1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kız Bebekler Örgü Elbise Hırka Takım

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü hırka elbise takım örgü bebek elbisesi
  örgü bebek hırkası  Cici kızlarınız için nefis bir jile hırka takımı örneği veriyoruz melekler :) Takımda kullandığınız renge uyumlu bir külotlu çorapla kombinleyeceğiniz bu şık takıma herkes bayılacak. Şimdi geçelim takımın yapılışına...


  Kırmızı 2 x 100 gr

  Beyaz 2 x 100 gr Örgü Pirinç 1/1, Lastik 1/1,4 ilmek Top,
  Kordon , Haraşo
  Şiş 3 mm, 4 mm, 5 mm
  İlave malzeme 3 adet hırka düğme, 3 adet jile düğme
  Ölçüler 3 ay, 6 ay, (12 ay), 18 ay, 24 ay Örgü açıklamaları (12 ay) içindir.


  < Konu Resmi..>  HIRKA

  Arka Beyaz yünümüz ve 4 mm şişimiz ile 64 ilmek atalım. Düz örgü başlayalım. 3. düz yüzde desenimizi döşeyelim. 9 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz, 11 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz, 11 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz, 9 ters.

  * 11 ters ilmeğimize 3. sırada orta (6.) ilmeğe top yapalım. 7 sıra sonra ise 11 ilmeğin 3. ve 9. ilmeklerine ponpon yapalım. Her 7 sırada bir tekrarlayalım.

  * 9 ters ilmeğimiz olan yanlarda ise ilk topumuzu yanlardan içeri doğru 4. ilmeğimize, 7 sıra sonra ise dış yanlardan 7. ilmeğimize uygulayalım. Kol kesiminden sonra sadece iç kısımdaki toplarımızı devam ettirebileceğiz.
  Top yapımı: Top uygulayacağımız ilmeğin içinden 4 ilmek çıkartalım. Örgüyü ters çevirip 4 ilmeği ters örelim. Düz yüzde düz örelim. Sonraki düz yüzde ilk 2 ilmeği örmeden sağ şişe geçirelim. Sonraki 2 ilmeği beraber örelim. Sağ şişteki 2 ilmeği diğerinin üstünden kaydıralım ve örgümüze devam edelim.

  *8 ilmek ayırdığımız 2 düz - 4 ters - 2 düz burgulanmızı 14 sırada bir düz yüzde uygulayalım. İlk 6 ilmeğimizi yedek şişte bekletelim. 7 ve 8. ilmekleri düz örgü yapalım. Yedek şişte beklettiğimiz 2 düz ilmeği ters örgü devam edelim. Sonraki 4 ters ilmeğin ilk 2 sini ters, son 2 sini düz örerek tamamlayalım.

  Arka beden örgü dokusunu oluşturduktan sonra örgü boyumuz 10 cm olduğunda kol evi için her iki baştan 3 er ilmek eksiltelim. Kol evi yüksekliğimiz 11 cm olduğunda yaka için orta 14 ilmeğimizi ve devamında yanlarındaki 3 er ilmeği kapatalım. Omuzlarda kalan 19 ar ilmeği tek seferde kapatalım. 19 (omuz)+ 3 + 14+3 + 19 (omuz).

  Ön 28 ilmek atarak başlayalım ve düz yüzde desenlerimizi döşeyelim.
  Sağ ön : 9 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz, 11 ters Sol ön : 11 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz, 9 ters Örgü boyumuz 10 cm olduğunda kol evi için
  3 ilmek keselim. Sonraki sırada yaka açıklığı için 2 sırada bir 1 er ilmek eksiltelim. Şişimizde 19 ilmeğimiz kaldığında örgü boyumuz 12 cm olana kadar devam edelim ve tek seferde kapatalım.

  < Konu Resmi..>  Kol 50 ilmek atarak başlayalım. Desenimizi kuralım.
  10 ilmek piriniç, 11 ters, 2 düz - 4 ters - 2 düz,
  11 ters, 10 pirinç. Örgü boyumuz 10 cm olduğunda artırmalara başlayalım. Her iki sırada bir iki baştan 1 er ilmek artıralım. İlmek sayımız 60 olduğunda örgü boyumuz 17 cm dir. Her iki baştan 3 er ilmek devamında 4 defa 1 er ilmek eksiltelim. Kalan 46 ilmeğimizi tek seferde kapatalım.

  Yaka Lastiği 3 mm şişimiz ile ön parçalardan 70 er, arka yakadan 26 ilmek alalım. Toplam 70+26+70 = 166 ilmeğimiz ile 3 cm eninde 1/1 lastik ördükten sonra kırmızı yünümüz ile 2 sıra lastik örmeye devam edelim. Sonraki sırada
  4 mm şişimiz ile lastik örerek kapatalım. İliklerimizi lastik örgümüzün 6. sırasında 4. 18. ve 32 ilmeklere
  açalım.

  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>  Etek Fırfırı Hırkamızın beden yan dikişlerini yapalım. 4 mm şişimiz ile düz yüzde her parçanın kendi ilmek sayısı kadar ilmek çıkartalım. Ön lastiğimizin kırmızı yün ile bitirdiğimiz kısımdan ilmek almayalım. Ters yüzde 3 düz 1 ters örgü yapalım. Artırmaları düz yüzde 1 düz ilmeğin her iki yanından yapacağız. Aradaki 3 ilmeği gördüğümüz şekilde öreceğiz. Düz yüzde ters örgü görünecek. Ters yüzde ilmekleri gördüğümüz şekilde öreceğiz. Her düz yüzde yaptığımız artırmalar ile 1 ilmek ile başladığımız düz örgü 9 ilmeğe ulaştığında kırmızı yünümüze geçelim. Fırfırımızın ön uzunluğundan 12 şer ilmek çıkartalım. Bu kısımları düz örgü yapalım. Ajurun düz ilmek sayısı İle ulaştığında tüm ilmekleri (yanlardan çıkarttığımız 12 şer ilmek dahil) 5 mm şiş ile 1 sıra haraşo örelim ve kapatalım.

  Kol Fırfırı Etek firfiri ile aynı şekilde hazırlayalım. Aralardaki 3 ters ilmeğimizi 2 ters ilmek uygulayalım.

  Dikiş Kol altlarını ve omuz dikişlerini yaptıktan sonra kolları kol evlerine takalım. İliklerin karşısına düğmelerimizi dikelim.


  < Konu Resmi..>

  < Konu Resmi..>


  JİLE

  Beden 5 mm şiş ile 180 ilmek atalım. 2 cm haraşo örgüden sonra her iki baştaki 6 ilmeği haraşo devam edelim ve aradaki ilmeklerimizi düz örgü devam edelim. Örgü boyumuz 23 cm olduğunda roba büzgüsü için 6 ilmek haraşolar hariç tüm ilmeklerin 2 sini beraber örerek eksiltmemizi tamamlayalım. 6+84+4 = toplam 96 ilmeğimiz kalır. 3 mm şişimiz ile 3 cm eninde haraşo örgüden sonra örgümüzü 3 parçaya ayıracağız. 25 arka + 46 ön + 25 arka. Kol kesimi için her ayırımın iki tarafından kol kesimi için 2 defa 1 er ilmek gizli eksiltme - 2 ilmek içerden - yapalım. Arka parçalar 23 er ilmek devam eder. Sağ arka parçaya haraşo örgü boyumuzun 1. 4,5. ve 8. cm lerinde 4 ilmek içerden ilik açalım.
  Haraşo örgü boyumuz 9 cm olduğunda tek seferde kapatalım.

  Ön robada eksiltmeler sonucu kalan 42 ilmeğimiz ile 7 haraşo sırası ördükten sonra beyaz yünümüz ile balık desenlerimizi koyalım. Örgü boyumuz 9 cm olduğunda orta 22 ilmeğimizi tek seferde kapatalım Yanlarda kalan 10 ar ilmeğimizi eteğin askıları olarak 13 er cm ördükten sonra bitirelim.

  Dikiş Askıları arka bedene tutturalım. 3 adet düğmeyi iliklerin karşısına dikelim.

  PATİK

  Kırmızı ve 3 mm şiş ile 45 ilmek başlayalım. Haraşo örgü yaparken 2 sıra sonra orta ilmeğimizin her iki yanından yapacağımız artırmalar ile 4 haraşo sırası sonra 53 ilmeği ulaşalım. Artırma yapmadan 1 kırmızı, 1 beyaz, 1 kırmızı, 1 beyaz, 1 kırmızı, 1 beyaz, 1 kırmızı haraşo sırası örelim. 1 haraşo sırası = 2 sıra örgü. Örgümüzün orta 11 ilmeğini üst kısım olarak düz örgü devam edecek ve üzerine balık motifimizi uygulayacağız. 21 yan ilmek +11 üst ilmek + 21 yan ilmek. 11 üst ilmeğimizi örerken yanlarda bulunan 21 er ilmekten 1 er ilmek eksiltme yapacağız. Üst örgümüzün 5. sırasında balık motifimizi uygulamaya başlayalım. Şişimizde toplam 33 ilmeğimiz kaldığında, 1/1 lastik örmeye başlayalım. Örgü boyumuz 4 cm olduğunda 4 mm şiş ile 3 cm daha lastik örmeye devam edelim.

  Beyaz yünümüz ile ajur örmeye başlayacağız. Kol ajuru ile aym şekilde arada 2 ters ilmek kullanarak ajurumuzu kuralım. Orta düz ilmek sayımız 7 olduğunda kırmızı yünümüz ile 1 sıra örelim ve dönüş sırasında kapatalım.


   
Kız Bebekler Örgü Elbise Hırka Takım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bebekler için hırka takım örgü modelleri

  bebekler için hırka takım örgü modelleri

  bebekler için hırka takım örgü modelleri Kış ayların da bebekler için çok kullanışlı bir model olan hırka takım modelleri kız ve erkek bebekler için değişik renk ve tasarımlardan oluşuyor. Farklı modeller ile takım olarak tercih ettiğiniz hırka takımlarını oğlunuz yada kızınız için takım halin de kullanabilirsiniz. Sizlere fikir olması açısından en güzel kız ve erkek bebekler için hırka...
 2. Kız Bebeklere Örgü Elbise

  Kız Bebeklere Örgü Elbise

  kız bebek örgü elbise kız bebek örgü elbiseleri
 3. Kız bebekler için örgü elbise ve ceket modeli

  Kız bebekler için örgü elbise ve ceket modeli

  bebek ceket modelleri bebek örgü ceket modelleri kız örgü yün Bak işte bu modeli gördükten sonra kızı olanları bir kez daha kıskandım:D:D:D Bu ne şirin bir örgü elbise hele üzerindeki ceketin modeline ne demeli bayıldım gerçekten:D Bu kadar şirin ve güzel bir takımı sadece resimle değil anlatımıyla birlikte sizlerle paylaşıyorum Bravo, Bebe 100 - Yeşil 2 x 100 gr Bravo, Bebe Akıllı 3 x...
 4. Kız Bebekler İçin Örgü Elbise Örnekleri

  Kız Bebekler İçin Örgü Elbise Örnekleri

  kız bebek örgü elbiseler bebek örgü elbise örnekleri elbise örnekleri Kız bebekler için çok şirin ve kullanışlı örgü elbise modellerinden oluşan örnekleri sizlerle paylaşıyorum.
 5. Örgü Bebek Elbise Bere Takım

  Örgü Bebek Elbise Bere Takım

  örgü bebek takımı örgü bebek elbise bere örgü bebek beresi Bebekleriniz için delik işli el örgüsü elbise ve bere takımı örneğiyle karşınızdayız melekler :) Bu güzel takımla gittiğiniz misafirliklerde herkes bebeğinizin kıyafetine bayılacak. Aman nazar olmasın, dikkat :D:D Bebe yünü 1 x 100 gr Örgü Düz örgü, Ajur, Zincir ve trabzan Şiş 4 mm, 5 mm Tığ 3 mm İlave 2...

Sayfayı Paylaş