kızımın günlüğü ..

Cevap: kızımın günlüğü ..

en iyisi belli etmeden takipçi olmak.intenet başında kalma süresini ders bahanesi ile azaltmak az bi fayda sağlayabilir.iyiki günlüğü var. hiç değilse onunla dertleşiyor. o doğru yolu bulur. dualarını da eksik etme. ben de kızın için dua edeceğim. göreceksin o doğru olanı yapacak. sevgiler

Cevap: kızımın günlüğü ..

internetin kötü yanları canım kızında çok hassas olduğu dönemlerde kendini yetişkin olduğunu düşündüğü dönemlerde tam işin zor benim de bi kızım var 13 yaşında ve bende korkuyorum süreklide kontrol ediyorum ve la reina arkadaşa katılıyorum pc çocuğunuzun odasında olmasın ve pc başında çok fazla zaman geçirmesine izin vermeyin ama bunu yaparken despoluk yaparak değil tabikide onu kırmadan çok fazla kısıtlamadan yapın onlar bizim herşeyimiz çocuklar bizim en büyük servetimiz dir cnm kolay gelsin sana işin zor

ablacım bnden yaş yaş büyüksün ben daha 15 yaşındayım. kızının yaşadıklaırnı bnde yaşadım. bnde ona aşık oldum. sonra bunu babamın arkadaşı fark etti aldı karşısına konuştu güzel güzel. bnde onunla konuşmayı kestim. zaten beni oynatıyomuş zamanla unuttum onu unutmamda uzun sürmedi zaten. bu netteki bütün erkek yhani cogu zaman gecirmek için kızlarla konuşuyorlar. laflarıyla kızları kendilerine aşık ediyorlar.kızına seni ondan kıskanıyorum demiş. kızında bu erkek bnden hoşlanıyor die düşünmüştür mutlaka.
bunların hepsi boş şeyler. sonunda kızın üzülecek üzülüyomuşta zaten. kızını al karşına konuş.gerekirse ve bnm başımdan gecenleri anlatabileceksen onları da anlat. ama sakın üstüne gitme. umarım herşey istedigin gibi olur. :)

hmm arkadaşlar konuş diyor tabiki benim yaşım daha 17 ama eger onun gibi düşünürsem ilk önce annemin benden habersiz günlügümü okumasını bana güvensizlik olarak algılarım ve sinirlerinirim.
yani şöyle bir şey günlügünü okudugunu söyleme imada etme nasıl söylesem etraftan örnekler ver mesela.işte duydunmu annecim falamcanın kızının şöyle arkadaşları varmış ve onu fazlasıyla üzmüşler gibi anlatsan.bak annecim işte seninde başına böyle böyle birşey gelirse bana anlatmakdan hiç çekinme falan diye ona güven verici sözler söylesen.seninle arkadaş gibi olabilir ama bu onun annesi oldugun psikolojisini degiştirmez bu yüzden de sana herşeyini anlatmaz.onun yaşına yakın oldum için söylüyorum tabiki tercih sizin

abla bende oyaşlarda bi kızım bizdede oluyor kızın kafasına takmıyorsa bence hiç önemi yok çünkü erk ark dediklerimiz bazen kızları oyuncak zannediyor ama kızınınzla asla konuşmayın katılımıyorum çünkü benim öle bir durumum olsa annemin ben le konuşmasını asla istemezdim kızının kararına bırak bence kzıınında ZORLAMA

bencede sölemeyn bnm annemde o yaşlarda okumuştu we öğrendiğimde gerçekten çok kızmıştım oda aynı tepkiyi werebilr

Bence kızının cok üstüne gitmeden durumu takip etmeye calış ama bunu ona asla hissettirme yargılama yasaklar koyma..iş içinden çıkılamaz hale gelirse ona güzel bir sohbet ortamı yaratıp arkadaşça konuşmayı denemelisin

ablacım,umarım problemı en guzel sekılde halledebılırsın.. kızın bende 6 7 yas ufak ve bana gore en guzel yol gunlugunu okudugunu ona bellı etmeden bıseyler hıssettıgını yazıstıklarının bılgısayara kaydoldugunu yada ekranda acık unutup okudugunu soyleyebılrsın cunku gunlugunu acıp okudugunu soyelemen aradakı guvenı ve ılıskıyı zedeleyebılır... kendıne ıyı bak

şu anda senın yerınde olsam hiç konu açmadan birşeyler sezdirmeden kızımı gerek günlüğüyle gerek takip ederek neler yaptığını saptardım. aynı zamanda kızına tam kuvvet vererek her ne konuda olursa olsun arkasında duracağını onu cok sevdıgını belırten soz ve davranıslarda bulunurdum. bır hata yapmadan önce senı göz önüne alıp bunu yapmaya deymez annem cok üzülür modunu yavaş yavaş aşılamanı tavsıye ederim. sen nasıl kızın için dünyaları yok edersen oda senı üzmemek için bir seyler yapar. burada bızım yazdıklarımızlada olmaz sonuçta evladın kızın her ne olursa olsun ıyı bunuda deneyeyım bakalım ne olacak deme. uzman bırınden fikir alıp ona göre hareket etmenı tavsıye ederım.

Geri