Kırık saçların çözümü saç maskesi tarifleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Kırık saçların çözümü saç maskesi tarifleri
kahve köpüğü saç rengi kirik saclar icin maske kırık saçlar için maske kırık saçlara ne iyi gelir saça ne iyi gelir
Saçlarınız kırık ve yıpranmış bir şekildeyse sizlere sizin için gerekli olan saç maskesi tarifini veriyorum
Malzemeler:
Hindistancevizi yağı
Misket limonu suyu
Yapılışı: Haftada iki kez, misket limonu suyuyla karıştırdığınız hindistancevizi yağını saçlarınıza sürün.

KEPEKLİ, DÖKÜLEN, İNCELEN ya da KIRILAN SAÇLAR İÇİN
Malzemeler: Çemen tohumu
Yapılışı: Çemen tohumlarını çektirin ve geceden suya yatırın. Elde ettiğiniz macunu saç derisine masaj yaparak sürün ve 15-20 dakika bırakın. Yumuşak bir şampuanla yıkayın. Bu macun kepek, dökülen, incelen, kırılan saçlar ve kellik gibi sorunlara iyi gelir.

Kırık saçlara, yıpranmış saçlara, boyalı saçlara, dökülen saçlara, cansız saçlara potasyum bakımından çok zengin saç bakım maskesi tarifi
malzemeleri:
1. 2 çorba kaşığı bal,
2. 1 tane olgun muz,
3. 1 çorba kaşığı adaçayı yağı,
4. Yarım kahve fincanı kaliteli zeytin yağı.

hazırlanışı:
Yukarıdaki bütün malzemeleri iyice ezip karıştırın. Saçlarınıza diplerinden uçlarına doğru yedirerek sürün. Daha sonra hava almayacak şekilde bir poşet geçirip sabaha kadar bekletin.Uyandığınızda sulandırılmış şampuanınızla yıkayın. Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayın. Böylece saçlarınızın hem bakımını yamış hem de dökülmesini önlemiş oluyorsunuz.

Sıcak Yağ Bakımı
Saç kırıkları için bakım maskeleri Kurumuş ve yıpranmış saçları canlandırmanın en iyi yöntemi zeytinyağ tedavisidir. Eğer saçınıza parlaklık vermek ve beslemek istiyorsanız2 çorba kaşığı zeytinyağını ısıtmanız ve yavaş yavaş tüm saç derinize yedirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlem bittikten sonra sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu iyice sıktıktan sonra başınıza sarın. Havlu soğurken bu işlemi iki veya üç kez daha tekrarlayın.tukeyarena.com
Böylece başınızın yağı iyice emmesini sağlamış olursunuz. Sonra saçınızı yıkayarak iyice durulayın. Bu bakım türü özellikle çabuk kırılan saçlar için çok yararlıdır
uzun-sac-5069.jpg

Hintyağı bakımı
Yarım çay fincanı hintyağını ısıttıktan sonra baş derinizi ovacak şekilde saçınıza sürün. Daha sonra saçınızı yavaş yavaş tarayın. Tarama işlemi bittikten hemen sonra sıcak suyla ıslattığınız bir havluyu iyice sıktıktan sonra başınıza sarın. Havluyu yarım saat kafanızda beklettikten sonra saçınızı şampuanla yıkayın. Bu işlem fazla ince çabuk kırılan kuru saçlara iyi gelir…

hindistan cevizi yağının olduğu formülü deneyeceğim. genç yaşımarağmen saçlarıma aklar düştü :( o yüzden üsrekli boyatmak durumunda kalıyorum. bu seferde saçlarım yıpranıyor. yıprandıkçada kesitriyorum. uzun saçlarla dolaşmayı özledim :( belki bu formül işe yarar

paylaşım için teşekkürler ılık zeytinyağı bakımı uygularım zaman zaman saçlarım kendine gelsin diye en güzel bakım budur bence :)

Geri