MELEKLERİM BEBEK GEBELİK KESESİ NE ZAMAN GÖRÜLÜYOR ?

Kızlar ben daha çok yeni hamileyim gebelik kesesi görünmedi. Tecrübeli anneler ve hamilelere bir sorum olacak gebelik kesesi ne zaman hangi haftada görülüyor yeni hamişim henüz doktora gitmedim ve korkuyorum ya kese görülmezse şu an üç haftalık hamileyim gitsem gebelik kesesi görülürmü acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Uzman SühaN

Administrator
Kızlar gebelik kesesi ne zaman görülüyor yardım lütfen ?
B-HCG düzeyi yaklaşık 1500'e ulaştığında yani 4 buçuk - 5 haftalık gebelik olduğunda transvajinal ultrason ile gebelik kesesi görülebilir.
B-HCG düzeyi biraz daha yükselerek 2000-3000 düzeylerine vardığında ise yani ortalama 6 haftalık gebelik olduğunda gebelik kesesi trans abdominal (karından) ultrasonda aracılığıyla da görülebilir.

Selamlar hayatım öncelikle bu durumu sorun haline getirmemen stresten uzak durman gerekiyor. Beta hcg testine göre hamileliğin yüzde yüz ortaya çıktı ise ve hamile isen bunun için acele etmemen gerekiyor. Bhcg değerlerin daha yükseldiğinde yani ortalama 6-7 haftalık olduğunda bebek kesesi görülecektir stres yapma lütfen. Bhcg değerleri konusu aşağıda verildi incele istersen.

Geri