Kızlar eşimde sperm damar tıkanıklığı var mı nasıl anlarız?

B

Burcakhanim

Forum Okuru
Kızlar eşimde sperm damar tıkanıklığı var mı nasıl anlarız?

Sperm damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır melek kadınlar kulübü sperm damar tıkanıklığı belirtileri forumda.​

Arkadaşlar biz 5 yıllık evliyiz bebeğimiz olmuyor ben doktora gittim herşey normal görünüyor zaten adetim düzgün zamanını şaşmaz ama eşim çekiniyor doktora gitmek istemiyor nasıl ikna ederim bilmiyorum ama onda bir problem var mı bilmiyoruz şuan. Sperm damar tıkanıklığı nasıl anlaşılır illa test mi yapılmalı ya da muayene mi olmalı o ondan çekiniyor biraz.

Merhabalar
Erkekler nedense bu konuları biraz gurur mu yapıyorlar anlamıyorum ama aslında neslinin devamı için kadın nasıl mücadele veriyorsa erkekler de aynı şekilde çaba göstermeliler bence. Eşinizi bir şekilde ikna etmeniz gerekir çünkü sperm damar tıkanıklığı durumu varsa bu ultrason ya da üroloji tarafından muayene ile anlaşılır. İdrar kanalından girilip endoskopik usul ile tıkanıklık varsa tedavi yapilir. Tıkanıklık varsa bu iğne ile girilip kist ya da tıkanıklık durumu tedavi edilir. Öncelikle siz eşinizi ikna edin sperm tahlili alınsın ve üroloji de büyük ihtimalle bakacaktır eşinize. Umarım önemli bir durum yoktur ayrıca siz eşinizi doktora gitmeden nerden çıkardınız damar tıkanıklığı filan olduğunu anlamadım. Belki de hiç bir sorun yoktur. Çünkü bazı durumlarda hiç bir sebebe bağlı olmaksızın kısırlık baş gösterebilir. Dilerseniz aşağıdaki konuya da bir göz atabilirsiniz. "Sperm sayısını ve sperm üretimini olumsuz etkileyen faktörler"

Geri