Kirpikleri uzatan öneriler

Uzman SühaN

Administrator
Kirpikleri uzatan öneriler
Her zaman daha güzel ve sağlıklı görünmek isteyen bayanların önem verdikleri noktalardan biri de kirpiklerin daha uzun olmasıdır. Eğer kirpikleriniz doğuştan uzun bir şekilde mevcut ise ve yaşınız ilerledikçe sizi de rahatsız eden sorunlar ile karşılaşmıyorsanız bu ailenizin genlerinden size gelen bir miras durumudur.

6.jpgBununla birlikte kirpliklerini çok kısa ve daha uzun görünmesini istiyorsanız eczane ve güzellik merkezlerinde yer alacak pek çok kozmetik ürün ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Ancak cildinize zarar verecek olan kozmetik ürünler yerine evde uygulayarak doğal bir şekilde hazırlayacağınız karışımlar ile kirpiklerin uzamasını sağlayabilirsiniz.


Kirpiklerin Uzaması İçin Bitkisel Çözüm
Evde hazırlayacağınız bitki özlü karışım ile kirpiklerin daha uzun ve daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.


İşte hazırlanacak olan karışımın malzmeleri;


• 1/2 çay kaşığı Hint yağı
• 1/2 çay kaşığı beyaz huş ağacı yağı
• 1/2 çay kaşığı sedir ağacı yağı
• 1/2 çay kaşığı ardıç yağı
• 1/2 çay kaşığı greyfurt yağı
• 1/2 çay kaşığı adaçayı yağı
• 1/2 çay kaşığı civanperçemi yağı• Tüm bu uçucu yağları birleştirmek için taşıyıcı yağ olarak 1 su bardağı zeytinyağı


Kirpik Uzatıcı Karışımın Hazırlanması ve Uygulanması


Cam bir şişeyi iyice temizledikten sonra öncelikle içerisinde zeytinyağını koyuyor ve ardından da uçucu yağları şişe içerisine dahil ederek birkaç dakika boyunca durmadan karıştırıyoruz. Sadece 3 dakika içerisinde hazırlayacağınız bu karışımı daha sonra kirpiklerinize uygulamak üzere bir kaseye sadece yarım yemek kaşığı kadar dökün ve ardından daha önce hiç kullanılmamış rimel fırçasını karışımı döktüğünüz kaseye batırın.Yaklaşık 30 saniye boyunca kase içerisinde rimel fırçasını bekletiyoruz ve fırçanın karışımdaki yağı tamamen emmesini sağlıyoruz. Ardından fırçayı kaseden çıkartarak kirpiklerimize ( göze müdahale etmeyecek şekilde ) yavaş bir şekilde kirpiklere sürüyoruz. Sürme işlemi sırasında gözlerinizi koruyabilirsiniz çünkü bu karışım göze geldiğinde yakma hissi verecektir. Eğer gözünüze müdahale olur ise hemen soğuk su ile yıkayınız. Kirpiklerinizde ortalama 10 dakika bekledikten sonra yüzünüzü soğuk su yardımı ile duruluyoruz.
Bu bitkisel karışımı her gün 1 defa kullanarak 15 gün içerisinde olumlu değişimleri görebilirsiniz.
 
Geri
Üst