1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Kırışıklıkların ilacı kızıl ötesi ışın

  Konu, 'Güzellik ve Bakım Önerileri' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  İki doktor kırışıklıkları yok edecek terapiyi keşfettiklerini düşünüyor: anahtar, kızıl ötesi ışınlarda. Göz doktoru Jim Haslam ve meslektaşı Gordon Dougal, yeni kırışıklık tedavisine bundan üç yıl önce dudak uçukları için geliştirdikleri bir terapiden yola çıkarak vardıklarını söylüyor.
  Gözlerinin etrafında ciltlerindeki kırışıklığa Restorelite adlı cihazla müdahalede bulunulan 40 denekten yüzde 95′i kayda değer bir fark gördüklerini açıkladı.

  Gönüllü deneklerin yanısıra, iki doktor 30 bin sterlin harcayarak Sunderland Üniversitesi’nde de araştırma yaptı.

  Doktor Haslam, ‘tıptaki birçok keşif gibi bu da tamamen şans eseri aklımıza geldi’ diyor: “Sonuçlardan çok memnunuz; çünkü deneklerin hepsi terapiye devam etmek istediklerini belirtiyor.”

  Doktor Haslam, ilk aşamada göz ve çevresindeki kırışıklıklar üzerinde odaklansalar da terapinin cildin her bölümünde etkili olabileceğini düşünüyor.

  Ancak araştırmacı iki doktorun bir uyarısı da var: “Maliyeti yaklaşık 110 sterlin olan cihazdan mucize beklemeyin; zira kırışıklıkların tamamen yok olacağı beklentisi pek gerçekçi değil.”

  Kullanımı kolay
  Doktor Dougal, yeni cihazın kullanımının kolay olduğunu söylüyor: “Bir yandan televizyon seyderken cihazı kırışıklıklar üzerinde günde 15 dakika ila 30 dakika arasında tutun.”

  Doktor Dougal, ilk defa birkaç yıl önce gözlerinin altında torbalar oluştuğu dikkatini çekince kızıl ötesi ışınla çalışan aleti kullanmaya başladığını ve bu zaman zarfında büyük faydasını gördüğünü söylüyor: “48 yaşıma bastım ama göz altı torbaları hala belirmedi.”

  İngiltere Cilt Vakfı’ndan Elly Brenchley, ‘çok ilginç bir gelişme’ diyor: ‘Ciltteki kolajen düzeyi arttıkça kırışıklıkların görünümü de düzeliyor’.

  Fakat Elly Brenchley, kontrollü klinik deney sonuçlarına kadar yeni cihaz hakkında kesin bir yargıya varmaktan kaçındıklarını belirtiyor.

  saglıkvegüzellik


   
Kırışıklıkların ilacı kızıl ötesi ışın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilaç

  ilaç

  İnsan tenine haricen sürülen ilaçlar dini hayatını ıslah etmeye, İlaç dini doğru ve halis olarak yaşamaya, faydalı ilme, öğüt dinlemeye, ferah ve sivince, İlaç içmek rızka, İlacı yutarak almak günahkarın tövbe etmesine, inançsızın hidayet bulmasına, cahiilin ilim meclislerinden istifade etmesine yahut faydalı kitap okumasına, Fitil kullanmak gizli sırları öğrenmeye, bir meselede bilgi...
 2. ışın

  ışın

  Bir aydınlatma kaynağından çıkan ışık demetinin gözlerini kamaştırdığını görmek, sahip olduğu makam, mevki ve malla yahut yetenekleriyle aşırı derecede gururlanmaya, kendini aşırı derecede beğenmekten dolayı objektif karar verememeye, İnsanın görüş gücünnü etkileyen şua ve dış etkiler, egoistliğe ve görüş ve düşünce kısırlığına, Işınlanarak bir cismin yer değiştirdiğini görmek göz...
 3. Kızıl Furyası

  Kızıl Furyası

  şarap kızılı bakır kızılı kızıl saçlı kadın fotoğrafları bakir kizili kızıl saçlı kadın resimleri Kızıl saç denildiğinde ilk akla gelen isim genelde Nicole Kidman olur. Beyaz teninin üzerindeki doğal kızıl saçlarıyla adeta bir idol olan güzel oyuncunun en çok bütünleştiği şeydir saç rengi. Bugüne dek insanların en çok dikkatini çeken şey olmuştur kızıl saç. Hatta benim bile,bir cafeye...
 4. kırışıklıklar :)

  kırışıklıklar :)

  Kırışıklıklar için nar çekirdeği yağı Bir tatlı kaşığı yoğurt ve bir tatlı kaşığı yaş mayayı iyice karıştırın. Bu karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Akşamları da cildinize organik nar çekirdeği yağı ile masaj yapın. Bu arada kırışıklar için en önemli koruyucuda koruma faktörlü kremlerdir. Unutmayın dışarı çıkarken, cildinize uygun güneş koruyucu ürünler sürmeyi de ihmal etmeyin.

Sayfayı Paylaş