Kışlık montlar nasıl yıkanmalı?

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Kışlık montlar nasıl yıkanmalı?
Kış aylarının artık son günlerini yaşıyoruz. Malum soğuk havalar da ihtiyacımız olan montlar, kabanlar ceketler yakın bir zaman da artık temizlenerek bir dahaki kış mevsimin de kullanılmak üzere dolaplara kaldırılacak.

Kullandığınız montunuz hava koşullarından yada kullanımdan dolayı kirlenir ve temizlenmeye ihtiyaç duyar. Eğer montunuzu uygun bir şekil de yıkamadıysanız montunuz da bir takım şekil bozuklukları gibi durumlar oluşabilir.

Bu konumuz da sizlere mont nasıl yıkanmalı ile ilgili işinize yarayacak bilgileri paylaşıyoruz.

Öncelikle montlar da kumaş yapılarına göre kendi araların da farklı çeşitlerden oluşur. Mesela şişme bir mont nasıl yıkanır ilk önce bununla ilgili bilgileri sizler için paylaşalım.

Şişme montunuzu yıkamadan önce eğer üzerinde leke, kir yada çamur izleri varsa bunları bir fırça yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Montun üzerin de ne kadar cırt cırt, fermuar gibi detaylar varsa yıkama yapmadan önce mutlaka bunları kapatmalısınız.

Deterjan gözüne asla bir ağartıcı koymayın ve makinede programı hassas, yün gibi seçeneklerden seçerek soğuk su ile yıkamaya alın. Kurutma olayına gelince yıkanan montunuzu en sağlıklı asarak değil sererek kurutmalısınız.

mont nasıl temizlenip yıkanır.JPG


Yıkayacağınız montun kumaşı polyester ise asla 30/40 derecenin üzerinde yıkama yapmayın. Makinenin hassas yıkama programın da polyester montunuzu yıkayabilirsiniz.

Şişme montun temizliğinde ki gibi ağartıcı deterjan kullanmamalısınız. Birkaç damla sirkeyi deterjan gözüne koyarak montunuzu bu şekilde durulayabilirsiniz. Kurutma olayına gelince, havadar bir yere havlu yererek montu bunun üzerine sererek kurutmanız en sağlıklısı olacaktır;)
 
Üst