1. Kayıtsız Üye

  Kayıtsız Üye Forum Okuru

  kızım ders çalışmıyor ne yapmalıyım

  Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

  Ne yaptıysam ders çalışmayı sevdiremedim. Kızım neden ders çalışmıyor? Tecrübeli anneler yardım edin :(
   
 2. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113
  Sayın misafirimiz, Öğrencinin ders çalışma konusunda zihnindeki düşünceler olumsuz ise bu düşüncenin davranışa yansıması da olumsuz olacaktır. Yani çocuk ders çalışmayacaktır. Bu durumun sebebi ise daha çok yakın çevresi tarafından öğrenciye aktarılan olumsuz telkinlerdir.Zihin bunları doğru olarak kabul ettiğinde de öğrenci bunları davranışlarına yansıtıyor yani ders çalışmıyor ya da düzenli ders çalışabileceğine inanmıyor. Bu durumun giderilmesi için, öğrencilerin zihinlerindeki olumsuz düşünceleri onlara fark ettirip onları yerine olumlu düşünceler yerleştirmeye çalışılmalı.

  Çocuklar bireysel olarak farklıdır. Bazı çocuklar, okuldan sonra doğrudan derslerini yapmaya başlar ve durdurulamazlar. Hemen bu konuyu kafalarından atmak isterler. Bazıları, bir dinlenme molasına ihtiyaç duyar. Her çocuğun en verimli çalışma zamanı değişebilir ve biz bunu gözlemle anlayabiliriz.

  Çalışma için ihtiyacı olan her şey muntazam toplanmış olmalı ve kullanıma hazır durmalı, fakat çalışma sahasını daraltmamalıdır. Defter ve kitaplarını renkli kâğıtlarla kaplarsak, çocuk daha zevkle çalışır. Ayrıca, gereksiz eşyaların erişim mesafesinde bulunmaması gerekir.

  Çocuklarımız ders çalışırken, yanlarında oturup onların her yaptığını dikkatle gözlediğimiz zaman, hata yapmalarını önlemeye yardımcı oluruz. Kendi başlarına hata yapma ihtimali artar. Ancak hata yapmak da öğrenmek için bir fırsattır. Arada bir de yalnız bırakarak, kendi başlarına çaba göstermek konusunda güvenlerinin pekişmesine fırsat tanımalısınız.Biz yakınlarındaysak güven içinde gayret gösterirler. Ancak yanlarından ayrıldığımız zaman, endişeler başlar ve yaptıkları işi bırakabilirler. Derse nasıl başlayacaklarını, önce ne yapacaklarını sorarsak, yanlarındayken de bağımsız davranmalarını sağlayabiliriz. Böylece, gerçekten yardım etmemiz gerekip gerekmediğini de anlamış oluruz.
   
kızım ders çalışmıyor ne yapmalıyım konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Küçük Kızım Genç Kız Oluyor… Ne Yapmalıyım?

  Küçük Kızım Genç Kız Oluyor… Ne Yapmalıyım?

  kıllardan kurtulma yöntemleri ile ilgili bilinmesi gerekenler “Kız çocukları genç kız olmayı sabırsızlıkla beklerken ergenliğinin ilk dönemlerinde yaşadıkları hızlı değişikliklerle başa çıkmak zorundadırlar. Bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatmaları için ailenin desteği çok önemlidir. Bu başlangıç döneminde çocukların ruh sağlığı kadar kişisel bakım, sağlık ve güzellik konuları da önem...
 2. bebeğim kusuyor ne yapmalıyım kızlar

  bebeğim kusuyor ne yapmalıyım kızlar

  Kızlar 3 aylık bir kızım var o kadar sakin bir bebek ki anlatamam. Ama bu günlerde bir sorun var çözemediğim sürekli kusma sorunu var. Doktora götürdüm korkulacak birşey yok diyor. Ben bebeğimi Aptamil maması ile besliyorum. Bu durumla karşılaşan oldu mu ? Bebeğiniz hiç kusuyor mu ? Bu sorunu nasıl atlatırız.Önerisi yada fikirleri olanların tecrübelerini bana aktarmasını bekliyorum.
 3. Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

  Neden adet olamıyorum ne yapmalıyım kızlar ?

  Kızlar merhaba. adetlerim inanılmaz düzensiz benim. Yaklaşık 4 yıldır böyle. hani 3-5 ay adet olmadığımı biliyorum. Bu yüzden doktorlarada gittim bir şeyin yok deyip genelde stretolayına bağlıyorlar durumu. Artık ilaçları kullanmayıda bıraktım. Çok kötü bir durumdayım. Farlutalle ile adet oluyordum bi kaç hafta gecikmelerle. Ama şükür artık onuda olmuyorum. Ya ben adet olmuyorsam benim ileride...
 4. Ares Neden Çalışmıyor

  Ares Neden Çalışmıyor

  Ares Neden Çalışmıyor ne yapmam lazım bilgisi olanlardan yardım bekliyorum.
 5. aşk bir kız ne yapmalı ?

  aşk bir kız ne yapmalı ?

  AŞIK BİR KIZIM NE YAPMALIM nolur SÖYLEYİN NOLURRR

Sayfayı Paylaş