1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Kişisel Finans nedir?

  Konu, 'Para & Borsa' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  finans nedir Kişisel finans etkin bir birey ya da bir ailenin elinde bulunan varlıkların yönetme sürecidir. Yaklaşım ev için gelir nesil verilen tüm masraflar ev ile ilişkili karşılamak için gelir belirli miktarda tahsis, bu dikkat baskıları ve devam eden mali güvenliği için nakit ve diğer varlıkların rezervleri oluşturmak için harekete geçiyorlar. kaynakları çok çeşitli üzerine kişisel finans sürecinde yardım çağrılabilir.
  < Konu Resmi..>

  Temel kişisel finans göreve ev içine gelir akımı üzerine bir firma kavramak yaşıyor. gelir diğer şekillerde uygulanabilir olmasına rağmen gelir genellikle ücret ya da maaş şeklinde bir iş gelen vardır. Faiz yatırımlardan kazanılan nafaka veya çocuk destek ödemeleri ve tazminat diğer formları tüm geliri olarak katılmaya hak kazanırlar.

  kaynakları ve gelirlerinin toplam tutarı belirleyerek, kişisel finans etkili boyunca da sabit ve değişken giderler ev ile ilgili net bir anlayış gerektirir. Sabit giderler genellikle kira ya da ipotek ödemeleri, otomobil ödemeleri ve ödenmemiş kredileri yer alacak. Değişken ödemeleri gıda, aylık yarar masraf veya aylık banka servis ücretleri içerebilir.

  Bir kez gelir ve giderleri, kişisel finans planı bir sonraki adımı belirlenen bir bütçe oluşturmaktır. bir dereceye için bu zaten ne kadar para ev içine geliyor ve ne kadar sıra dışı borç yükümlülüklerini yerine getirme gitmeli belirlenerek yapılır. Yukarıdaki ve bu kalemleri dışında, ayrıca ihtiyaç kenara her ay tekrarlayabilir olmayabilir giderleri için para koymaktır. Bu kıyafet değiştirme veya otomatik tamir gibi öğeler içerebilir.


  Mevcut bütün borç yükümlülükleri ve temel geçim ihtiyaçlarını belirledikten sonra, sonraki adım değerlendirmek için ne kadar gelir kalan çok. Bu kalan o mümkün finansal servet bina başlayacak olmasıdır. Bu geri kalan kısmı bir yana eğlence amaçlı bir yemek dışarı ya da bir film gibi ayarlanmış olabilir. Ancak, bu fazla geliri de mevduat hesabı, kenara kolej masrafları, satın hayat sigortası için para set oluşturmak için kullanılması gerektiğini ve bir emeklilik planı fonu. Olsa bile sadece küçük bir miktar tüm yükümlülükleri toplantı sonrasında sol, o bilge faizli hesap çeşit bu miktar bir kenara koymaktır. Bir yıl içerisinde, az miktarda büyümeye ve daha fazla mali istikrar oluşturmak başlayacak Over.
  kişisel finans temel unsurlarından biridir emeklilik için planlıyor. evde insanlar işyeri aracılığıyla kişisel bir plan bir amaç olmalıdır kuran bir emeklilik planı olsa bile. emeklilik için planlama ile birlikte, ayrıca gerek tahvil, hisse senedi, gayrimenkul, ve zaman içinde daha fazla zenginlik oluşturmak için muhtemel diğer girişimlere yatırım olabilir para kenara koymaktır.

  durumunda vergi işveren tarafından tevkif değil, kişisel finans nasıl bu vergileri hesaplamak için öğrenme dikte edecek ve uygun hükümet bunları gönderin. Bu bir öncelik yapmak her zaman fayda taraftan yanı sıra diğer yasal yükümlülükler vergileri kapsayacak şekilde olmasını sağlamak için yardımcı olacaktır.

  kişisel finans önemli özelliklerinden biri bütçenin verimliliği ve yapım ayarlamaları gerekli takip etmektedir. Bir ayarlama artış veya gelir kaybı, doğal afet veya sağlık sorunu ya da evlilik ve doğum ile aile birliğinin genişletilmesi gibi beklenmedik olaylar nedeniyle gerekli olabilir. Düşünce her zaman senin elinden geldiğince her türlü varlıkların en taraftan ileride etkinlikler için planlama yaparken yapmaktır.
  kaynak:bilgi.didikle.com


   
  Son düzenleme: 9 Mart 2011
Kişisel Finans nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. BDDK'dan İhlas Finans açıklaması

  BDDK'dan İhlas Finans açıklaması

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), "Tasfiye halindekı İhlas Finans Kurumu’nun faaliyette bulunma izni ve yetkisinin kati suretle bulunmadığını" bildirdi. Konuya ilişkin olarak BDDK Başkan Tevfik Bilgin imzasıyla İMKB’ye yapılan açıklamada, mülga 4389 sayılı Bankalar Kanununun 14’üncu maddesinin 3 ve 4 numaralı fıkralarındaki şartların oluştuğu tespit edilen...
 2. Kişisel Hal

  Kişisel Hal

  hısımlık dereceleri kütük değişikliği nasıl yapılır nüfus kütüğü taşıma KİŞİSEL HAL 1-Genel Bakış: Toplum içinde bir kişiyi diğerinden ayırmaya o kişinin ferdi ailevi ve siyasi durumunu tayine yarayan birçok özellikleri vardır.Adı yaşı cinsiyeti evlilik durumu gibi.İşte bu özelliklerin tümü kişinin halini(statüsünü) belirtir.Kişinin hali ve bunları meydana getiren unsurlar o kimsenin...
 3. Finans ve Finansal Yönetim

  Finans ve Finansal Yönetim

  finansal yönetim nedir Finans ve Finansal Yönetim Diğer disiplinler île kıyaslandığında modern finans kısa bir tarihe sahiptir ve 1950 lerde önem kazanmaya başlamıştır. 1950 ' lerden itibaren finans esas itibariyle finansal piyasalara ilişkin faaliyetlerde doğan özel bir sorunlar gurubu ü/erinde yoğunlaşan ayrı bir disiplin olarak iktisattan ayrılmış ve gelişmeye başlamıştır. Hsas...
 4. kişisel ileti

  kişisel ileti

  "kişiselse sanane ?? " "Girmezsem n’olcak?" "Kişisel ileti yok. Kişisel sorun var." "Bizim kişisel neyimiz oldu ki iletimiz olsun." "Bizim Kişisel bi olayımız olmaz" "Girdim, oldu mu?" "Kişisel iletiye hayır!Yaşasın toplumsal mücadelemiz.. " "Kişisel iletiye evet!Yaşasın bencillik, egoizm, narsizm.."...
 5. Albert Einstein Kişisel Özellikleri Nelerdir?

  Albert Einstein Kişisel Özellikleri Nelerdir?

  Albert Einsteinin Kişisel Özellikleri Albert Einstein Kişisel Özelliği Albert Einstein Kişiliği En büyük bilim adamlarından Albert Einstein'ın kişisel özellikleri ahkkında sizleri bilgilendiriyoruz melekler :) 7'den 70'e herkesin tanıdığı bu ünlü bilim insanının beyin morfolojisine (şekilbilim) dair de pek çok varsayım ileri sürülüyor Beyin kıvrımlarının fazlalığı ya da beyninin ebat...

Sayfayı Paylaş