1. Young bride

  Young bride Banned

  Kayıt:
  30 Kasım 2010
  Mesajlar:
  2.218
  Beğenilen Mesajlar:
  573
  Ödül Puanları:
  0

  Kırkkilitotunun Faydaları

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Young bride tarafından paylaşıldı.

  kırkkilitotunun faydaları, kırkkilitotu hakkında bilgi [​IMG]
  KIRKKİLİT OTUNUN FAYDALARI
  Kırkkilit otu, mesane ve böbrek rahatsızlıklarında, taş ve kum rahatsızlıklarında çok faydalıdır.
  BÖBREK TAŞLARINI DÜŞÜRMEDE ETKİLİ
  ...
  Böbrek kumu, böbrek ve mesane taşlarında, Kırkkilit otu ile kaynatılmış suyla banyo yapılır ve Kırkkilit Otu ile demlenen çay içilir. Taşların düşmesi basınçlı bir şekilde boşalsın diye idrar uzun süre tutulur. Böbrek taşları bu durumda genellikle düşürülmektedir.
  BASURA DA İYİ GELİYOR
  Basur kanamalarına karşı Kırkkilit otu çayı içilir. Kırkkilit otu, bir yandan kanama durdurucu özelliğe sahipken öte yandan da çok önemli bir böbrek destekleyici bitkidir.
  Kırkkilit Otu Çayı içildikten sonra, bol miktarda koyu renkli idrar dışkılanacaktır. Ödemlerde de etkisi çok çabuk görülen bir bitkidir.
  Ödemi iyileştirecek bir çare bulunamadığında, tüm öteki bitki çayları bir tarafa bırakılarak, günde 5-6 bardak kırkkilit çayı gün boyuna yayılarak ve yudumlanarak yavaş yavaş içilebilir.
  KAN TEMİZLEYİCİ ÖZELLİĞE SAHİP
  Kırkkilit Otu, Yavşan Otu ile eşit karıştırılarak çayı yapıldığında, kan temizleyici özelliği sayesinde, damar sertliğine ve unutkanlığa karşı başarıyla kullanılmaktadır.
  SAÇLARDAKİ KEPEK İÇİN DE ETKİLİ
  Kepekli saçlar, Kırkkilit kaynama suyu ile her gün yıkanır ve saç diplerine zeytinyağı ile friksiyon (ovarak sürme) yapılırsa, kepekler kısa sürede yok olacaktır. Binbirdelikotu ile eşit oranda karıştırılarak demlenen Kırkkilit Çayı günde 1-2 bardak içilip, akşamları da kuru yemek yendiğinde, yatağa işeme olayı önlenebilir.
  Bu çay (Kırkkilit + Binbirdelik Otu) aynı zamanda, bademcik iltihabı, ağız boşluğu ve dişeti kanamalarında ve iltihaplarında, fistüllerde ve polüplerde gargara biçiminde kullanılır. Kadınların beyaz akıntılarında, Kırkkilit oturma banyoları alınması tavsiye edilmektedir. Kaşıntılı egzamalarda, kabuklu, iltihaplı ve kılları dökülmüş olsa bile, Kırkkilit kaynama suyu ile yapılan banyolar veya kompresler büyük yardım sağlarlar.
  Kaynama suyu ile yapılan yıkamalar ve banyolar, dolamalara, bacaktaki yaralara, çıbanlara, fistüllere, kıl dibi iltihaplarına karşı başarılıdır. Dinmeyen burun kanamalarında, bitki kaynama suyu soğutulduktan sonra, kompres biçiminde buruna uygulanabilir. Atkuyruğu Otu, Zemberekotu, Çamotu, Kırkboğum, Tilkikuyruğu Otu ve Katırkuyruğu Otu olarak da tanınır.

   
Kırkkilitotunun Faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şeftali faydaları

  Şeftali faydaları

  şeftali resimleri şeftali faydaları hamilelikte şeftalinin faydaları resmi Şimdide şeftalinin mucizevi faydalarına bir gözatalım meleklerim. Ağız kokusunu alır. Böbrek taşlarını eritir. Bağırsak kurtlarını öldürür ve olgunu yumuşaklık yapar. Kanı zehirlerden temizler. Gut hastalığına karşı etkili bir ilaçtır. Çiçekleri kabızlığı giderir ve barsak solucanlarını düşürür. Bol miktarda idrar...
 2. Mantarın faydaları

  Mantarın faydaları

  istiridye mantarı faydaları mantarların insanlara yararları istiridye mantarının faydaları mantarların insanlara yararları Mantar yemeği sevmeyenler bu yazıdan sonra bence kesinlikle yicekler oldukça besin değerleri fazla olan bir sebzemiş meleklerim... Çok mantar yemek faydalı mıdır? Mantarın ülkemizde çok fazla tüketimi olmasa bile, genelde sevilen bir sebzedir. Yemeklik mantarın...
 3. Buğdayın faydaları

  Buğdayın faydaları

  buğday tanesi buğday, yağı, faydaları, nedir, nerede yetişir, tanesi, Buğdayın yağı cilde oldukça faydalı Melek'ler. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyor ve buğdayla ilgili bilgilerler sizi başbaşa bırakıyorum:) BUĞDAY: Lifli gıdalar sağlıklı bir beslenmenin temelidir. Buğdayın dış kabuklarından elde edilen kepek de, genellikle mısır gevreği türü yiyeceklerle tüketilir. Kepekli buğday...
 4. Sarımsağın Faydaları

  Sarımsağın Faydaları

  sarımsak,sarımsağın faydaları,sarımsak kokusu,sarımsak kokusu nasıl çıkar,sarımsak nelere iyi gelir,sarımsak nerede yetişir. Sarımsak veya sarmısak (Allium sativum L.), 25-30 cm yükseklikte, yeşilimsi beyaz veya pembe çiçekli, otsu bir kültür bitkisidir. Nadir olarak tohum bağlar. Bu nedenle soğancıkları (diş) ile üretilir. Ülkemizde “Beyaz sarımsak” ve “Siyah sarımsak” olmak üzere 2...
 5. Muzun faydaları

  Muzun faydaları

  Muzun faydaları azım sanmicak kadar fazla olabilir rengi sarı ama faydası büyük.. Muz özellikle mideye çok faydalıdır. Mideyi güçlendirir ve koruyucu etkilerinden dolayı, ülser ve gastrit rahatsızlığı olanlara çok iyi gelir. Kabızlığı giderir. Böbrek iltihabı ve bağırsak hastalıklarında da yararlıdır. Kandaki kolesterol oranını düşüren muz, kalp ve damar hastalıklarına karşı koruyucudur....
Etiketler:

Sayfayı Paylaş