Kitaplarım varrr...

ßeLeN

Paylaşımcı Melek
Üye
Kitaplarım varrr...
kitaplar11-7778.gif

Çok güzel kitaplar var herkez sever kitap okumayı yeni çıkanlar yada çoktan çıkmış olanlar...
ben sizlere bir kaç kitap ismi söylemek istiyorum melişler..

Anne kafamda bit var( tarık akan )
keşke davasına sadık kalabilseymiş lakin keşkelerle yürümüyor hayat..

Yüreğinin götürdüğü yere git
Susanna Tamaro...bu kitabı yanlış hatırlamıyorsam 3 yıl önce okumuştum. Günlük ve mektup tarzında hoştu. Aklıma kazınan birde söz vardı...tam hatırlayamadığımdan sözün özünü anlatmak isterim; kızının ondan olmadığını bilen fakat hiç karısına bu durumdan bahsetmeyen kaybettiği eşine yönelik;
ölüm değil, ölenle aramızda kalan söylenmemiş sözlerdir insanı acıtan...olayın özü buydu ve çok etkilenmiştim bu mısrada...tavsiyedir...

Uğultulu tepeler
1992 yapımı bir filmi de var bu kitabın. Güzel bir uyarlama bence
gerçekten romantizmin kalesi diyebiliriz günümzün romantikliğinden çok farklı belki ve anlattığı kişide kendimizi de bulmuyoruz belki fakat insanın içine işleyen aşkı var bu adamın. ve hakikaten de onların aşkı sahip oldukları tek iyi şey...

Eroin güncesi
sahneye ne zaman gireceğime ben karar vermedim ama ne zaman çıkacağımı biliyorum demişti satır araların da bir yerlerde / nitekim öyle de oldu. Bize uçmayı öğretti güncesiyle / sonra kanatsız bıraktı... Her okuduğumda kanatlanıyor ve yeniden süzlüyorum yarattığı / bulutlu gökyüzünden yeryüzüne...
hasta bir beyin, yorulmuş düşünceler, herşeyden vazgeçmiş bir ruh.. kısacası böyle özetlerdim bu kitabı.. biyografik kitaplar içinde en gerçekcisi ve en dramatiği..
kitap.güzel bir kitap.etkileyici.insanın kendi kendine yapabileceklerinin hiçbir sınırı olmadığını gösteriyor aslında.bir başkası yapsa anlatılması bukadar cesurca olmazdı diye düşünüyorum.aramızda olmadığı için üzgünüm.umarım insanlar okur ve bu yaşanmışlıklardan kendine de pay çıkarabilir.
http://www.buyutec.net/p-Sari-Sacli-Mavi-Gozlu-35980.html

Geri