kışın cilt bakımı hakkında bilgi verirmisiniz

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kışın cilt bakımı hakkında bilgi verirmisiniz
Kışın cildim resmen pul pul dökülüyor. Yazın hiçbirşey yok ben anlamıyorum.O kadar nemlenedirici de sürüyorum üstelik. Nasıl bir bakım uygulamalıyım kışın fikri olan var mı ?

Kışın dikkat etmemiz gereken bir diğer nokta ise yaz gibi kış güneşi de deriyi etkiler. Güneş koruyucuları yazın öneririz ancak kışın da güneşin zararlı etkilerinden korunmak lazım. Kış güneşinde çok kalınırsa yaz gibi cildi etkileyebilir. Düşük faktörlü 25-30 gibi faktörler yeterli olmaktadır. Alınacak bazı önlemler ile kış mevsiminin cilt üzerindeki diğer olumsuz etkilerinden korunmak mümkün.

Banyoda ve günlük el ve yüz temizliğinde deriyi kurutmayan temizleyicileri, eğer kuru bir cilt tipine sahipseniz nemlendiricili temizleyicileri tercih edin. Çok sıcak su kullanmayın ve banyo süresinin 10 dakikayı aşmamasına dikkat edin.Banyodan sonra cilt tipinize uygun yüzünüz ve vücudunuz için nemlendirici krem ve losyonları kullanmayı ihmal etmeyin. Gün içerisinde defalarca yıkamak zorunda kaldığınız ellerinizi, her yıkamadan sonra nemlendirin.

Kışın cilt tipimiz değişikliğe uğrayarak farklı bakım ihtiyacını ortaya çıkarır. Yağlı ciltler soğukta daha az yağlanır. Normal ciltler kurur, kuru olan ciltler ise ağrılı olacak kadar hassaslaşır.Bu fizyolojik detayları özellikle herhangi bir kozmetik malzemesi edinmeden önce dikkate almak gerekir. Eğer yanlış bir bakım yapmaya başlarsanız cilt mutlaka bunu size haber verecektir. Çoğu durumda bu kaşıntı, akne oluşumu, kılcal damarların belirginleşmesi gibi sorunları ortaya çıkarır.Dudaklarınız, kışın normalden çok daha fazla kuruyup çatlar. Uzman tavsiyesindeki bir dudak kremi ile korumalısınız. Kış boyunca göz çevresi için de göz çevresi kremi kullanılması gerekir...

Geri