Kızım oyun oynamıyor yardım edin

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Kızım oyun oynamıyor yardım edin
Melekler, kızım 2.5 yaşında ve oyun oynamıyor sürekli benim yanımda,nereye gitsem peşimde,sıkıldım artık, oda diğer çocuklar gibi oyuncaklarıyla oynasın diyorum :( Neden oyun oynamıyor bu çocuk ?

Sayın misafirimiz,

Oyun oynamasına fırsat tanınmayan çocuklar, biriken enerjiyi harcayamadıkları için depresyona girebiliyor. Sorumluluk almayı, işbirliğini ve diğer insanlara saygılı olmayı oyunla öğrenen çocuklar, girişimci olma, tehlikeyi göze alma, karar verme ve problem çözme yeteneğini de oyunla geliştiriyor. Bunların yanı sıra, özgüven gelişimi, duygusal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamada kendine yetebilme gibi nitelikler de kazanıyor. Yaşlarına uygun oyunlara yönlendirilen çocuklar, toplum içindeki sosyal rolünün ve kendini diğer bireylerden ayıran özelliklerin farkına varıyor. Oyun sırasında kendisini ve çevresiyle ilgili bilgileri ifade etme imkanı buluyor.

Çocuğunuzun kendi başına oyun oynuyabilmesi için ona gerekli ortamı sizin hazırlamanız gereklidir ve ona nasıl kendi başına oyun oynuyabileceğini ve eğlenebileceğini öğretmelisiniz..

ooooooooooooooo sen ANNELİKTEN çabuk sıkılmışsın bakıyorumda çocuğun 2.5 yaşında ve en çok sana ve senin ilgine ihtiyacı var onu oynatıcan nasıl oynaması gerektiğini öğreticen ,gezdirecen yedirecen içirecen giydirecen,unutma senin gbi anne olmak için deliler gibi çabalayan bebek özlemiyle yanan nice anneler var burda bak çok şükür senin beben olmuş sıkılcağına nasıl daha iyi anne olabilirim diiye çabala ve aşağılar gibi Neden oyun oynamıyor bu çocuk ?demişsin titan ablam bence bu misafir anne depresyona girmiş

Geri