kızımın saçlarına kafes örgü yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
kızımın saçlarına kafes örgü yapmak istiyorum nasıl yapabilirim ?
Kafes örgü nasıl yapılır, kızımın saçlarını yapacağım ama şöyle iyi bir anlatım gerekiyor, video da olur..

Sayın misafirimiz,
Kafes örgü yapmak için saçlarımızı yine belirli bir noktadan at kuyruğu yapıyoruz.

At kuyruğunu güzelce taradıktan sonra vaksladıktan sonra üst kısımdan bir tutam alarak parmaklarımızla üçe bölüyoruz üç eşit parçaya daha sonra klasik örgümüzü yapmaya başlıyoruz.

Klasik örgümüzü yapmaya başladıktan sonra yan taraflardan altta kalan saçtan birer tutam alarak örgümüze dahil etmeye başlıyoruz.

Bu tutamların eşit miktarlarda olması çok önemli.Yapılacak kafes örgünün şeklinin düzgün olabilmesi için.Her örgüde soldan ve sağdan her bölüşte bir tutam saçımıza ilave ediyoruz.Örgümüzü uçlara kadar getiriyoruz ve klasik örgümüze devam ediyoruz.

Bir lastik yardımıyla uçları sabitleyeceğiz.Uçları sabitledikten sonra örgümüzü aşağıya doğru bırakıyoruz ve örgümüzü tepe noktasından tutarak yukarıya doğru çektiğimizde bir toka veya filkete yardımıyla tepeden tutturuyoruz ve sonrasında kafes örgümüz hazır.

Geri