncinin artması riskini beraberinde getirebileceği öne sürüldü.

  Yunanistan ve ABD'den bazı doktorlar, Lancet tıp dergisindeki makalelerinde, kilolu insanların sayısının artması göz önüne alındığında, tüm yetişkinler için standart dozun kullanılması uygulamasının modasının geçtiğini bildirdi.
  Doktorlar, bir kişinin beden genişliği ve vücut yağları oranının, antibiyotiklerin vücutta yoğunlaşmasını etkileyerek şişmanlarda ilacın etkinliğini azaltabileceğini kaydetti.
  Bu durumda az gelen doz yüzünden enfeksiyonunun tam olarak temizlenmemesinin, mikrobun antibiyotiklere karşı direncinin artmasına yol açabileceği ileri sürüldü.
  Benzer biçimde, ortalamanın altında kilosu olanlar için standart dozun fazla gelebileceği ve bu hastaların da fazla ilaçtan kaynaklanan yan etkilere daha fazla maruz kalabileceği belirtildi.
  Doktorların hastaların bedenlerine göre ilaç yazmalarına yardım için, bu konuyla ilgili hesaplamaların yapılması gerektiği de belirtildi.
  Dr. Matthew Falaga ile Dr. Drosos Karageorgepulos, antibiyotik dozunu hastanın fiziksel özelliklerine göre belirlemenin, antimikrobiyal tedavinin güvenliğini ve azami etkinliğini sağlamada önemli yol olabileceğini söyledi.
   
Kiloya göre antibiyotik konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Antibiyotikler

  Antibiyotikler

  Antibiyotikler -------------------------------------------------------------------------------- KOMŞUNUN ANTİBİYOTİĞİ NEDEN SİZE UYMAZ? Antibiyotik Nedir? Antibiyotikler Her Mikrobik Hastalığı İyileştirir mi? Antibiyotikler Nereden Alınır? Reçetesiz Antibiyotik Alamaz mıyız? Tanıdığım bir kimse ile aynı rahatsızlıklarım var, onun kullandığı ilacı kullanmamın ne sakıncası olabilir?...
 2. Antibiyotikler kurtçuklardan geliştirilebilir

  Antibiyotikler kurtçuklardan geliştirilebilir

  Bilim adamları, yeşil sinek larvalarının salgılarından elde edilen yeni bir antibiyotik türü keşfetti. Galler’deki Swansea Üniversitesi’nden Norman Ratcliffe ve ekibi, lucilia sericata (şişe camı yeşili sinek) larvalarının salgılarında bulunan, hastane bakterilerinin 12 türünün yanı sıra E coli ve clostridium difficile bakterilerinde de etkili olabilen maddeye “seratisin” adını verdi....
 3. Yaşa Göre İdeal Kilo Hesaplama

  Yaşa Göre İdeal Kilo Hesaplama

  yaşa göre kilo hesaplama yaşa göre ideal boy ideal kilo hesaplama Yaz ayı yaklaştı, zayıflamak isteyen insanlar için bu ay altın niteliğinde. Zira kış yapamayacağınız bir çok aktiviteyi bol vakitte bu ayda yapabiliyor hale geleceksiniz. Zayıflamaya başlamadan önce tabi ki öncelikle kaç kilo zayıflamanız gerektiği noktasında bilginiz olması gerekiyor. Şurada Yaş, Boy ve Cinsiyete göre İdeal...
 4. Kiloya göre diyet...

  Kiloya göre diyet...

  kiloya göre diyet kiloya göre diyet programı Hızla zayıflamaya çalışırsanız hızla kilo alırsınız meleklerim ve eskisinden de şişman olabilirsiniz. :) Önemli olan sağlıklı bir şekilde kalıcı kilo vermek ve bu kiloyu koruyabilmektir. İşte bu konuda size yardımcı olmak istiyor ve kiloya göre diyet hakkında bilmeniz gerkenleri sizlerle paylaşıyoruz :) Şişmanlık bir estetik sorun olmaktan...
 5. Burcunuz Göre Kilo Verin

  Burcunuz Göre Kilo Verin

  Bakalım Burçlarımıza göre ne gibi püf noktaları bizleri bekliyor!. İşte yaza özel, sağlıklı ve fit bir vücut için her burca beslenme önerileri: KOÇLAR İÇİN YOĞURT ŞART Koçlar yoğurt tüketmeyi, Boğalar bol su içmeyi unutmamalı Koçların günlük beslenme programında mutlaka yeşil sebzeler ile birlikte; patates, soğan, elma, ceviz, domates, kereviz sapı, pancar, limon, pırasa, armut gibi...

Sayfayı Paylaş