1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Kız Çocukları İçin Bolero Örneği

  Konu, 'Bebek Örgüleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  örgü bebek bolerosu örgü bebek hırkası örgü çocuk hırkası bolerosu


  Harika bir bolero örneği vermek istiyoruz sizlere melekler :) Gerçi modelin yapılışı anlatılırken hırka diye bahsedilmiş ama önde ki tek düğmesi ve şekliyle boleroya daha çok benzediği için başlığı böyle attım. Şimdi kızlarınıza zevkle örüp giydireceğiniz bu nefis modelin yapılışına geçelim :tik:

  [​IMG]


  Beden : 2-3 Yaş grubu. Büyük beden ölçüleri parantez içindedir.
  Malzemeler: "Bebe" El Örgü İpliği (%100 Akrılık) Yaklaşık 200 gr. # 1093 Pembe 3.5 numara 1 çift örgü şişi
  1 adet düğme
  Kullanılan Örgüler :
  Çift lastik - Düz örgü
  Ölçü : 24 ilmek - 32 sıra 10 cm2 eşittir.

  [​IMG]


  UYGULAMA
  Arka : 3.5 numara örgü şişine 74(78) ilmek atarak, 10 sıra çift lastik örün. Bu arada çift lastiğin 10. sırasında eşit aralıklarla 6 adet ilmek eksiltin. 11. sıra başında 2 ilmeği düz örün. 3. ilmekten itibaren verilen motif şemasını takip ederek, sıra boyunca uygulayın. Sıra sonundaki 2 ilmeği düz örerek sırayı tamamlayın. (Not: iki kenarda örülen 2'şer düz İlmek, motifin düzgün uygulanabilmesi içindir) Sonraki sıralarda şemayı aynı şekilde takip ederek, aynı zamanda İki kenardan her 6. sırada 2 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. iki kenardan artan ilmekleri de düz örün. Örgü boyu çift lastikten itibaren 6 cm. - 20 sıra (7 cm. - 24 sıra) olduğu zaman koltuk kesimi için 21 .(25.) sıra başında 2 ilmeği düz örün. Sıradaki İlmeklerden 3. ilmeği örgü yüzünden 1. ilmeğin önüne kaydırarak 2 ilmeği 1 ilmek düz örün. 4. ilmeği örgü yüzünden 2. ilmeğin önüne kaydırarak 2 ilmeği 1 ilmek düz örün. Şemayı takip ederek sırayı örmeye devam edin. Sıra sonunda 6 ilmek kaldığı zaman, 3. İlmeği örgü tersinden 2. ilmeğin önüne kaydırarak, 1. ve 3. ilmeği 1 ilmek düz örün. 2. ve 4. ilmeği 1 ilmek düz örün. Sıra sonunda kalan 2 İlmeği düz örün. Sıra sonunda toplam 4 adet ilmek eksilmiş olacaktır. Sonraki her 4. sırada ilmek kesme noktalarından aynı şekilde 3 kere 2' şer ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 11 cm. - 36 sıra (12 cm. - 40 sıra) olduğu zaman arka yaka İçin örgü ortasından 20 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf arka yaka için sonraki her 2. sırada 1 kere 4 ve 1 kere 3 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 13 cm. - 42 sıra (14 cm. - 46 sıra) olduğunda kalan 12(14) ilmeği omuz için bir kerede kesin. Aynı işlemleri ters uygulayarak beklemede olan sağ tarafı da örün.

  Sol Ön : (Giyildiği zaman)
  3.5 numara örgü şişine 14 İlmek atarak, 2 sıra düz örgü örün. 3. sıra başında 2 ilmeği düz örün. 3. ilmekten İtibaren verilen motif şemasını takip ederek sırayı tamamlayın. Sonraki sıralarda şemayı aynı şekilde uygulayarak, aynı zamanda ön ortasından her 2. sırada 14(16) kere 1 ilmek, sol yandan ise her 6. sırada 2 kere 1 ilmek arttırarak örgüye devam edin. Ön ortasından artan her ilmeğe motifi uygulayın. Yandan artan İlmekleri düz örgü örün. Örgü boyu baştan itibaren 6 cm. - 20 sıra (7 cm. - 24 sıra) olduğu zaman, sol yandan koltuk kesimini arkada olduğu gibi aynen uygulayarak örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 9 cm. - 30 sıra (10 cm. - 32 sıra) olduğunda ön yaka için ön ortasından her 2. sırada 1 kere 4, 1 kere 3, 1 kere 2 ve 3 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden itibaren 13 cm. - 42 sıra (14 cm. - 46 sıra) olduğu zaman kalan 12(14) İlmeği omuz için her bir kerede kesin .


  Sağ Ön : Sol önde uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.

  Kol : iklside aynı şekilde örülecek.
  3.5 numara örgü şişine 54(56) ilmek atarak, 10 sıra çift lastik örün. Bu arada çift lastiğin 10. sırasında eşit aralıklarla 6 İlmek eksiltin. 11. sıra başında 4 İlmeği düz örgü örün. 5. ilmekten itibaren verilen motif şemasını takip ederek, sıra boyunca uygulayın. Sıra sonunda 4 ilmeği düz örerek sırayı tamamlayın. Sonraki sıralarda motif şemasını aynı şekilde uygulayarak örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 11 cm. - 36 sıra olduğu zaman, bütün ilmekler üzerinden düz örerek, örgüye devam edin. Örgü boyu çift lastikten itibaren 16 cm. - 52 sıra (17 cm. - 54 sıra) olduğunda koltuk kesimini arkada olduğu gibi, iki kenardan her 4. sırada 7(8) kere 2'şer ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu koltuk kesiminden İtibaren 10 cm. - 32 sıra (11 cm. - 34 sıra) olduğunda kalan 20(18) ilmeği bir kerede kesin.

  Bitirme : Örgü parçalarını ölçüleriyle sabitleylp, nemli bezle örterek kurumaya bırakın. Omuzları birleştirin. Yaka bantı için 3.5 numara örgü şişine 84 ilmek atarak 33 sıra çift lastik örün. ilmekleri açık olarak şişten çıkarın. Bantı yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Sol ön orta bantı için 3.5 numara örgü şişine 98 ilmek atarak, 13 sıra çift lastik örün. ilmekleri açık olarak şişten çıkarın. Bantı yaka ucundan başlayarak, sol etek ucu yan dikişe kadar yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. "Not: Ön bantı bedende örgü yüzüne yakada örgü tersine (hırkanın içine) gelecek şekilde yerleştirin." Aynı şekilde sağ ön orta bantını da örün. Aynı zamanda sağ ön bant üzerine çift lastiğin 6. sırasında, yaka ile bedenin birleştiği noktaya gelecek şekilde 1 adet büyük düğme İliği açın. Yan dikiş ve kol alt dikişlerini birleştirin. Kolları yerlerine takın. Düğmeyi sol ön bant üzerinde yerine takın.

  [​IMG]

   
Kız Çocukları İçin Bolero Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Disney 2012 Kız Çocuklar İçin Pijama Modelleri...

  Disney 2012 Kız Çocuklar İçin Pijama Modelleri...

  Disney 2012 Pijama Modelleri Disney Kız Çocuk Pijama Modelleri Meleklerim güzel kızlarınız için en güzel pijama modellerini sizler için paylaşıyorum...Umarım sizler ve cocuklarınız bunlara bayılaccaksınız...Çocuklarınızı sevindirmenin tam zamanı en güzel desenli rengarenk pijama modelleri.... Daha fazlasını görmek için Limango yu ziyaret edebilirsiniz..
 2. Renkli Örgü Kız Çocuk Bolero Modeli(Açıklamalı)

  Renkli Örgü Kız Çocuk Bolero Modeli(Açıklamalı)

  bu konu kız çocuk bolero modeline yer vermektedir. Bahar aylarında kız çocukların severek kullanacağı ve onların kıyafetlerinin üzerinde çok şirin duracak örgü kız çocuk bolero modelini ve açıklamalı yapılışını sizler için paylaşıyoruz. Malzemeler : Nako Marka LOLİPOP Renk No : 80433 (2 yumak) Şiş No : 4 Aksesuar : 1 adet düğme Yapılışı : Arka ve Ön İçin : Arka ve ön bedenler beraber...
 3. Kız çocukları için örgü etek ve elbise modelleri

  Kız çocukları için örgü etek ve elbise modelleri

  Kız çocukları için örgü etek ve elbise modelleri
 4. Kız Çocuklar İçin Örgü Panço Modelleri 2016

  Kız Çocuklar İçin Örgü Panço Modelleri 2016

  Sonbahar ve kış aylarından itibaren yetişkinlerin olduğu kadar çocuklar tarafından da oldukça kullanışlı bir örgü modeli olan panço örnekleri farklı renk ve modellerle örgü dünyasının trendleri arasın da yer almaya devam ediyor. Sizler için bu yazımız da minik prensesler için en yeni örgü panço modellerinden seçtiğimiz görselleri paylaşıyoruz.

Sayfayı Paylaş