1. lahana.bebek

lahana.bebek Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kına hakkında HERŞEY!

Konu, 'Saç Bakımı' kısmında lahana.bebek tarafından paylaşıldı.

kına hazırlanışı saça kına tarifi saç kınası tarifleri saç kınası tarifi saçta ne kadar beklemeli Saç kınası uygulaması ne kadar zahmetli olsa da sonucu mükemmel olan saç boyama şekillerinden biri.
    Herkeste bulunan saç rengim Kestane'den sıkılınca ben de saçımı hem ekonomik hem de doğal olan saç boyama maddesi kınayla boyadım. Benim sonucum Kestaneden Açık Kumrala döndü ve arada kızıl-kumrallarım var.

Zorlukları ve gerekenler:

1. Tek başına yapmak çok zor. Üstelik bu işlem 1 gününüzü alıyor.

2. Kına her yeri çok çabuk boyadığından mutlaka her yere gazete serin, tırnakları ojeleyin ve eldiven giyin. Eski kıyafetlerinizi giyin.

3. Daha kızıl sonuçlar için daha fazla beklemeli.

5. Saçlar işlemden sonra iyice şampuanlanmalı.

6. En kötüsü de sonucunda ne çıkacağını bilememeniz.

Hazırlanışı ve Uygulama:

Kına miktarını saç uzunluğuna göre (en kısalar 50-100 gr. en uzunlar 400-500 gr)

Kınayı bir miktar suyla karıştırın. Kına macun kıvamında olmalı.

Eğer sadece kızıl istemiyorsanız, karışımlar da yapabilirsiniz:
    Sarılı- Beyazlı saçları olanlar için: Limon Suyu
    Kahverengi saçlı olanlar için: Soğan kabuğu suyu
    Yıpranan saçlar için: Zeytinyağı
    Koyu renk elde etmek isteyenler için kına taşı
    ekleyebilirsiniz.

Karışımı hazırladıktan sonra mümkünse bir gece, üstü naylon örtülü olarak oda sıcaklığında bekletin. Veya da saça sürdükten sonra fön makinesi ile ısıtın. Isı rengi arttırır.

sonuç ve faydaları:

1. Saçlar parlak ve renkli oluyor.

2. Saçın yağları azalıyor ve dolgunlaşıyor.

3. Zevkli bir aktivite oluyor! :)

Fiyatı: 100gr'mı yaklaşık 1 tl.

Kına hakkında HERŞEY! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Windows VISTA Hakkında Herşey

Windows VISTA Hakkında Herşey

vistada aygıt yöneticisi nerde microsoft windows search dizin oluşturucu çalışmayı durdurdu vista aygıt yöneticisi nerde windows vista hakkında herşey WINDOWS VISTA Kullanım kolaylığı Windows Vista kullanmaya başladığınızda, Başlat menüsü gibi tanıdık öğelerin önceki Windows sürümlerine göre çok daha hızlı, kullanışlı ve yardımcı olduğunu göreceksiniz. Başlat menüsünde, Hızlı Arama adı...
  2. bale hakkında herşey!

bale hakkında herşey!

Bale dans, mimik, müzik ve dekor sanatlarının ileri standartta birleştirilerek kullanan bir tiyatro gösterisi olarak tanımlanabilir. Asıl eleman olarak kullanılan dans aslında italyancadans anlamına gelen "ballo" ya da "balletto" sözcüğünden türetilmiştir. Görsel sanatların en pırıltılısı olan bale, özellikle küçük kız çocuklarının düşlerini süsleyen büyülü bir dünyadır....
  3. Botox hakkında herşey burda!!!

Botox hakkında herşey burda!!!

otox (Botulinum toksini), sinirde oluşan uyarıların adaleye ulaşmasını engelleyerek etki gösterir. Böylece kasın kasılması engellenmiş olur. Bu etkilerin tümü geçicidir, kaslarda kalıcı değişikliğe neden olmaz. Yüz cildinin altına yerleşmiş olan mimik kasları botox ile zayıflatılarak kırışıklıkların oluşması önlenir. Adale kasılmayınca adalenin üzerindeki deride bulunan kırışıklıklar da...
  4. Küba Cumhuriyeti Hakkında Herşey

Küba Cumhuriyeti Hakkında Herşey

küba hakkında herşey kübayı tanıyalım küba cumhuriyeti Slogan: Patria o Muerte (Ya Vatan Ya Ölüm) Milli Marş: La Bayamesa Başkent Havana En Büyük Şehir Havana Resmi Dil İspanyolca Yönetim Sosyalist Cumhuriyet Başkan Raul Castro Bağımsızlık İspanya'dan - İlan edildi 10 Ekim 1868 - Cumhuriyet ilan edildi 20 Mayıs 1902 - Küba Devrimi 1 Haziran 1959 Yüzölçümü Toplam 110,861 km²...
  5. Boyabat Hakkında Herşey

Boyabat Hakkında Herşey

boyabat hakkında boyabatı tanıyalım sinop boyabat sınop Evet melişlerim şimdide Pasi'nin Boyabatını tanıyalım :) Ben Boyabatlıyım diye demiyorum ama Sinop'un en şirin en güzel ilçesidir Boyabat :tik: Gidip görmek nasip olursa bana eminim bana hak vericeksiniz :) Boyabat ve çevresi eski bir yerleşim yeri olmakla birlikte İlçe M.Ö. 600 yıllarında kurulmuş olup, şehrin eski adı...

Sayfayı Paylaş