1. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden

  Kitasindan Geri Kalarak Ahaliye Taaddi Edenler:

  Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

  Madde 128 - 1. Mensup olduğu kıtaat veya askeri heyetten geri kalarak ahaliye taaddi eden altı aydan beş seneye kadar hapsolunur.
  2. Bu fiile birden ziyade şahıslar iştirak ederek ahaliyi tazyik etmiş olurlarsa veyahut fiil yağmacılık şeklini almış olursa müştereklerden her biri on seneye kadar ağır hapis cezasiyle cezalandırılır.
   
Kitasindan Geri Kalarak Ahaliye Taaddi Edenler: konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ahali

  Ahali

  Ahali -------------------------------------------------------------------------------- Halk.
 2. Ordu Ve Kitanin Tarifi:

  Ordu Ve Kitanin Tarifi:

  Madde 16 - Bu kanunda yazılı olan "Ordu" kelimesi kara, deniz ve hava kuvvetlerine; ve kıta kelimesi subay kumandasında bulunan her birliğe şamildir.
 3. Yunuslar uyanık kalarak uyuyor

  Yunuslar uyanık kalarak uyuyor

  Yunuslar uyanık kalarak uyuyor YUNUSLARDA soluk almak, insanlardaki gibi refleks değil, iradi bir eylem. Yani uyursa nefessiz kalıp ölebilir. Ama yunuslar formülü bulmuş: Beyinlerinin yarısı uyuyor. Yunuslar 'uyanık kalarak uyumak' için beyinlerinin yarısını dönüşümlü olarak kapatıyor, diğer yarısı nefes almak gibi işlevleri denetliyor.
 4. Kayip Kita Atlantİs Nerede?

  Kayip Kita Atlantİs Nerede?

  Araştırmacılar, arkeologlar, jeologlar ve antropologlar ne derse desin, ‘Atlantis’ bir efsane olarak binlerce yıldır, hep gündemde!… Sanırız ki, yayınlarımızın sürdüğü zaman aralığı içinde, Kayıp Kıta Atlantis’in gerçek sırlarına ulaşılamadıkça bu tip haberlerle sık sık karşılaşacağız ve bir bilgi sitesi olan Astro set'te yayınlamaya...
 5. Annenizin etkisinde kalarak eşinizi üzmeyin

  Annenizin etkisinde kalarak eşinizi üzmeyin

  anne ve eş arasında kalmak anne ile eş arasında kalmak neden birbirimize sarılırız Erkek olsun kadın olsun ama muhakkak size tavsiyem annenizin ve eşinizin arasındaki dengeyi iyi kurmanız arkadaşlarım... Anne ve eş iki önemli varlık. Her ikisi de birey için vazgeçilmez ve vazgeçilmemesi gereken iki önemli insan. Ancak yapılan en yaygın hata bu iki insanı kendi konumunda...

Sayfayı Paylaş