Kış hamileleri için beslenme önerileri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kış hamileleri için beslenme önerileri
gebelikte beslenme, kışın nasıl beslenmeli, hamileler nasıl beslenmeli, kış hamileleri için beslenme nasıl olmalı ile ilgili bilgileri sizler için bu konumuz da paylaşıyoruz.

Gebelikte beslenme, bebeğin ve annenin sağlığı açısından büyük önem taşır. Gelişigüzel beslenme yada çok fazla besin tüketmenin size ve bebeğe bir faydası olamıyacağı gibi kilo olarak anne adayına geri dönecektir.

Önemli olan hamilelikte en sağlıklı gıdaları bilerek buna göre tüketmeniz bebeğinizin bedensel ve beyinsel gelişimi açısından gereklidir.

Malum artık sonbahar aylarını yaşıyoruz ve bazı yerlerde kış ayları kendini hissettirmeye başladı. Hamilelikte mevsimine göre beslenme önerileri olduğu gibi kış aylarında da bu durum geçerlidir. Özellikle gribal türü salgın hastalıkların en fazla görüldüğü mevsim olan kış ayların da anne adayları daha çok beslenmelerine özen göstermeli ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmek adına yedikleri ve içtiklerine daha çok dikkat etmelidir.

Kış ayların da yetişen sebze ve meyveleri tüketmeniz sağlık açısından önemlidir. Pırasa ve ıspanak sizin sofranızın vazgeçilmezi olarak yer alsın..


266920.JPG


Metabolizmayı güçlendiren bu sebzeler bağışıklık sisteminizi de geliştirecektir.
Bu sebzelerin haricin de kereviz, karnabahar ve lahanayı da tüketmeniz faydaladır.

Gebelikte uzak durmanız gerekenlerden biri karbonhidratlı besinlerdir. Uzmanlar özellikle hamilelere karbonhidratlı besinleri önermiyorlar ve kış aylarında daha da çok uzak durmalarını tavsiye ediyorlar. Karbonhidrattan uzak durduğunuz gibi vitamin ve protein açısından zengin gıdaları almaya özen göstermelisiniz.


99-4432043635581502004437407.JPG


Hamilelikte olmazsa olmazların arasın da bulunan c vitamini kaynağı için kış ayların da bol bol portakal ve mandalina tüketmeli ve hatta sularını içmeniz çok faydalıdır. Beslenme uzmanları meyve ve sebzelerin kendi mevsiminde mutlaka tüketilmesini öneriyorlar. Portakal ve mandalina da kış meyvesi olduğu için kış ayları bu meyveleri tüketmeniz adına bir fırsat olacaktır.

Gebelikte hangi balıkları yemeli konumuz için tıklayınız
 
Üst