1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  kızılay kuruluşunun başlıca faaliyetleri nelerdir

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  kızılay kuruluşunun başlıca faaliyetleri nelerdir bu konuda bilgisi olan varsa bana da bilgi versin bu sayfada.

   
 2. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Kızılayın Görevleri Nelerdir?
  Savaşta veya hükümetin ilan ettiği olağanüstü hallerde

  Hükümetin gösterdiği lüzum ve ihtiyaca göre cephede ve cephe gerisinde Türk Milleti ve Silâhlı Kuvvetlerine Kızılay amacına uygun yardımlarda bulunur.
  Savaş görevlerini yerine getirecek araç ve gereçlerle ilaçları sürekli kontrol altında bulundurur bozulma ve eksilmeye mahal bırakmadan gerekenleri elden çıkarır; yerine tazelerini yenilerini koymak suretiyle stok seviyesini korumaya çalışır.
  Silâhlı Kuvvetlerle bağlantı kurmak ve iş birliği sağlamak için gerektiği kadar Genel Merkez Kurulu Üyesini veya duruma göre Genel Merkez Kurulu'nun atayacağı diğer görevlileri Silâhlı Kuvvetler yanına delege olarak gönderir.
  Türk dost ve düşman savaş tutsakları ile göz altına alınanların ve mültecilerin değiştirilmesine ve aileleriyle haberleşmelerine bunlara para ve eşya ulaştırılmasını sağlamaya aracılık eder; bunun için gerekli araştırma ve haberleşme örgütünü kurar.
  Tehlikeli bölgelerde bulunan çocukların ve korunmaları gerekenlerin Hükümetin göstereceği yerlere taşınmalarına ve yerleştirilmelerine yardım eder.


  Barışta

  Hemşireler gönüllü hemşireler ve hasta bakıcılar yetiştirir. Dispanserler sağlık merkezleri hastahaneler amaçlarına uygun öğretici merkezler ve rehabilitasyon merkezleri açar ve yönetir.
  Kan yardımı ile kan türevleri sağlayacak teşkilâtı kurar yönetir ve teşkilâtın yurt düzeyinde gelişmesi için gereken önlemleri alır.
  Salgın hastalıklara halk sağlığını ilgilendiren benzer afetlere ve çocuk ölümlerine karşı mücadeleye katılır ve yardım eder.
  Muhtaç hastalara tedavi yardımı yapar; güçsüz ve fiziksel özürlülere noksan veya arızalı organlarının fonksiyonlarını tamamlayıcı destekleyici veya rehabilite edici nitelikte araç temin etmeye çalışır.
  Türk Medeni Kanununa göre gerçek ve tüzel kişiler tarafından Kızılay eliyle kurulmak istenilen vakıf ve tesisleri kabul eder ve işletir.


  Uluslararası yardımlaşmalarda

  Kızılay Uluslararası Kızılhaç Komitesi Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşların afet felâket ve acil yardım çalışmalarına katılır. Ekipler gönderir acil yardım malzemesi ve para yardımlarında bulunur.
  Savaşta ve barışta Uluslararası Kızılhaç Komitesiyle Kızılay-Kızılhaç Dernekleri Federasyonu ve bu federasyona dahil ulusal kuruluşlarla ortak çalışmalara katılır ve bunlara temsilci gönderir. Onların temsilcilerini kabul eder yabancı heyetlerin sivil ve askerî makamlarla olan ilişkilerini kolaylaştırır.
   
 3. Meryem ALKIŞ

  Meryem ALKIŞ Forum Okuru

  TÜRK Kızılayının başlıca faaliyetleri nedir kısaca
   
kızılay kuruluşunun başlıca faaliyetleri nelerdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Faaliyet Karı nedir?

  Faaliyet Karı nedir?

  ebit nedir ebıtda nedir ebıtda ebitda ne demek Faaliyet karı getiri zaman işletim aynı dönemine çıkarmış oldular ilgili maliyetler kalan miktardır. Işletmeler genellikle sipariş, şirketin kar, vergiler dahil tüm giderleri, ödenen neden olabilecek bir şekilde çalıştığından emin olmak için bu rakam hesaplar. brüt kar standart işletme maliyetleri çıkarılarak ederek, mümkünse yeterince vergi...
 2. Sivil Toplum Kuruluşlarının Faaliyetleri İle İlgili Bilgiler

  Sivil Toplum Kuruluşlarının Faaliyetleri İle İlgili Bilgiler

  sivil toplum kuruluşları faaliyetleri nelerdir görevleri yaptıkları hizmetler ile ilgili bilgiler burada melekler Türkiye'deki sivil toplum örgütleri Kızılay, Türk Hava Kurumu, Mühendis ve Mimarlar Odası, Ticaret ve Sanayi Odaları gibi yarı resmi örgütler , Dernekler, Vakıflar ve Sendikalar gibi sivil örgütler olarak sınıflandırılabilir melekler. :) Bu örgütler,toplumda sosyal dokuyu...
 3. Kızılayın görevleri nelerdir?

  Kızılayın görevleri nelerdir?

  Kızılayın görevleri nelerdir? Lütfen bununda konusunu açın.
 4. yeşilay ın kuruluş tarihi nedir

  yeşilay ın kuruluş tarihi nedir

  lütfenn hemen şimdi cevap lazımmmmmmmm nooooooolur
 5. Guatrın başlıca sebepleri nelerdir?

  Guatrın başlıca sebepleri nelerdir?

  Tiroid hormonları vücudun pek çok organını ve neredeyse her hücrenin işleyişini etkiler. Vücudun enerjiyi kullanması, vücut ısısı ve ayrıca sindirim sistemi, kalp, beyin ve kasların düzgün biçimde çalışması bu hormonlardan etkilenir. Guatr hastalığı ise tiroid bezinin, normal dışı büyümesidir. Tiroid bezi büyüdüğünde hormon üretimi seviyesi aynı kalabilir ya da azalma, çoğalma gibi değişimler...

Sayfayı Paylaş