Kıvırcık saçlara bakım

*Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs*

Yeni Üye
Üye
Kıvırcık saçlara bakım
kıvırcık saçlar kıvırcık saça hangi renk gider
Meleklerim kimilerin kabusu kimilerinde hayalidir kıvırcık saçlar ama kıvırcık saçın bakımı nasıl olur sağlığı nasıl olur bi fikrimiz yoktur.Ama artık var buyrun bakın nelermiş...

Önce Saç Sağlığı!
Saçlarınızın görünümünden önce sağlığına yönelik bakım yöntemleri uygulamalısınız. Kısa vadede hoş görünümler yakalamak yerine uzun vadede hem sağlıklı hem de güzel görüntüler elde edebilmek için saçınızın dipten uca sağlığına önem verin. Mümkünse doktorunuzun önerisi üzerine kullanacağınız bitkisel ilaçlar ile kırıklarınızdan, saç dökülmesinden ve mat görünümden kurtulun.
Doğru Saç Kesimi
Kıvırcık saçların kısa kesilmesi fazla kıvrılmalara neden olabilir. Bundan ötürü saçlarınızı ne çok uzun ne de çok kısa kestirin. Islak hali ile göğüs hizasına kadar uzanan bir saç modeli, kıvırcık saçlı kimseler için ideal uzunluğun ölçüsüdür.

Nemli Saçlar
Saçlarınıza dilediğiniz gibi kıvrım veremiyorsanız, yapmanız gereken saç nemlendirici bakım kremi kullanmak olacaktır. Eczaneden veya marketten edinebileceğiniz saç nemlendirici bakım kremlerini ılık bir duş sonrasında saçınızın tamamına uygulamanız, istediğini kıvrımı verebilmeniz yanısıra canlı bir saç görüntüsüne sahip olmanız konusunda da size yardımcı olacaktır.

Havalı ve Kabarık Görünüm
Kıvırcık saçlarınızla havalı ve kabarık bir görünüm elde etmek istiyorsanız, kalitesiz jel ve krem kullanımından uzaklaşın ve her gün kuaföre gidip fön çektirerek saçınıza zarar vermekten vazgeçin. Duş sonrasında saçınızı kuruttuktan sonra yeniden ıslatarak bir havlu yardımıyla sadece nemli kalacak şekilde kurulayın ve küçük parmak hareketleri yardımıyla herhangi bir marketten veya eczaneden edinebileceğiniz saç şekillendirme ürününü saç diplerinize uygulayın. Kısa süre sonra saçlarınızın fazla nemi kendiliğinden kuruyacak ve saçlarınız havalı bir görünüme bürünecektir.
 
Üst