Kış Geldi El Bakımınızı İhmal Etmeyin !

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kış Geldi El Bakımınızı İhmal Etmeyin !
Bu konu; kışlık el bakımı nasıl olmalı hakkında bilgiler vermektedir.


Sevgili melekler, kışın gelmesiyle birlikte eğer bakmazsak ellerimiz kuruyacak, çatlayacak ve hatta ince çatlaklardan dolayı sızım sızım sızlayacak. Tabi bakmazsak. Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur diye boşuna dememiş büyüklerimiz. Güzel ve yumuşacık pürüzsüz eller için de bakım şart. Üstelik kozmetiğe onlarca para dökmeden. Evde kendi imkanlarınızla hazırlayabileceğiniz bir bakım kremiyle sizin de elleriniz istediğiniz gibi olabilir. İşte detaylar...


yumusak_eller-1.jpgEllerinizin üstü çatlıyor, hatta zaman zaman sızlıyor mu? O zaman hemen 1 su bardağı zeytinyağını benmari usulü hafifçe ısıtın. İçine 15 - 20 damla limon suyu ekleyip iyice karıştırın. Ellerinizi bu yağın içinde 5 - 10 dakika beklettikten sonra ılık su ve sabunla yıkayıp besleyici bir nemlendirici sürün.

Bir başka önerimiz ise Rezeneli el banyosu ellerinize çok iyi gelecekdir.

Gerekli malzemeler 8 yemek kaşığı rezene tohumunu havanda hafifçe ezdikten sonra 2 su bardağı kaynar suyla karıştırın. 15 dakika demlendikten sonra süzün. Elleriniz ne zaman çok suyla haşır neşir olursa, ardından mutlaka bu bitki çayının içinde 2 - 3 dakika bekletin ve yeniden canlanmalarına yardımcı olun.
 
C

cananyakut

Üye
Üye
Soğuktan benim ellerim ve yüzüm çok çatlıyor.İnşallah bilgiler faydalı olur
 

Benzer İçerikler

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
5K
M
suskun_gız
Cevaplar
8
Görüntüleme
1K
mislinay
mislinay
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
3K
*LavinyA*
L
dj_oznur_24
Cevaplar
4
Görüntüleme
5K
mislinay
mislinay
Üst