kısa saçlar kısa sürede nasıl uzatılır??

Herkese selam hanımlar. Bende yaşadığım tecrübeyi sizinle paylaşmak istiyorum. Saçlarım çok kısa olmamasına rağmen daha da fazla uzamasını istiyordum. Yapısı çok kuru olduğundan çok kısa sürede uzar dediler. Arkadaşımın tavsiyesi ile bir maske uygulamaya başladım ve bir süre sonra saçlarımda hem uzama hem de nem meydana geldi. Diğer arkadaşların da dediği gibi bol su tüketmek ve beslenmek de çok önemli.

Ben aloe vera maskesi kullandım. Limon suyu, bal, ve aloe vera jelini karıştırıp belirli bir kıvama gelince saçıma sürdüm. 1 saat sonra ise duruladım. Bu uygulamayı çok sık aralıklarla yaptım ve kesinlikle işe yaradı. Saçlarım uzadı ve çok güzel canlandı.

Kızlar bende saçlarım uzamadığı için bunalıma giren kişilerdenim. Yıllarca saçlarım hemen hemen hiç uzamadı diyebilirim. Sakın şaşırmayın gerçekten durum bu şekildeydi. Sonra televizyonda bir kadın programında bitki uzmanı olan bir kadının uzamayan saçlar için üzüm çekirdeği yağını tavsiye ettiğini duyunca hemen gidip aldım ve her gece saç derime masaj yaparak yedirmeye başladım.

Zamanla saçlarım hem canlandı hem de uzamaya başladı. Şu anda saçlarım belki inanmayacaksınız ama belimde. Bunu ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Ayrıca seçtiğim şampuan ve saç kremlerinde kesinlikle silikon bazlı olanları alıp kullanmadım. Çünkü silikon bazlı bakım ürünleri saç derisini tıkayarak beslenmesini engellemektedir. Bu neden le ne yaparsanız yapın işe yaramayacaktır.

Saçları en çabuk argan yağı, badem yağı ,zeytinyağı ve çam terebenti ile uzatabilirsiniz. Bu yağların hepsini karıştırın saçlarınıza sürün 1 saat bekleyin. Haftada 3 defa yapmanızı tavsiye ediyorum kızlar ;)

Bildiğim ve denediğim birkaç işe yarar teknik var faydasını gördüklerimi paylaşıcam sizlerle
1) Sirke işe yarar özellikle üzüm sirkesi. Normal bir şekilde yaptığınız banyo sonrası durulama suyunuza (bi kova su) suyun rengi hafif degişene kadar(1 çay bardağı kadar) sirke dökün oluşan su ve sirke karışımıyla saçınızı durulayın çok rahatsız edici bir koku kalmaz.
2)Şampuanınız bitkisel bir şampuan olsun(sarmaşık, sarımsak,defne özlü gibi) siz bunu saç uzatma yönteminde kullanacağınız için içine eklemeler yapın.Şurup kapağı büyüklüğünde bir kapağa çam terebenti dökün ölçü amaçlı o kapaktaki çam terebentini sampuanınıza katın.Her kullanımda Şampuanı çalkalayarak kullanın çam terebenti de biraz kokar ve sampuanınızı biraz daha sıvı hale getirir kokusu vardır saç kremi kullanıyorsanız daha da azalır bu koku.
bu arada ben şampuan olarak 7 TL'ye aldığım Restorex diye bitkisel bir şampuan kullanıyorum sarmaşık özlü müthiş etkili.
3) Turp evet etkili. 2 adet turp rendelir ve 2 bardak suda kaynatılır. Kaynadıktan sonra süzülür ve suyu alınır ve posası atılır. Su biraz bekletilip soğuduktan sonra içine yumurta sarısı eklenir (su soğumadan yumurta koyarsanız yumurta pişer o suda emeğiniz boşa gider ve yeniden yapmak zorunda kalırsınız)Turpu kaynatırken ev içinde değil de küçük tüp var ise bir açık alanda yapmanız daha doğru çünkü kaynarken çok kötü kokuyor ve koku evden çıkmıyor bir kaç gün.
Hazırladığınız turp ve yumurta karışımını banyo öncesi saç diplerine dairesel hareketler yaparak yedirin ve 2 saat kadar bekledikten sonra saçınızı yıkayın.
4)Zeytinyağı ve sarımsak karışımı.Boş Bir kavanoza yarıya kadar zeytinyağı bırakın 3_4 baş Sarımsak soyup sarımsakları ortadan ikiye bölüp zeytinyağının içine atın bu karışımı güneş görmeyen bir yerde 1 hafta bekletin (ben buzdolabında muhafaza ettim)
Banyo öncesi saç diplerinizi ıslatacak şekilde saça sürüp üzerine streç film sarın 1- 2 saat bekletip bitkisel Şampuanızla yıkayın .
4) Yağmur suyu da saçı hızlı uzatır. Yağmur yağarken bi kap bırakın yağmurun altına o su ile saçınızı tamamen ıslatarak tarayın...
Uzun ve sağlıklı Saçlara inşallah denediğim ve yan etkisi olmayan sonuç alabileceğiniz karışımları paylaştım herkes kendine en uygun tarifi gönül rahatlığıyla uygulayabilir.

ben bir ara şampuanımın içine çam terebentim yağı döküp kullandım çok faydasını gördüm saçlarım bayağı kısaydı beni bir süre görmeyenler hatta kaynak falanmı yaptırdın dedi bayağı kısa sürede saçlarımı uzattı bu karışım

saçlarımı uzatmak için bir çok yöntemi uyguluyorum.şu sıralar saçıma zeytin yağı ve bepanthen iğne kullanıyorum. bazende bal sarımsak ve argan yağı karışımını saçıma uyguluyorum.daha sağlıklı saçlarım uzuyor.

Geri