Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Kişisel Marka Olmanın Yolu Gardroptan Geçer

  Konu, 'İş ve Kariyer' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  İş yaşamının koşturması içinde, alışverişe fazla zaman kalmıyor. Seçimler apar topar yapılıyor, bazı giysiler hiç giyilmeden gardropta bekliyor. İyi temizlenmemiş bir gömlek, diğer teki bulunmayan bir çorap, lekeli bir kravat sabah işe giderken acı sürprizler sunabiliyor.
  Giyim stresini azaltmak ve her zaman bakımlı görünmek mümkün. GQ dergisinin editörlerinden Bill Prince''in Financial Times''da yayınlanan önerileri, gardroplarındaki kaynakları verimli kullanmak isteyenler için son derece yararlı ipuçları içeriyor:

  Giysilerinizi toparlayın

  Yalnızca bazı sosyal etkinlikler için arada bir giydiğiniz eşyaları ayrı bir yerde saklamaya çalışın. Smokin gibi klasikler haricindeki giysilerinizden son bir yıldır giymediklerinizi bir hayır kuruluşuna hediye edin.

  Takım elbiselerinizi tıkıştırmayın

  Ütülü takımlar, gömlekler aralarında biraz boşluk olmazsa, gardropta bumburuşuk olurlar. Kıymetli takımlarınız için pamuklu kılıflar kullanın. Senede en fazla iki kez kuru temizlemeye gönderin. Arada kıyafetlerinizi fırçalayın. Pantalonlarınızı ceketlerinizden ayrı bir bölüme asın. Gömlek yakalarının askıda ezilmemesine dikkat edin.

  Kuru temizlemeye dikkat!

  Kuru temizlemeden gelen giysilerinizi hemen torbalarından ve metal askılarından çıkarın. Torbaların altında kalan kimyasal maddeler kumaşlarınıza zarar verir, doğallığını kaybettirir. Metal askılar, giysilerin omuzlarının biçimini bozar. Tahta ve insan anatomisine uygun askılar kullanın.

  Ayakkabılarınıza iyi bakın

  Her gün aynı ayakkabıyı giymeyin. Değiştirmek onları yıpranmaktan korur. Islandıklarında, içlerini gazete kağıdıyla doldurun, radyatör yanında kurutmayın, derisi çatlar. Yeni ayakkabılarınızı önce kuru havalarda giyin. Böylece köselesini korumuş olursunuz. Ayakkabıları sürekli temizleyin, boyayın, mümkünse içlerine kalıplar koyun.

  Gömleklerinizi evde yıkayın

  Pamuklu gömleklerinizin yıpranmaması için kuru temizlemeden kaçının. Yıkandıktan sonra, ıslak olarak askıya asın, nemliyken ütüleyin.

  Katlayın yuvarlayın

  Kravatlarınızı asla asmayın, rulo haline getirerek saklayın. Çoraplarınızı ayrıca yıkayın, böylece kaybolmalarını engellersiniz.

  Kaynak : Milliyet

   
Kişisel Marka Olmanın Yolu Gardroptan Geçer konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kişisel Yol Haritası

  Kişisel Yol Haritası

  winx yol haritası Küreselleşme sonrasında en düşük maliyetle en yüksek kaliteli ürünü üretmek zorunda olan şirketler eleman alma çıtasını her yıl biraz daha yükseltiyor. Yöneticiler, işe adam alırken, piyasadaki ve tüketici talebindeki değişimi izleyebilecek yetenek ve beceriye sahip kişileri tercih ediyor. Bu ortamda gençlerin belirli bir kariyer stratejisi belirlemesi, kendisine yatırım...
 2. Kişisel Kaygıları Yenmenin 7 Yolu

  Kişisel Kaygıları Yenmenin 7 Yolu

  kaygıları yenmek kaygıyı yenmenin yolları kaygıyı yenmek Eğer "yapamam" diye bir sözcük olmasaydı, sürekli bunu söyleyip durmazdık, değil mi? Evet, bu bırakması zor bir alışkanlık. Üstelik çoğu zaman söylediğimizin bile farkında olmadığımız göz önüne alındığında daha da zor. Emin olmadığınız bir durumla karşı karşıya kaldığınızda içinizdeki bilgisayar hemen uyarı veriyor ve...
 3. Tanınmış Marka Olmanın Yolları

  Tanınmış Marka Olmanın Yolları

  marka olmanın yolları marka olmanın şartları vakko tarihçesi vakko iş görüşmesi dünya markası koşulları TANINMIŞ MARKA OLMANIN YOLLARI Tanınmış marka kavramı; dünyada ilk kez sınai mülkiyet haklarının korunması konusundaki ilk uluslar arası sözleşme olan Paris Sözleşmesi ile gündeme gelmiş, ülkemizde ise 1995 yılında konuşulmaya başlanmıştır. Tanınmış markalar, toplumda ulaştıkları tanınmışlık...
 4. Kişisel gelişim yolunda sağlam durmak

  Kişisel gelişim yolunda sağlam durmak

  kisisel gelisim, kisisel gelisim yolu, kisisel, gelisim, saglam durmak konusunu incelemektesiniz Sevgili Melekler, Gelişim yoluna giren, bu alanda okumalar ve çalışmalar yapanlar ani heyecanlar yaşayabiliyor. İşte bu noktada dikkat edilmesi gereken bir şey var, oda yere sağlam basmak. Yani ne zaman ne yapacağını iyi bilmek; bin düşünüp bir karar vermek... Kişisel gelişim sözcüğü...
 5. Gardrobunuzu Düzgün Tutabilmenin Yolları

  Gardrobunuzu Düzgün Tutabilmenin Yolları

  gardrop düzenlenmesi, gardrop nasıl düzenlenir, gardrop düzeni nasıl olmalı Sevgili melekler, mevsim değişiklikleriyle birlikte gardroplar baştan aşağı elden geçer. Giyilmeyen, yıpranmış ya da ebat sorunu yaşanan kıyafetler çıkarılır, yapıldıysa yeni alışverişler gardroba yerleştirilir. Bu sırada oluşan karışıklıklardan ve düzen sorunundan şikayetçiyseniz, gardrop düzeni hakkında...

Sayfayı Paylaş