Kına gecesin de hangi hediyeler verilir?

Uzman SühaN

Administrator
Kına gecesin de hangi hediyeler verilir?
Düğünün sezonu ilkbahar ve yaz ayları. Evlilik hazırlığı yapan çiftleri bu dönemde heyecanlı , eğlenceli bir koşuşurma bekliyor. Düğün organizasyon planları, konseptler ,hediyeler derken bu tatlı telaş sizi yorabilir.

Düğün öncesi ilk eğlence kına gecesidir. Biz Türklerin geleneksel eğlencesi olan kına gecesi geçmişten günümüze biraz değişime uğradı. Geçmişte gelin ve damadın ellerine kına yakılır müzik eşliğinde eğlenilirdi. Günümüzde ise bu eğlencenin maliyeti konseptinden ötürü biraz daha arttı. Düğün sonrası konuklara verilen hediyeler artık kına gecesinde de veriliyor. Haliyle düğünün maliyeti de artıyor.


Kına gecesin de bir çok değişik hediye sunulabilir. Günün anısına farklı tasarımlar bulabilirsiniz. Kına gecesinde vereceğiniz ghediyelerde kararsızlık yaşıyorsanız yazımızın devamın da kına gecesinde verilecek hediyeleri bulabilirsiniz. Öncesi ; Kına gecesi adlı konumuzu incelemenizi öneriyoruz.kına hediyesi.jpg

Olmazsa olmaz kına hediyesi kuruyemiş ve kınadır. Ama bunların farklı sunumları ile hediyeniz daha hoş ve kalıcı olacaktır. Kuruyemişleri şık bir porselen veya bakır objelerle verebilirsiniz. Objelerin süslenmesi kırmızı kullanılarak yapılmalıdır. Lokum ikramı da kınaya yakışan bir seçim olur.

Düğün sezonu artık kapıda. Heyecanlı araştırmalar muhtemelen çoktan başladı ve internetteki bütün kaynaklar didik didik aranıyor ve en güzel fikirler yakalanmaya çalışılıyor. Türk geleneklerine göre düğünler büyük ve kalabalık organizasyonlar. Dolayısıyla kendin yap projelerine imkan verecek bir durum pek olmuyor. Ama nikahlar, kına geceleri veya bekarlığa veda partileri öyle değil. Nispeten daha az sayıda misafiriniz olacağı için zevkinize göre hediyelikler hazırlayabilir, ufak tefek süslemelerle kutlama yapılacak ortamı size özel hale getirebilir. Biz de bu konuya biraz yoğunlaşalım ve kendin yap projelerinin müdavimlerine bir kaç fikir verelim istedik. Öncelikle kına gecesi hediyeleri için fikirler ile başlayalım.

Kına gecesi hediyeleri için ilk fikrimiz kendiniz yapabileceğiniz dudak koruyucuları. İnternette yüzlerce tarif var bu konuda. Vazelin ile yapabileceğiniz gibi balmumu ile de yapabilirsiniz. Balmumunun doğal bir güneş koruyucu olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Her türlü organizasyon için hazırlanan butik kurabiyeler hazırlayabilir ve misafirlerinize hediyelik olarak verebilirsiniz. Nasıl olsa uzun süre dayanıyorlar.
Seramik hamuruyla yapabileceğiniz bu minik kalp şeklindeki yüzük tabakları çok sıra dışı ve şahane bir hediyelik olabilir.
Şık bir zarf içerisinde isim ve istediğiniz süslemelerle birlikte hazırlayacağınız çiçek tohumları sizden misafirlerinize kalıcı bir hatıra olacaktır.
Kalp şeklinde magnetler üzerinde isim yazılı şık paketlerde hediye edilebilir. Zevkinize veya temaya göre hazırlanacak bu magnetler ömürlük birer hediye olacaktır.
Pamuk şekerleri minik kurabiye poşetlerine koyarak size özel etiketlerle süsleyebilir ve çok tatlı bir hediye olarak misafirlerinize verebilirsiniz.
Minik cep aynalarını yine kendinize özel bir şekilde süsleyip, şık paketlerle hediye edebilirsiniz. Uzun süre kız arkadaşlarınızın aklından çıkmayacağınıza emin olabilirsiniz.
Yine ev yapımı doğal tuz ya da kahverengi şeker ile yapabileceğiniz body scrub (vücut peelingi) kavanozları çok güzel ve alışılmadık bir hediyelik olacaktır.
Sıradan kına gecesi hediyeleri seçenekleri de var elbette, bir oje ve törpüyü süsleyerek hediye edebilirsiniz.
 
Son düzenleme:
Üst