Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kışın Ayakkabı Kullanımı

  Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Zevkinize göre aldığınız ayakkabılarınızı iyi koruyarak yıllarca kullanmanız mümkün... 1- İlk dikkat edilecek nokta ayakkabının amacına uygun kullanılması. Gece, günlük, kışlık, yazlık özelliklerine dikkat edin.

  2- Ayakkabınızı giyip çıkarırken özen gösterin. Bağcıklı ise bağcıklarını çözün, değilse çekecek kullanın.

  3- Ayakkabıları ayağın maksimum şiş olduğu zaman diliminde özellikle öğleden sonra, sağ ve sol olarak deneyin.

  4- Ayakkabınıza göre ayakkabı alın. Uygun olmayan ayakkabılar erken deformasyon, astar yırtılması gibi sorunlara yol açar.


  5- Ayakkabınızı rutubetli ortamlarda bekletmeyin.
  6- Islak ayakkabıları oda sıcaklığında kurutun. Direkt güneş ışığı altında veya herhangi ısı kaynağının altında kurutulduğu taktirde ayakkabıların yapışma yerlerinde açma, deride çatlama, leke ve şekil bozukluğu olabilir.

  7- Nubuk veya süet malzemeden üretilmiş ayakkabıları uygun sertlikte bir fırça veya silgi ile temizleyin. Yıkamayın ve sprey kullanmayın.

  8- Ayakkabılarınızı kesinlikle çamaşır makinesinde veya elde yıkamayın.

  9- İç astarında sentetik malzeme kullanılan ayakkabıların koku yapması ve su alması olasıdır. Bunu unutmayın.

  10- Ayakkabınız ayağınızın terini emer ve 24 saatte buharlaşır. Ayakkabıların 1 gün arayla giyilmesi ayak sağlığı ve ayakkabının ömrü için yararlıdır. Ayağın aşırı terlemesinden dolayı oluşabilecek lekelerin üretim hatasından kaynaklanmadığını unutmayın.

  11- Deri ayakkabılarınızı kendi renginde boya veya natural cila ile cilayın.

  12- Astar kullanılmayan ayakkabılarda derinin rengi ayak ve çoraplara çıkabilir.

  13- Ayakkabının muhtemel kokulara karşı mutlaka havalandırılarak kaldırılması ve deformasyonu önlemek için kalıp kullanılması önerilir.

  14- Üst el dikişli ayakkabılar, (saraçlı tabir edilen) dikiş yerlerinden, taban ve yan kısımdaki derinin birleştiği bölümlerden su alabilir. Yağmurlu havalarda başka bir ayakkabı tercih edin.

  15- Ayyakabının etiketinde "su geçirmez özelliği mevcuttur" ibaresi yok ise yağmurlu ve karlı havalarda su geçirir.

  16- Özel malzemelerle üretilen ayakkabıların bakımı konusunda satış sorumlusundan bilgi alın.

  17- Vetegal dediğimiz bitkisel maddelerle işlentisi yapılmış olan deriler suyla temas ettiğinde, nemli bezle silindiğinde ve cila sürüldüğünde rengi değişir. Dolayısıyla bu tür derilerin suyla temas ettirilmemesi ve özel fırça ile tozunu alarak temizlenmesi önerilir.

  19- İçi astarlı ve astarsız ayakkabılar hakiki deriden imal edildiği için sağlığınızı bozabilecek kimyasal katkılar içermez. Derinin rengi ayaklara ve çoraplara çıkabilir. Bu nedenle astar rengine göre çorap giymek iyi bir tercih olabilir.   
Kışın Ayakkabı Kullanımı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sonbahar -kış ayakkabı trendleri

  sonbahar -kış ayakkabı trendleri

  sonbahar kış ayakkabıları Sıcak bir Ağustos sabahı kadınların tutkunu olduğu ayakkabılar ve trendleri hakkında ki son cizgileri, stilleri konuşmak üzere Turkiye’de ayakkabı duayeni olan dostum ve büyüğüm Mustafa Çetin’ in ofisindeyiz. Ö.ÖZKAN Şu yaz ayları ve önümüzde ki sezonda ayakkabılarda bir feminenlik fakat ağırbaşlı bir tarz goruyorum . Bu anlamda 2007-08 ayakkabıda nasıl bir stil...
 2. kışın ayakkabı kullanımı

  kışın ayakkabı kullanımı

  1- İlk dikkat edilecek nokta ayakkabının amacına uygun kullanılması. Gece, günlük, kışlık, yazlık özelliklerine dikkat edin. 2- Ayakkabınızı giyip çıkarırken özen gösterin. Bağcıklı ise bağcıklarını çözün, değilse çekecek kullanın. 3- Ayakkabıları ayağın maksimum şiş olduğu zaman diliminde özellikle öğleden sonra, sağ ve sol olarak deneyin. 4- Ayakkabınıza göre ayakkabı alın. Uygun...
 3. 2012 Prada Sonbahar-Kış Ayakkabı Koleksiyonu

  2012 Prada Sonbahar-Kış Ayakkabı Koleksiyonu

  2012 prada ayakkabı, sonbahar-kış sezonu, modelleri, koleksiyonu, çeşitleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Prada 2012 sonbahar-kış sezonu ayakkabılarını ortaya çıkardı melekler.Topuklarda ki ve renklerde ki canlılık gözümü aldı doğrusu.Dikkatimi çeken bir başka şey de yılan derisi görünümünün çok kullanılması.Topuklarda ki değişik şekilleri de unutmayalım. Ben beğendim bakalım...
 4. 2012 Gucci Kış Sezonu Ayakkabı Koleksiyonu

  2012 Gucci Kış Sezonu Ayakkabı Koleksiyonu

  2012, gucci, kış sezonu, ayakkabı koleksiyonu, resimleri, ile ilgili bilgiler burada melekler Modanın sayılı isimlerinden olan Gucci 2012 kışı için hazırladığı ayakkabı koleksiyonunu tanıttı melekler.. Biz de inceledik ve sizlere fikir vermesi açısından bazılarını paylaşmak istedik.. Ayakkabılarda platform topuklar ve yılan derisi görünümü göze çarpıyor.Zaten aşağıda linkini verdiğimiz...
 5. 2013 Sonbahar 2014 Kış Sezonu Ayakkabı Modası

  2013 Sonbahar 2014 Kış Sezonu Ayakkabı Modası

  Bu sayfa; 2013 Sonbahar 2014 Kış Sezonu Ayakkabı Modası hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, dünyaca ünlü moda tasarımcıları yaptıkları defilelerle 2014 kış modasında yer alacak ayakkabı modellerini tanıttı. Buna göre geçen birkaç sezondur öne çıkan yuvarlak burunlar yerini yine sivri burunlara bırakıyor. Siyah ve beyazın muhteşem uyumuna ateş kırmızısı ayaklkabılar eşlik ediyor....

Sayfayı Paylaş