1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz

  Konu, 'Popüler Markalar Hakkında' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  kumaş bolero dikimi kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz elbise alırken nelere dikkat etmeliyiz giysi kıyafet edilmeli Aynı markaya ait benzer 2 tekstil ürünü arasında bile büyük fiyat farkı olabileceği, aldanmamak için markaya değil satıcı firmaya güvenilmesi gerektiği bildirildi.
  Konya Tekstilci İşadamları Derneği (KOTİAD) Başkan Yardımcısı Mustafa Ünal, “Sadece beden numarası söylenerek tekstil ürünü satın almak doğru değil. Her model veya markanın kesimi ve dikimi farklı olduğu için, bir tekstil ürünü ne olursa olsun giyilmeden satın alınmamalı” dedi.

  KOTİADBaşkan Yardımcısı Ünal, her sektörde işlerin yoğun olduğu bir zaman dilimi olduğunu, tekstil sektörünün en hızlı döneminin ise ilkbahar sonu-yaz başı olduğunu söyledi. Bu dönemde tatile gitme hazırlığı yapan kişilerin bol bol alışveriş yaptığını, bu alışverişin önemli bir bölümünü ise tekstil ürünlerinin oluşturduğunu vurgulayan Ünal, “Tatil, insanların kendilerini en iyi hissettiği ya da hissetmek istediği yerdir. Bu da güzel kıyafetler giyerek sağlanabildiği için tatil sezonunda tekstil ürünleri satışı, yılın diğer zamanlarına göre ciddi oranlarda artar” dedi.
  Bir an önce tatil yapacağı mekana ulaşmak isteyenlerin tatilcilerin genellikle alışverişe geniş zaman ayıramadığını anlatan Ünal, kalite ve fiyat konusunda büyük değişkenlik gösteren tekstil ürünlerinde, sadece vatandaşların değil bu sektörde çalışan kişilerin bile yanlış kararlar verebileceğini kaydetti.
  MARKAYA DEĞİL SATICI FİRMAYA GÜVENİN
  Müşterinin en temel hakkının, ödediği para kadar kaliteli ürünü satın almak olduğunu ifade eden Ünal, şunları söyledi: “Aynı markaya ait benzer 2 ürün arasında bile büyük fiyat farkı olabilir. Bu duruma neden olan etkenlerden biri, bazı malların üretiminde ithal kumaş kullanılması, diğerinde ise ihracattan dönen düşük fiyatlı malların bu özelliklerinin müşteriden saklanmasıdır. Bu ürünlerin müşteri tarafından birbirinden ayırt edilebilmesi çok zordur. Örneğin, aralarında fark yokmuş gibi görünen aynı marka kumaştan dikilmiş tekstil ürününün biri 50 milyon lira diğeri 200 milyon lira olabilir. Bu kalite farkını anlayamayan tüketici, kalitesiz kumaştan imal edilen ürünü, aynı markayı taşıdığı için kaliteli ürün fiyatından satın alabiliyor. Tüketicilere, (aldanmamak için markaya değil satıcı firmaya güvenin) diyoruz.”
  GİYMEDEN ALMAYIN
  Konya’da 50-60 milyon liraya satılan bir montun turistik bölgelerde 250-300 milyon liraya satılabildiğini belirten Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Tekstil sektöründe fiyat değişkenliğini engelleyebilmeniz mümkün değildir. Bir tekstil ürününün kalitesini anlamak için sadece görmek yetmez, dokunmak gerekir. Çünkü gerçek kaliteyi, ürüne parmak uçlarınızla dokunmadan hissedemezsiniz. Bir de, sadece beden numarası söylenerek tekstil ürünü satın almak doğru değildir. Her model veya markanın kesimi ve dikimi farklı olduğu için, bir tekstil ürünü ne olursa olsun giyilmeden satın alınmamalıdır. Çünkü, size yakışmayan bir tişörtün kaliteli ya da pahalı olması hiçbir anlam ifade etmez.”
  Ünal, bilinçli yapılacak alışverişten elde edilecek tasarrufun, tatil süresince daha fazla dinlenmek ve eğlenmek için harcanabileceğini sözlerine ekledi.
   
 2. Misafir Melek

  Misafir Melek Forum Okuru

 3. emre avcı

  emre avcı Forum Okuru

  çok güzel bir site yaapnın eli kolu arımasın :D
   
kıyafet alırken nelere dikkat etmeliyiz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koltuk alırken nelere dikkat etmeli

  Koltuk alırken nelere dikkat etmeli

  Zaman içinde rahatsızlık vermeyecek veya kolay eskimeyecek bir oturma elemanı almadan önce, bazı noktalara dikkat etmek bu arada güncel akımları da gözardı etmemek iyi bir dekorasyon alışverişinin ilk kriterleri arasında. Doğru alışveriş için önce oturma elemanınızın mekandaki yerini doğru konumlandırmanız gerekiyor. Aldığı ışık, mekanda kaplayacağı yer gibi… Konstrüksiyonu, işlevleri,...
 2. Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli?

  Bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli?

  bilgisayar alırken nelere dikkat etmeli 2010 notebook alırken nelere dikkat etmeli 2010 Bilgisayar almadan önce birazdan sizler içih paylaşacağım bilgilere mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim Ekran kartları eskiye nazaran çok değişti. Artık chip üreticisinin belirlediği kart tasarımının dışına elektronik olarak pek çıkılmıyor. Üreticiler genelde sadece soğutucu/fan tasarımları konusunda...
 3. Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  Et alırken nelere dikkat etmeliyiz ?

  Hepimiz hergün kasaplardan ya da marketlerden et alıyoruz. Bu beyaz olsun kırmızı olsun aslında çok dikkat edilmesi gerekn bir konu. Hem banim hem tüm ev hanımlarının kulağına küpe olması açısından et alırken nelere dikkat etmemiz gerektiği konusunda bilgi verirmisiniz ?
 4. Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  Haşema Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

  haşema özellikleri haşema nedir haşema alırken dikkat edilmesi gerekenler Kapalı bayanların havuz ve deniz de yüzme amacı ile giydikleri kapalı mayo türüne haşema deniyor. Günümüz de birçok haşema markası ve modeli ile birlikte farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Haşema modelleri modern ve klasik olarak tercih edebiliyorsunuz. Malum yakın da havuz ve deniz sezonu açılıyor, hatta bazı...
 5. Bebek Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  Bebek Kıyafeti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  bebek kıyafeti alırken nelere dikkat etmeli,bebek kıyafeti seçerken neler göz önünde bulunmalı,bebek kıyafet alışverişi,bebek kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeliyim,bebek kıyafeti alışverişi hakkında bilgiler 1. Bebeğinizin boyuna değil, kilosuna göre kıyafet almalısınız. İlk aylarda bebekler çok hızlı büyüdüklerinden 0-6 aylık kıyafet ve tulumlar alınmalıdır. 2. 1 yaşına...

Sayfayı Paylaş