1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.135
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Kimler iş güvenliği uzmanı olabilir ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  İş güvenliği uzmanı kimler olabilir, sosyal güvenlik uzmanı nasıl olunur ?
  21 Aralık 2013 tarihinde bildiğiğiniz üzere İş Güvenlik yani Sosyal Güvenlik uzmanı olmak için insanlar sınava girdiler ve bizde bunu İsg sınav soru cevapları konumuzda sizlere bildirdik. Peki kimler iş güvenliği uzmanı olabilir ? sorusunun net bir cevabı var mı ? Kimler uzmanlığı hakediyorlar tam olarak istenilen meziyetler neler merak ediyor musunuz ?

  İş güvenliği uzmanı olabilmek için belirli bölümlerden mezun olmak gerekiyor. ?

  Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi mezunu olanlar,
  Teknik Eğitim Fakültesi mezunu olanlar,
  Fen Edebiyat Fakültesi Fizik bölümü mezunu olanlar,

  Fen Edebiyat Fakültesi Kimya bölümü mezunu olanlar, İş Sağlığı ve iş güvenliği Meslek Yüksek Okulu mezunu olanlar
  Üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olan arkadaşlar iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alabilirler.

  İş Güvenliği Uzmanlığı eğitimi nasıl oluyor ?

  İş güvenliği Eğitimi (ÇSGB) tarafından yetkilendirilmiş işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitimi veren kurumlardan alınıyor. ( Eğitim almak isteyen arkadaşlar iletişim sayfasında benimle irtibat kurabilirsiniz)

  Eğitim 90 saati uzaktan ( İnternet üzerinden ) 90 saati yüz yüze ( örgün eğitim ) 40 saat uygulama eğitimi ( staj ) olmak üzere toplamda 220 saatlik bir eğitim dilimini kapsıyor.

  İş güvenliği uzmanlığı eğitimini tamamladıktan sonra Çalışma ve Sosyal Güvenliği Bakanlığı tarafından yılda iki kez yapılan sınava girmeye hak kazanıyorsunuz. Bu sınavların birisi Eylül – Ekim aylarında diğeri ise Nisan- Mayıs ayları arasında yapılıyor.

  İş güvenliği uzmanlığı sınavı, Ankara da merkezi sınav olarak düzenleniyor ve 100 sorudan oluşan, çoktan seçmeli ( 4 şıklı ve yanlışlar doğruları götürmüyor ) bir sınav şeklinde gerçekleştiriliyor. İş güvenliği sınav sorularını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde oluşturulan bir komisyon hazırlıyor.

  İş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olabilmek için 70 puan almak gerekiyor. Daha sonra belgeniz size gönderiliyor.


   
Kimler iş güvenliği uzmanı olabilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bu soruma kim yardımcı olabilir?

  bu soruma kim yardımcı olabilir?

  seviyorum hemde çook seviyorum deli olacam ya içim içime sığmıyor.kafayı yemekten korkuyorum bunu rahatlatmaya yardımcı herhangi bişi varmı?:18:
 2. uzman

  uzman

  Rüyada bir uzman görmek ve ona bir isinizi havale etmek, ugradiginiz zor bir mesele karsisinda size yardim edecek bir arkadasiniza basvurup ondan fikir alacaginiza ve isinizi bu yolda yürütmege çalisacaginiza isarettir.
 3. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ *yeni

  İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ *yeni

  ssk işyeri tehlike dereceleri tehlike sınıfları 2010 dereceleri 2010 ssk sınıfları işyeri Sevgili Muhasebeci Melekler Yeni tehlike listesi aşağıdaki gibi. İşlerinize yardımcı olağacağı kanaatindeyim. İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİNE İLİŞKİN TEHLİKE SINIFLARI LİSTESİ TEBLİĞİ MADDE 1 – (1) 15/8/2009 tarihli ve 27320 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri ile Ortak...
 4. güvenlik

  güvenlik

  yolda veya ilçede güvenlik sorunu var mı?terör olayları görülüyor mu?halkın öğretmenlere bakış açısı nasıl?
 5. kimler nikah şahidi olabilir

  kimler nikah şahidi olabilir

  merhabalar ben şu an nişanlıyım ve yakında nikah masasına oturacam merak etitğim konu şu acaba nikah şahidi olmanın belli bir kuralı varmıdır kimler nikah şahidi olabilir aile bireylerinden birileri şahit olabilir mi mesela kardeş anne baba gibi bilgilendirirseniz sevinirim

Sayfayı Paylaş