Kiraz çekirdeği yastığı kolik bebeğime faydası olur mu?

• Konbuyu başlatan Yareniminannesi
  • Başlangıç tarihi
Y

Yareniminannesi

Forum Okuru
Kiraz çekirdeği yastığı kolik bebeğime faydası olur mu?

Kiraz çekirdeği yastığı kullananlar melek kadınlar kulübü kiraz çekirdeği yastığı ne işe yarar forum'da.​

Kızlar bebeğim 1 aylık aşırı kolik ve uyumakta zorluk çekiyor. Kiraz çekirdeği yastığı kullananlar var mı aranizda bunu yeni duydum ve bebeği uyurken rahatlatıyormus acaba kolik olan bebeğe de yararı olur mu? Güvenilir bir yer var mı satın alabileceğim bebeğim gece bir parça uyumuyor gündüz de aynı şekilde ben perişan haldeyim. Daha yeni lohusalık psikolojisinden çıkmışken şuan ne haldeyim.

Merhabalar
Bildiğiniz gibi kirazın da kiraz sapının da özellikle çok faydaları bulunmakta kiraz sapını özellikle atmadan kurutur ve bir tutam suya atıp çay gibi demleyip ılık şekilde tüketirseniz bunun ödeme çok iyi geldiğini biliyorum kirazın sapındaki şifa aynı zamanda çekirdeğinde de bulunmaktadır. Kiraz çekirdeği ısıyı uzun süre muhafaza etme özelliği ile bilinir bunu yeni öğrenenler nelerde kullanılabilir nasıl yapılabilir bunu hemen sizin için anlatalım. Örneğin gerçi korona var ama çocuğunuz okula giderken elleri üşüyor ise kirazın çekirdeğinden faydalanabilirsiniz. Bebeğiniz uyumakta zorlanıyorsa rahatlamaya ihtiyacı var ise kiraz çekirdeği ile yaptığınız yastıklarla bebeğiniz hem sıcacık hem de ağrıları varsa azalmış aynı zamanda bebeği sakinleştiren ve rahatlatan bir özellik sunacaktır. Evet ağrıları varsa azaltacaktır çünkü kiraz çekirdeği kas ağrıları ya da herhangi bir ağrı durumu varsa bunu azaltır ve sakinleştirir. Kiraz çekirdeği yastıkları internette satışı yapılıyor ama bunu kendinizle evde yapabilirsiniz aslında tam da kiraz mevsimi iken çekirdeklerini atmayın biriktirin ve bundan bebeğinize kiraz çekirdeği yastığı yapabilirsiniz. Ama o kadar bekleyemem hemen acil ihtiyacım var diyorsanız Trendyol Hepsiburada gibi internet alışveriş sitelerinde de bu yastığı bulabilirsiniz.

Kolik bir bebek annesi olan ben bunun ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum o yüzden aşağıdaki yazıyı da okumanızı tavsiye ederim. "Kolik nedenleri belirtileri ve tedavisi" yazımızı aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri