Kıvırcık Saçların Çok Daha Güzel Görünmesi İçin...

TİTAN

TİTAN

*Melekler Mekanı*
Kıvırcık Saçların Çok Daha Güzel Görünmesi İçin...
kıvırcık saçlar için
kıvırcık saçların güzel görünmesi içinSevgili melekler, saçları konusunda dert yanan gruplardan biri hiç şüphesiz kıvırcık saçları olanlar. Yıkaması, kurutması, şekillendirmesi hayli zor olan ve özel ilgi isteyen kıvırcık saçlarınızın daha iyi görünmesi için yapabilecekleriniz konusunda bilgiler veriyoruz sizlere...


Saç bakım ürünlerini uyguladıktan sonra saçlarınıza bir daha ellemeyin

Bakım ürünlerini sürüp tarayıp ellerinizle şekillendirdikten sonra, saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Buklelerinizi kesinlikle ellemeyin. Fırçalamak ve taramak saçlarınızı kocaman bir tüy topu yapmaktan başka bir işe yaramaz.

Saçlarınız kendi halinde kurusun

Saçlarınızı her zaman kendi kendine kurumaya bırakamayabilirsiniz, ama vaktiniz varsa kesinlikle bırakın. Saç kurutma makineleri saçınızdaki nemi aldığından, dalgalarınız beklediğiniz gibi şekillenmez, belirgin olmaz ve dağılır.

Aceleniz varsa ısıyı yayan bir makineyle düşük sıcaklıkta, saçlarınızı ellemeden kurutabilirsiniz. Hemen hemen yarısı kuruyana kadar makineyi saçınız üzerinde gezdirin ve sonra kendi haline bırakın.


Yağ bazlı ürünlerden kaçının

Belirgin bukleler için yağ bazlı olmayan ürünler kullanmak en iyisidir. Saçınızın belirgin bukleler şeklinde olmasını istemiyorsanız, o zaman yağlı ürünler kullanabilirsiniz, saçınıza bir zararı olmaz. Ancak jelimsi ürünlerin tel tel dağılmaları önleyerek iyi şekil vereceğini unutmayın.


Saç kesiminize dikkat

Bukleleriniz ne yaparsanız yapın şekil almıyor mu? O zaman iyi bir kuaföre gidip buklelerinizi ortaya çıkaracak bir kesimin vakti gelmiş demektir. Kıvırcık saçlı birçok kadın saçlarının piramit şeklinde uzadığını düşünür. İyi bir kesimle bukleler, kask gibi hareketsiz kalmak yerine aşağı doğru zarifçe hareketlenecektir.

Saçınızı kestireceğiniz kuaförü iyi seçin. Bazı kuaförler saçlarınızın hacmini azaltmak için ara makas yapmayı önerirler ancak bu bukleler için her zaman iyi sonuç vermez.
 
Üst