Kitaplarda en etkilendiğiniz karakterler

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Kitaplarda en etkilendiğiniz karakterler
the scarlet letter karakterleri
Okuduğunuz kitaplarda sizi en çok etkileyen, hatırınızda kalan, yerinde olmak istediğiniz/istemediğiniz, takdir ettiğiniz, sizi gerçekten düşündüren, hayranlık uyandıran, nefret ettiren... kısacası sizin için etkileyici bir özelliği olan karakterleri paylaşalım burada...

Ce: Kitaplarda en etkilendiğiniz karakterler

kelebekler zamanından minerwa mirribal..aynı zamanda nickiminde hikayesi ;)

gencecik yaşına rağmen ülkesinin devriminde gözünü kırpmadan en önde savaşmış bir devrimci kadındır minerwa..3 kız kardeşin en cesuru , en idealisti ve inandığı değerler üzerine ölümü göze alan dev gibi bir küçük kadın..

Evet Minerr... Artık bana hep Julia Alvarez'i ve Mirabal kardeşleri hatırlatıyorsun :)

Ben Nathaniel Hawthorne'un "The Scarlet Letter" kitabındaki Hester Pyrnne karakterini çok seviyorum. İlk okurken de sonradan okurken de çok etkilendiğim bir karakterdir.

Toplumların içindeki günahkarların bir günah keçisi bulup nasıl ona karşı birleştiklerini, kendi ahlaksızlıklarını bir harfe bakarak nasıl anımsadıklarını, ama ahlaklı geçinmek için kimsenin sesinin çıkmamasının ironik bir öyküsünü yansıtır Hester bize...

O günahkardır ama diğerlerinden daha az değil...

O aşkını yaşamıştır, kadınlığını ama anlatamaz kimseye...

Boston'daki ilk koloni yıllarında Puritan toplumunun ve muhafazarlığın uç noktalarının insan yaşamına düşen karelerinden biridir Hester Pyrnne...

Cesur, güzel, akıllı ve sabırlı bir kadın...

vallaa gerilim romanı okuyorsam en çok katilden etkilenirimm helee okduğum cerrah isimli bir kitap vardıı o cinayetleri nasıl planlıyorduu ölee aklım ermiyorduu çokk etkilenmiştim :)

Geri