Etiketler:
 1. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi

  kıskanç erkekler ahh

  Konu, 'Ah Erkekler' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

  Kıskançlığın aşırısı kesinlikle aşka zarar bir duygu... Dahası sevdiğimiz insanı incittiği, huzursuz kıldığı ve hayal kırıklığına uğrattığı da bir gerçek. Erkekler ise çoğu zaman kontrol altına alınması hayli güç ve gayet tehlikeli kıskançlık krizlerine kapılabiliyorlar. Bu durumda kıskançlığının türünü, nedenini ve çözümünü düşünmek, mantıklı gerekçeler varsa yardımcı olmak da biz kadınlara düşüyor. Emin olun, kadının fendi kıskanç erkeği yeniyor!
  Ünlü ressam Edvard Munch; "Kıskançlık kaybetme korkusu değil, aslında paylaşma korkusudur" diyor. Bunun bir adım ötesine geçersek, kendine güvenmeme durumunun dışavurumu olarak da nitelendirebiliriz kıskançlığı.

  'Seven insan kıskanır' klişesinin artık 'seven insan güvenir' şeklinde yenilenmesi gereken günümüzde, erkeğin kıskançlığının yoğunluğunu bize karşı hissettiği sevginin yoğunluğu olarak almamamız gerekiyor. Zira değer veren, karşısındakini önemseyen kişilerin yerli yersiz paranoyalara kapılarak karşısındakini incitmeyeceği bir gerçek! Kıskançlık her ne kadar kişinin içinde var olan bir duygu olsa ve bilinçaltında filizlense de, onu dengelemek elimizde. Ancak erkekler yapıları itibariyle mantıklarını devreye sokmakta kadınlar kadar başarılı değiller. Dahası kıskanç erkeklerin de kendi aralarında farklı tipleri, gösterdiği farklı reaksiyonlar ve onu kıskançlığa iten farklı nedenleri var. İlişkinin başlangıcında söz konusu ayrıntıları iyi bilmeniz, hayatınıza dahil edeceğiniz erkeğin kıskançlığını yenmesinde ona daha kolay yardımcı olmanızı sağlayacaktır. İşte kıskanç erkek tipleri ve yapmanız gerekenler...

  Bencil

  Neden kıskanır?

  Bencildir... Sizi paylaşmak istemez ve ilginizi başkalarına yönelttiğiniz her defasında usta manevralarla sizi incitmenin bir yolunu bulacaktır. Kıskançlığını açık bir şekilde itiraf etmesine ya da o anda reaksiyon göstermesine de gerek yoktur. Kimi zaman giydikleriniz, kimi zaman makyajınız, kimi zaman özenle hazırladığınız yemek dahi eleştiri oklarından nasibini alacaktır.

  Problemi

  Problemi yok! Hatta aksine gösterdiği tepkiler gayet mantıklı olarak da kabul edilebilir. Geçmişte ihanete, hayal kırıklığına uğrayan ya da ailesi tarafından bir hayli gözetilen erkeklerin, ilişkilerine ve birlikte oldukları kişilere yaklaşımında bu tarz bencilce kıskançlıkların olması kaçınılmazdır. Ancak buradaki bencilliğin kabul edilebilir bir neden sonuç reaksiyonu vardır. Dolayısıyla; ona yardımcı olursanız, bu kıskançlığı yenecektir. Zaten özde dengeli bir insan olduğu için patolojik kıskançlıklar ciddi krizler oluşturmayacaktır.

  Nasıl sakinleştirebilirsiniz?

  İhtiyacınız olan sadece zaman... Her şeyi zamana bırakmalı ve sizi iyice tanıyıp, güvenmesine çalışmalısınız. Bu tarz erkekler ilişkinin başlangıcında size son derece tedirgin yaklaşırlar, ancak ilişki devam ettikçe güven duyguları da artacaktır. Her aşık erkek gibi sizden karşılık bekleyeceklerdir. Diğer bir yandan kıskançlığını, ona saygı göstermeniz için bir araç olarak da kullanacaklardır.

  Kendine güvensiz

  Neden kıskanır?

  Başkalarının ondan daha iyi olabileceği endişesini sürekli taşır ve bu da onu kıskançlığa iten en büyük etkenlerden biridir. Bu nedenle iş, okul ya da hobi arkadaşlarınızı mütemadiyen kendisiyle kıyaslayacaktır.

  Problemi

  İçten içe değersiz biri olduğunu düşünür ve çoğunlukla kendine onunla neden birlikte olduğunuzu sorar. Bunun nedeni sizi hak etmediğine inanmasıdır. Kendine güvensizliğinin nedeni ise genellikle çocukluğuna dayanır. Çocukluğunda ebeveynlerinin kayıtsız şartsız sevgisinden yararlanma ihtiyacı duymuş, ancak bunu yeterince hissedemediği için kendine olan güveni azalmıştır. Yine aynı şekilde çocukluğunda mütemadiyen eleştirildiği için yetişkinlikte yaşadığı ilişkilerde de karşı tarafın gözünde kendini yetersiz hissedecektir. Bu da kıskançlığın kapısını aralar. Çevrenizdeki herhangi bir erkeğin kendisinden daha ilginç bir kişilik çizdiğini düşündüğü anda sizi sorguya çekmekten kaçınmaz. Hemen hayal kırıklığına uğrar ve üzülür... Hatta onun bu üzüntüsü yerini kızgınlığa bırakınca ancak duvara atılan bil tekme veya kırılan bir eşya onu sakinleştirebilir.

  Nasıl sakinleştirebilirsiniz?

  Tek bir yolu var! Ona değer verdiğinizi hissettirmek... Ona fazla ilgi göstermekten asla çekinmeyin çünkü bu ilgiden hiç sıkılmayacak, şımarmayacak ve çok daha uyumlu bir erkek halini alacaktır. Sosyal hayatınız dahilinde, gittiğiniz her etkinlikte mutlaka yanında olun ve önceliği ona tanıyın. Nasıl denir; 'Aslında her erkek bir çocuktur.'

  Bağımlı

  Neden kıskanır?

  Onu güvensizliğe, dolayısıyla da kıskançlığa iten en önemli unsur sizin yokluğunuz olacaktır. Attığı her adımda onu destekleyecek, yüreklendirecek ya da heyecanlarını paylaşacak bir kadına ihtiyacı vardır. Kısacası; tamamlanma ihtiyacı hisseder. Arkadaşları, dostları olması da bu durumu değiştirmeyecektir. Bağımlı erkekler, yaşadıkları aşk ilişkisini bir tür evlilik olarak görürler ve destek beklerler. Dışlandığını hissettiği her an kıskançlığı artacaktır.

  Problemi

  Ne zaman sırtını size dönse içten içe hep terk edileceği korkusu yaşar. Kendisine yakın, potansiyel rakiplerden korkmaz. Daha çok sizin onun parmaklarınızın arasından kaçmanızdan korkar. Buradan yola çıkarak onun sizin çevrenizi saranlara karşı açık bir kıskançlık beslediğini söyleyebiliriz. Pazar günleri birlikte sinemaya gittiğiniz ablanız, gündüz beraber çalıştığınız iş arkadaşınız, çok sevdiğiniz komşunuz dahi bu listenin içinde yer alabilir. Bir gün gelir aşkının hiçe sayılmasından korkar. İçten içe hala annesine bağımlıdır ve hayatındaki kadın, da şu ya da bu şekilde anne modeli arar. Yaşadığı sorun, anne ve babasının o küçük yaşlardayken boyanmasından da kaynaklanabilir. Başlarda kıskançlığım saptamak çok zordur çünkü çok dikkatli, Kibardır, düşüncelidir... Dikkatli olması gereken taraf sizsiniz. Eğer sınırı geçerse dikkat! Bu nedenle de size sürekli soru soracaktır. Sabırlı olmalısınız!

  Nasıl sakinleştirebilirsiniz?

  Çoğu zaman kıskançlıklarını dikkate dahi almayın! Onun bitmek tükenmek bilmeyen sorularına cevap vermek zorunda da değilsiniz. Üstelik verdiğiniz cevaplarla da tatmin olmayacaktır. Ancak ona sorularına neden cevap vermek istemediğinizi söylemeyi ihmal etmeyin ve sabırlı olun. Sorularının çok gereksiz olduğunu, size güvenebileceğini mutlaka defalarca yenilemelisiniz. Diğer kıskançlık durumlarında da olduğu gibi, onu aşka boğarak huzursuzluğunu giderebilirsiniz. Bunu yapmazsanız kıışku1annda haklı olduğunu düşünmeye başlayabilir.

  Sadakatsiz

  Neden kıskanır

  Rekabet içine girmekten hiç hoşlanmaz çünkü eninde sonunda istediği kadını elde edebileceğini gayet iyi bilir. İşin sırrı da ısrarcı olmasıdır! Hiçbir kadının ısrara ve esprili bir yaklaşıma kayıtsız kalamayacağını iyi bildiği için sizin de bir başka erkek tarafından bu şekilde baştan çıkarılmanızdan endişelenir. Ajandanızdaki tüm boşlukların sizin onu aldatmanız için iyi birer fırsat olduğunu düşünür. Çünkü zaten kendisi de kadınların ajandalarındaki boşlukları kovalar!

  Problemi

  En büyük korkularından biri; sizin başkalarının yaşadığı zevk boyutunu merak etmeniz ve karşılaştırmalar yapmanızdır. Aslında bu tepki çok da garip karşılanacak bir tepki değil, ancak bu bir saplantı halini alırsa ve bütün zamanını suçu sizin üzerinize atmanın yollarını arayarak geçirirse yaşadığı kıskançlık ciddi bir sendroma dönüşüyor demektir. Büyük bir ihtimalle; geçmişte annesinin başka bir erkeğe aşık olması ve babasını terk etmesi onu bu çıkmaza sürüklemiştir. Eğer başka kadınlarla ilgileniyor ve daha sonra size tavsiyelerde bulunarak garip davranışlar sergiliyorsa, geçmişte yaşadıklarını göz önünde bulundurmalısınız.

  Nasıl sakinleştirebilirsiniz?

  Öncelikle davranışlarınızı değiştirmemeye özen gösterin. Size her ne kadar mantıklı gelse de kimi zaman isteklerine karşı çıkın. Her zaman onun aşık olduğu sosyal ve yaşam dolu kadın olamayacağınızı ve zaman içinde herkesin yaşadığı tecrübelerin uzantılarını sergileyeceğini anlatın. Ayrıca sosyal yaşam dahilinde katılmanız gereken mecburi resepsiyonların ya da arkadaşlarınıza, ailenize ayırdığınız zamanın onu aldatmanıza neden olmayacağını da bilmesi gerekir. Bunun yanı sıra sadakatsizliklerinin de ondan uzaklaşmanızı hızlandıracağını bilmeli. Öyle ya, kendi sadık değilken sizden sadık kalmanızı nasıl bekleyebilir ki?

  Asabi

  Neden kıskanır?

  Patlamaya hazır bir bombadır! Onun için 'patolojik bir vakadır' da diyebiliriz. Ona göre yaşanan ilişkilerde bir cellat bir de kurban vardır. Kurban durumuna düşmemek için de her şeyi kontrol altında tutmaya çalışır. Çoğu zaman maço ve gayet kaba kıskançlık gösterileri sergiler. Bu kıskançlıkIarını da beraber olduğu kadını sahiplendiği gerekçesine dayandırır.

  Problemi

  Yetiştiriliş tarzı, küçük yaşlarda hayata atılmak ve zamanından önce tecrübe sahibi olmak, benmerkezci kişilik yapısı ya da en uç noktada ise tüm maço tavırlarına rağmen hemcinslerine karşı hissettiği ilgi ve alaka zaman içinde kıskançlıkla dışa vurduğu bir tür deşarj olma yöntemi haline gelebilir. Oldukça sevimsiz, kırıcı, hatta aşağılayıcı dahi olabilir. Kimi zaman şiddete de başvurabilir. Oynadığı oyunu hiçbir zaman saklamaz. İlişkinin başından sonuna kadar olduğu gibi hareket eder. Eğer bunun farkında değilseniz, kendinize güveniniz o kadar az demektir ki bu da aşkı ve sahip olma duygusunu birbirine karıştırıyorsunuz demektir.

  Nasıl sakinleştirebilirsiniz?

  Ondan kaçın! Hiçbir şey ve hiç kimse öfkelendiği anda onu sakinleştiremez. Gerçeklikten o denli uzaklaşmıştır ki tepkileri tamamen bilinçdışıdır. Eğer terapiste gitmeyi kabul ederse, onu kesinlikle destekleyin. Ancak reddederse, ilişkinizi noktalayın. Siz medeni, sevgi dolu, size ve düşüncelerinize saygı gösterecek, sizi incitmeyecek birini hak ediyorsunuz.  Alıntı


   
 2. chatlak_78

  chatlak_78 Forum Okuru

  Cevap: kıskanç erkekler ahh
  çok güzel bir paylaşımdı sanırım bende bunlardan biri ile karşı karşıyayım.çözemiyordum bi türlü ama bi nebze yardımcı olacak bu yazı bana...
   
 3. banuu

  banuu Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  57
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  kayseri-erzurum
  Cevap: kıskanç erkekler ahh
  evet bende bunlardan bırıyle karsı karsıyayım umarım ıse yarar tesekkurler..
   
 4. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  tskler kızlar yorumlarınız için
   
 5. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  Çok doğru.
   
 6. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  tskler canım yorumun için
   
 7. tavuk_kavurma

  tavuk_kavurma Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Eylül 2008
  Mesajlar:
  929
  Beğenilen Mesajlar:
  115
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  kıvamında olunca bir nebze katlanılabilir.
  ama hayatıma karışmasına arkadaşlarıma karışmasına katlanamam..
  ben kıskanırım ama o otursun aşaa :dil: :D:D:D

  bilgiler için teşekkürler :)
   
 8. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  rica ederim canım yorumun için tskler
   
 9. elmalı kurabiye

  elmalı kurabiye Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ekim 2008
  Mesajlar:
  4.756
  Beğenilen Mesajlar:
  14
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  :laugh::laugh:sana katılıyorum canımm
   
 10. *şiker*

  *şiker* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Aralık 2008
  Mesajlar:
  3.922
  Beğenilen Mesajlar:
  149
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  sinir oluyorum bitiriyor beni şu kıskancıı :( :( yok bana güveniyormuşta etrafa güvenmiyormuş..emeğine sağlık tatlım
   
 11. pink_angel11

  pink_angel11 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  bilecik/bozuyuk
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  paylaşımın için saol canım walla kızlar aynı sorun bendede war yha bi insan kız arkadaşlarından bile kıskanırmı bana yardımcı olurmusunz geçenlerde kız arkadaşlarımla msjlastım neden mesajlaşmışım onlarla birtek onunla msjlaşcakmışım pofffffffffff
   
 12. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  aslında bazı erkeklerde çok abartıya kaçıyorlar bu durumda yok onu yapma,bunu giyme ,sadece benimle konuş gibi vs.vs. Ama bence en dogrusu yine herseyi istedigin gibi yapmak onlar daha sonra kesinlkle anlayış gösterirler.
   
 13. pink_angel11

  pink_angel11 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  bilecik/bozuyuk
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  ahh keşke anlayış gösterse kawga ediyoruz onun kıskançlığı yüzünden
   
 14. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  Eger öyle olmuyosa biraz onun dediklerini yap yada tam bir orta yolu bulun böyle cok fazla sürmez bence umarım düzelir
   
 15. pink_angel11

  pink_angel11 Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  11 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  24
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1
  Şehir:
  bilecik/bozuyuk
  Cevap: kıskanç erkekler ahh

  yha öle yapıcam yada hayatta başarılar
   
kıskanç erkekler ahh konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kıskanç erkeklerden çekenlerin paylaşım alanı

  Kıskanç erkeklerden çekenlerin paylaşım alanı

  Ne büyük sorun dimi melekler kıskançlık, ama nedense bunlar bazen yerli yersiz ,gerekli gereksiz kıskançlıklar oluyor.Kıskanılmak bazen sevindiyor ama bazende sinir yaratabiliyor hatta ilişkiler bile bitiyor. Eminimki hep yaşıyoruz bu sorunları ve buna bir çözüm bulmakta o kadar kolay degil.Eger bu sorunları birbirimizle paylaşırsak ortak bir çözüm bulursak,bunun üstesinden gelebilecegimizi...
 2. kıskanç erkek

  kıskanç erkek

  çogu kadın kıskanıldığını hissetmek ister ama fazlası ayrılığa kadar uzanır erkeklerin yüzde atmışı kıskançtır.... peki neden kıskanırlar. kendilerine özgüveni olmadıgı için bazen eşine,sevgilisine vb güvenmezler. çogu kadın kıskançlık ugruna şiddette maruz kalıyor eve kapatılıtor özgürlükleri elinden alınıyor bazen ölümle sonuçlanabiliyor..... bazı kadınlar sessiz kalıyor. sessiz kalmayın...
 3. Kadınlar erkeklerden daha kıskanç

  Kadınlar erkeklerden daha kıskanç

  Kadınlar erkeklerden daha kıskanç Uzmanlara göre, erkekler evlendikten sonra eşini kaybetmeyeceğini düşünüyor. Kadınlar ise kocasını başka birine kaptırma endişesine kapılıp kıskançlık yapıyor ve ilişkiyi geriyor. Kıskançlık genellikle erkeklerle özdeşleştirilir. Oysa uzmanlara göre, evlilik içinde kadınlar daha kıskanç oluyorlar. Bunun nedenini, Doç. Dr. Armağan Samancı şöyle açıklıyor:...
 4. ahh erkekler ...

  ahh erkekler ...

  aldatan erkek geri dönermi hiç bir erkeğin gercekte kafasından neler gecirdiğini merak ettiniz mi melişlerim....??? sizin için en cok merak edilen 5 soru buldum... 1. Erkeklerin hepsi aynı cinsel fantezileri mi kurar? Ve bunlar nelerdir? Erkeklerin fantezileri büyük ihtimalle düşündüğünüzden daha erkekçe. Bu fantezilerin içinde çoğunlukla birden fazla insan, yabancı maddeler veya Fransız...
 5. Kıskanç erkekle nasıl baş edilir?

  Kıskanç erkekle nasıl baş edilir?

  Kıskanç erkekle nasıl baş edilir,sevgilim çok kıskanç ne yapmalıyım,eşim çok kıskanç nasıl başederim,kıskanç sevgiliyle baş etme yolları, Aşırı kışkanç bir sevgili veya eş biz kadınların en büyük sıkıntılarından biridir. Ancak, kıskanç bir adamla baş etmek de mümkün… Kıskanç sevgiliniz ya da kıskanç eşiniz hayatınızı zindana çeviriyorsa, onunla nasıl baş edebileceğinizi pudra.com...

Sayfayı Paylaş