Kimler eşlerine şiddet uyguluyor?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kimler eşlerine şiddet uyguluyor?
Dayak hayvana bile yakışmazken hala hasta ruhlu kişiler kadınlara bu eğilimde bulunmaktadırlar...Sadece ülkemizde değil dünyanın birçok yerinde kadınlar erkeklerden şiddet görmektedirler.Araştırmalara göre kimler eşlerinden bu şekilde şiddet görüyor acaba?
İşte evdeki şiddet için bir araştırmanın ilginç sonucu.

UÜ öğretim üyelerince yapılan bir araştırma, çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı.Uludağ Üniversitesi (UÜ) öğretim üyelerince yapılan bir araştırma, erkeklerin yüzde 29'unun, evlilik hayatları boyunca eşlerine en az bir kez dayak attıklarını ortaya koydu.

Araştırmada, eşlerini döven erkeklerin yüzde 17.9'unun, bunu kendileri için bir 'hak' olarak gördükleri de tespit edildi. Araştırmaya katılan erkeklerin yüzde 42.7'sinin çocukluk yıllarında dayak yedikleri anlaşılırken, o dönemde fiziksel şiddete maruz kalan erkeklerin, şiddetle karşı karşıya kalmamış hemcinslerine göre eşlerini daha fazla dövdükleri belirlendi.

RİSKİ ARTIRAN NEDEN

Hiç eğitim görmemiş kadınların, yüksek eğitim almış kadınlara göre daha fazla eş dayağına maruz kaldıklarını ortaya koyan araştırmada, ailedeki çocuk sayısı arttıkça kadının eş dayağına maruz kalma riskinin de aynı oranda yükseldiği belirlendi.

ben almanyada dogup.türkiyede tahsilimi bitirip.almanyada evlendim.eski esim ilk okul 3. sinifi 3 sene okuduktan sonra,babasi tarafindan alinip. tamirhaneye cirak olarak verilmis bir kisi.benim onunla 12 sene yasadigim cehennem hayatini anlatamam.ben hergün döverdi.bir defasinda babam ve annem geldiler.babacigim beni öyle görünce sok oldu.ve haliyle babam ne oldugunu sordu.esim saka yapiyorduk deyince.babamdan sahsen ben korktum.annemi beni oglumu mutfa kovaladi.kapiyi kilitledi.icerden öyle sesler geliyordu.anlatamam.babam bizi tekrar cagirdi.ve ben bu na osmanli sakasini ögrettim.birdaha saka yapacagi zaman kizim beni cagircaksin dedi.ELINE SAGLIK BABACIGIM;

Geri