Kitzbuhel (Avusturya) Kayak Merkezi

THESECRET

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Kitzbuhel (Avusturya) Kayak Merkezi
kitzbuhel avusturya kayak merkezi,kitzbuhel kayak merkezine nasıl gidilir,kitzbuhel kayak merkezinde nerde kalınır,kitzbuhel kayak merkezinde ne yenir,kitzbuhel kayak merkezsinde gezilcek yerler,kitzbuhel avusturya kayak merkezi hakkında bilgiler


Kitzbuhel, Dünya kayak şampiyonalarının yapıldığı yer olarak bilinmektedir.İki ana kayak bölgesi bulunuyor; usta kayakçılar buralardan kayarak pistten piste geçebilmektedirler.. Bölgede altı da kayak okulu okul var. Ancak bazı tesislerinin bakımsızlığı turistleri hayal kırıklığına uğratabilmektedir. Pistleri de ayrıca çok kalabalık. Ancak gece hayatını sevenler oldukça uygun bir yerdir. Kitzbühel’in pistleri dört ana bölgeye ayrılmış. Hepsine de otobüs servisi var. En büyüğü sayılan Hahnenkamn’a gondolla yada iki teleferikle ulaşılabiliyor.
KITZBUHEL'de tek bir lift pass ile tüm bölgedeki pistler ve liftlerden faydalanabilirsiniz. Lift pass sahiplerine ücretsiz olan otobüslerle Kirchberg, Jorchberg, Pass Thurn, Aschau gibi kayak bölgelerine kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı kart ile Aquarena havuzundan ücretsiz yararlanabilirsiniz. Kayağa meraklı olup bu spora yeni başlamak veya ilerletmek isteyenler için de profesyonel kayak hocalarını bünyesinde barındıran "Red Devil" kayak okulu sezon boyunca hizmet vermektedir. 14. Yüzyıla kadar dayanan bölge mimarisi sayesinde tarihle buluşuyorsunuz. Şirin cafeler, alış-veriş merkezleri ve büyülü bir atmosfer. Kayak yapmak dışında da birçok aktivite Kitzbühel kayak merkezinde bulunmaktadır. Balonla bölgeye panaromik olarak görme imkanı, buz pateni, Aquarena da yüzme imkanı ve çamur banyosu (ücretli), sauna (ücretli), Fitness center, kızak turları, Kar motorsikleti, Squash, Parapenting, Curling ve daha birçok aktivite...

Kitzbühel pistlerine otobüsler ile ulaşabilirisiniz. En büyüğüne Hahnenkamn'a gondolla ya da iki teleferikle ulaşılabilir. Jochberg -Pass Thurn "kayak safarisinin" başlangıç noktası Pengelstein sayılabilir. Pengelstein'deki pist Trampelpfad'a kadar uzanmaktadır. Paralel pisti ise Steinbergkogel'de başlayıp Hechenmoos'ta bitmektedir. Jochenberg-Pass Thurn'u gezmenizi özellikle tavsiye ederiz.

Hahnenkamm gondolu ile saatte 2.000 kişi pistlere kolayca taşınabilmektedir. 65.000 kişi/saat kapesitesiyle dünyanın en gelişmiş lift ağı bölgede bulunmaktadır.
KALINACAK YERLER : Konaklama söz konusu olunca önümüze bir kaç alternatif çıkıyor.Her şeyden önce şu var: Kitzbühel büyük bir yer. Bu gerçek konaklama yerinin iyi seçilmesini zorunlu kılar. Şehir merkezi tabii ki birinci alternatif. Tarihi bir merkez burası. Ve böyle olması misafirleri hem büyülüyor hem de sosyal ve lojistik açıdan onlara en geniş olanakları sunuyor.

Ne ki, çoğu turistler Hahnenkamn'ı tercih ediyorlar. Daha ehven fiyatlardan ötürü tabii ki.
Ama Hahnenkamn'daki pistlerin çoğunda zaman zaman da olsa kar seviyesi düşüyor ve bu yüzden Horn'a çıkılması zorunlu hale geliyor. Bu konuda iyi karar vermelisiniz. Kar seviyesini çok iyi öğrenin gitmeden.

Pass Thurn - Jochberg bölgesi de üçüncü tercih. Buraya ulaşmanın tek yolu ise araba kiralama. Toplu taşıma çok vaktinizi alacaktır çünkü.

Her üç alternatifte de pansiyonlarda kalarak giderlerinizi düşürebilirsiniz tabii ki. 4 yıldızlı Garni Ludwig , 3 yıldızlı Garni Christophorus, Hasselsberger ve Pension Hillebrand tavsiye edilebilir. /
NEREDE NE YENİR
Kasaba merkezindeki ahşap dekore edilmiş barlara gidebilirsiniz, çok eğlenceli... Sıcak şarap içip eğlenebilirsiniz

Kitzbuehel'de Dağ Restoranları tabii ki ilk tercihiniz olmalı.Büyük ölçekli self-service restoranlarında yemek yemekten kaçının.

Bölgedeki birçok restoranla değişik tatlar sizleri bekliyor. Alpenhaus, Adlerhuette, Melkalm; Berghaus Tyrol, Labalm sizlere önerebileceğimiz sadece birkaçı.
CIZZO RESTAURANT
GOLFRESTAURANT SCHWARZE
ULAŞIM

Dünyaca ünlü Hahnenkamm Downhill kayak yarışlarına ev sahipliği yapan bölgede 81 kolay, 69 orta, 13 zor pist bulunmakta olup toplam pist uzunluğu 158 kilometredir. En uzun pist uzunluğu 6.8 km'dir. 2 büyük teleferik, 6 gondol, 27 telesiyej, 28 teleski ile kayak pistlerine ulaşım kolayca sağlanmaktadır.
kit9.jpg
kitz9.jpg
kıt1 - Kopya.jpg
kıt2 - Kopya.jpg
kıt3.jpg
kıt - Kopya.jpg
kıt4 - Kopya.jpg
kıt6 - Kopya.jpg
kit8.jpg
 

Benzer İçerikler

Üst