1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.318
  Beğenilen Mesajlar:
  2.404
  Ödül Puanları:
  113

  Kimyasal gebelik neden olur?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Sayfamıza sağlıksız gebelik geçiren bayanlar tarafından sık sorulan sorulardan biride kimyasal gebelik nedir,kimyasal gebelik geçirdim nedeni nedir ?Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi sonucu olur.Kimyasal gebelik hamilelik sürecinin tüm testler sonucu pozitif çıkması ancak ilerlemeden kendi kendine hamileliğin sonlanması anlamına gelmektedir. Kimyasal gebeliğin tespitide sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik testleri ile netleşir.Kimyasal gebelikte HCG hayli yüksek çıkabilir belirtiler tıpkı normal gebelik gibi aynı seyirdedir.Kısacası döllenme olur fakat döllenme ürünü rahim içine yerleşmez ve sessizce, adet kanaması ile birlikte düşer. Bir diğer soru kimyasal gebelik geçirdim doktorum kürtaj yapmadı. Kimyasal gebelik kürtaj veya tıbbi bir müdahale gerektirmez, takip gerekmektedir.Tekrarlayan gebelik kayıpları ile karşılaşan aileler, bunun bir kader olmadığına inanmalıdır. Bu inançla ve sabırla doktoru ile işbirliği içinde gerekli önlemler alınmalıdır.Siz çiftlere önerimiz gebelik şüphesinde mutlaka zaman kaybetmeden doktor takibinde olun ve kontrollerinizi aksatmayın.Kimyasal gebelikle ilgili detaylı bilgileri www.hamilemiyim.org sitemizden inceleyebilirsiniz.
  < Konu Resmi..>  Kimyasal gebelik hamilelik sürecinin tüm testler sonucu pozitif çıkması ancak ilerlemeden kendi kendine hamileliğin sonlanması anlamına gelmektedir. Özellikle ülkemizde pek çok kadının çok sık yaşadığı durumlardan biri olan kimyasal gebelik, adetin geciktiği ilk günlerde yapılan testlerde pozitif çıkar ancak gebelik kendiliğinden sona ererse bu pozitiflik bir anlam ifade etmez. Bu neden ile adet gecikmelerinde en az 1 hafta sonra gebelik testi yapılmalıdır, en doğru sonuç bu şekilde elde edilebilir.

  Kimyasal Gebelik Neden, Ne Zaman Olur?

  * Kimyasal gebelik yumurtanın olması gerektiği gibi sağlıklı şekilde döllenmediği durumlarda oluşur, sağlıklı şekilde döllenmeyen yumurta rahimde tutunamaz ve kanama ile dışarı atılır, gebelik sona erer.

  * Rahimde tutunamayan ve sonlanan gebelik sonucu ortaya çıkan embriyo ise adet kanamalarıyla birlikte vücuttan atılır.

  Kimyasal Gebelik Belirtileri?  * Bir çok kadın adetin kısa süreli gecikmeleri yaşandığında gebelik testi yapmaz. Oysa kimyasal gebelik belirtileri arasında en önemlisi adet gecikmesidir. Bir kaç gün kadar geciken adet kanamaları kimyasal gebeliğin gerçekleştiğini ve düşük ile sonlandığını gösterir. Genellikle hekimler bu durumu düşük olarak nitelendirmemektedir.

  * Hamilelik ihtimali üzerine doktorlarına başvuran anne adaylarının kan değerleri incelendiğinde, kanda yer alan beta hcg değerinin, iki günde bir neredeyse iki katına kadar artması gerekmektedir. Kimyasal gebelik durumunda bu artış görülmez ve dışarıdan bir müdahale olmaksızın gebelik kendiliğinden sonlanır.

  * Yaygın bir çok inanca göre kimyasal gebelik gerçekleştikten sonra hamileliğin daha güç hale geleceği düşünülür. Ancak doktorlar tarafından yapılan açıklamalara göre, kimyasal gebelik sonrası adet geçiren kadınların daha sağlıklı olduğu ve doğuma daha yatkın olduğudur.

  Not: Bu durum, dış gebelikle çoğu kez karıştırılmaktadır, ancak burada nitelik bakımından çok büyük farklılıklar görülmektedir. Dış gebelik durumunda hcg değerleri sabit olur ve düzenli şekilde yükselişlerine devam ederler, oysa kimyasal hamilelik tedavisi sırasında kandaki beta hcg değeri sürekli olarak düşüş gösterir.

  * Ayrıca üst üste kimyasal gebelikler yaşanabilir, dünya üzerinde yaşayan pek çok kadında sürekli oluşmakta ancak farkına bile varılmadan adet kanamalarıyla vücuttan atılmaktadır. İleriki hamileliklerde risk oluşturacak bir durum değildir.
   
Kimyasal gebelik neden olur? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kimyasal gebelik nedir?

  Kimyasal gebelik nedir?

  kimyasal gebelik kimyasal gebelik belirtileri nedir sonrası hamilelik sonrası adet Kimyasal gebelik hakkında merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlere aktarıyorum kimyasal gebelik nedir ve ne şekilde oluşur buyrun arkadaşlar Kimyasal gebelik, normal bir gebelik olmayıp, döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememesi ve gebeliğin sadece laboratuar tetkikleri ve gebelik...
 2. Kimyasal gebelik nedir neden olur ve bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

  Kimyasal gebelik nedir neden olur ve bunu yaşayanlar ne yapmalı ?

  Arkadaşlarım geçen ay ben kimyasal gebelik yaşadım. Peki kimyasal gebelik neden oluyor bunun yememizle yada içmemizle alakalı bir durumu var mı nelere dikkat etmem gerekiyor bir daha kimyasal gebelik geçirmemek için ? Bu konuda başından kimyasal gebelik geçmiş arkadaşlarımızdan tavsiye almayı çok isterim. Tşk.
 3. Sessiz düşük kimyasal gebelik nedir?

  Sessiz düşük kimyasal gebelik nedir?

  bu konu;kimyasal gebelik,kimyasal hamilelik hakkında bilgiler vermektedir Kimyasal gebelik normal bir gebelik olmayıp,döllenen yumurtanın sağlıklı bir embriyo gelişimi ile devam edememsi ve gebeliğin sadece gebelik testleriyle tespit edilmesidir Kimyasal gebeliği hekimler sessiz düşük olarak ta isimlendirmektedir.Kısacası döllenme olur,fakat rahim içine yerleşemez.Ve sessizce adet...
 4. Kimyasal Maddeler Kısırlık Nedeni

  Kimyasal Maddeler Kısırlık Nedeni

  kısırlık nedir,kısırlık nedenleri,hamile kalmaya engel durumlar,gebeliği zorlaştıran yaşamsal sorunlar,kısırlık sebepleri,kısırlığı engellemenin yolları hakkında bilgiler İnsan sağlığı ve neslinin devamı metabolizma, büyüme-gelişme, zihinsel fonksiyonlar, bağışıklık sistemi ve üreme için hayati rolleri bulunan hormon ve benzeri sinyal taşıyıcı maddelerin kusursuz çalışmasına bağlıdır....
 5. Kimyasal Gebelik Neden Olur Belirtileri Nelerdir Bunu Yaşayanlar Neler Yapmalı

  Kimyasal Gebelik Neden Olur Belirtileri Nelerdir Bunu Yaşayanlar Neler Yapmalı

  Kimyasal Gebelik Neden Olur Belirtileri Nelerdir Bunu Yaşayanlar Neler Yapmalı? Sessiz düşük te denilen kimyasal gebelik nedir konumuzda bunu ayrıntılı şekilde inceleyeceğiz hanımlar. Çok şükür bu tür sıkıntılar yaşamadım ama düşük olsun kimyasal boş gebelik gibi anormal gebelikler insan ruh halini bozan sebepler diye düşünüyorum. 40 haftalık bir tecrübe olan gebelik oluşumu da harika bir...

Sayfayı Paylaş