kızlar lütfen fikir verin çok ihtiyacım var

tna

Aktif Üye
Üye
kızlar lütfen fikir verin çok ihtiyacım var
Bir süredir nişanlımla ve ailesiyle bazı sorunlar yaşıyorum olanlara sabretmeye çalışıyorum ama bu sinirlerimi çok yıprattı ve zor sabrediyorum. dayanamadığım noktalarda sadece yalnız kalmak geliyor aklıma. normalde nişanlımla çok iyi anlaşan, birbirine güvenen ve inanan bi çiftiz. ailesi ilk zamanlarda bana karşı çok iyiydi ama nişanlım askere gidince her şey değişti. artık eskisi gibi değiller. ben tekken arada laf söylüyorlardı vs. ama ben umursamıyordum, bilmeden söylemişlerdir diyordum ama öyle değilmiş. sanırım onları durduran nişanlımmış ya da onlar nişanlımın yanında böyle davranmak istemediler. normalde nişanlımla her şeyi paylaşıyoruz hiç bişey saklamıyoruz birbirimize güvenimiz tam. nişanlım bi gün neden ailesine eskisi kadar gitmediğimi sordu ben de bir süredir ailesiyle sorun yaşadığımızı söyledim ona... söylediğimde tepkisi 'sen yaşıyorsun sonuçta ben uzaktayım o zaman fazla konuşma, gitme ben gelince düzelticem her şeyi, sana güveniyorum sen de bana güven' oldu ben de konuyu bir daha açmadım ama şimdi durduk yere konuyu kendisi açıp 'her şeyi sorun yapıyosun kimsenin bişey yaptığı yok' dedi bu kelimeleri duyunca inanamadım şok geçirdim hiç duymadığım kelimelerdi bunlar. bi kaç defa daha söyledi. birbirimize olan inancımız buraya kadar mıydı ona hiç yalan söyleyip kimseye iftira atmadım ben:18: en korktuğum şey iftiradır o yüzden hep olanı anlatırım. bu kelimeleri duyunca gözlerim doldu (hiç bir zaman gözyaşlarımı kullanmadım) ne diyosun demeye başladım çok gücüme gitti ve ağlamamak için konuşmayı devam ettirmedim kapatmak istediğimi söyleyip kapattım. daha sonra da söylemeye başladığında birbirimizi yıpratmaya başladık. ona her zaman açık oldum kendi yaptığım hata sayılabilcek şeyleri bile söyledim. bu kelimeleri haketmediğimi düşünüyorum. ailesine gidip neden sorun yaşıyosunuz demiş -hiç yapmamasına rağmen- gidip annesine söylemiş. söylemesi hiç hoş olmadı ve beni arayıp böyle böyle söylemişsin niye söyledin dediler. o günden beri ailesiyle birbirimizi pek aramıyoruz(aramız daha da açıldı). nişanlım hakkında kafamda soru işaretleri oluştu çünkü artık ona eskisi gibi güvenemiyorum. bana her şeyi sorun yapıyosun kelimesini kullanması çok gücüme gitti. size belki basit gelebilir ama biz böyle kelimeleri birbirimize hiç kullanmazdık. bu şekilde her şeyi daha da bozdu aramız sürekli bozuk ne o sabrediyor ne de ben. artık birbirimizi anlamaya fırsat bile bırakmıyoruz. askerliğini de zor şartlar altında yapmıyor. çevremde fikir alabileceğim (annem ya da kız kardeşim) kimsem yok. şimdi siz söyleyin ben daha nişanlıyım ailesi şu durumdayken böyleyken ben napmalıyım onun yanında başka ben yanlızken başka davranıyorlar bu ayrı -ki bütün olanlara rağmen asla saygısızlık etmedim-, nişanlım eskisi gibi değil bu apayrı tavrım ne olmalı kızlar siz fikir verin. kusura bakmayın çok uzun yazdım belki karmakarışık anlatmışımdır ama çok doluyum:uhu:

size daha tecrübeli meleklerimiz eminim daha iyi akıl vercklerdir ama çok benzer sebeplerden geçenlerde erkek arkadaşımın ablası 1yıllık nşanlısından ayrıldı(1senede sevgililk vardı) ve 1 aya düğünleri vardı.sonradan olan değişimler çok yıpratır gerçekten helede aile işin içine giriyosa.bana kalırsa nişanlınızla aklınıza takılan herşeyi adam akıllı konuşun ve aklınıza uymuyacak hiçbişeyide kabul etmeyin,ilişkinizde içinize sinmeyecek herşey zamanla karşınıza çıkacaktır.hakkınızda hayırlısı olsun,Allah yardımcınız olsun..

size daha tecrübeli meleklerimiz eminim daha iyi akıl vercklerdir ama çok benzer sebeplerden geçenlerde erkek arkadaşımın ablası 1yıllık nşanlısından ayrıldı(1senede sevgililk vardı) ve 1 aya düğünleri vardı.sonradan olan değişimler çok yıpratır gerçekten helede aile işin içine giriyosa.bana kalırsa nişanlınızla aklınıza takılan herşeyi adam akıllı konuşun ve aklınıza uymuyacak hiçbişeyide kabul etmeyin,ilişkinizde içinize sinmeyecek herşey zamanla karşınıza çıkacaktır.hakkınızda hayırlısı olsun,Allah yardımcınız olsun..
Sana aynen katılıyorum, bence bir oturun konuşun, ona olan biten her şeyi anlat. Sonra da bu şekilde olacaksa devam etmek istemediğini ayrılmak istediğini söyle. Zaten bu gibi durumlarda sen haklıyken bile seni dinlemeyip ailesinin tarafını tutuyorsa ileride daha çok zorlanırsın, o yüzden evlilik hakkında ciddi ciddi bir düşün derim. Ayrıca ayrılırsanız da sakın üzülme, bir de evlendikten sonra böyle bir olay olsaydı ne kadar zor olurdu onu düşün. Son olarak zaman her şeyin ilacı, mutlaka unutursun,karşına çok daha iyi anlaşabileceğin insanlar çıkar :) Tabi ayrılırsanız öyle peşim hüküm vermeyeyim :D

Canım benim seninle daha önce de konuşmuştuk, olayları fazla kendi içinde büyütüp kendini üzüp yıpratma.Aileler her zaman olayları çarpıtmayı pireyi deve yapmayı sever , senin için şuan yapacağın şey sabırlı olmak ve nişanlını beklemek,şuan o da askerlik piskolojisiyle doğru karar veremeye bilir.Bu konuyuda fazla konuşup kendinizi sevginizi yıpratmayın.Askerlik bitene kadar nişanlında sen de sabırlı olun.Nişanlının ailesinden biraz uzak dur en azından kendi sağlığın için.Canım Rab yardımcın olsun.Hakkında her şeyin en hayırlısını versin.

tna canım benım sakın terk etme kaynana degılmı abıkı aranız agırecek cunku adı ustunde kaynana be sana dıyecegım su sakın nısanlını terk etme sus evt su ama sımdılık tmm de belkı yanlıs anlasıldım falna gıbı askerden gelınce merak etme yıne nısanlın mı artık esın olursa yıne laf sokarlar ıste o zamabn ben sana dedım bana ınanmadın dersın ben san anlatmaya calıstım sen bagırdın tabıkı kaynana ogluu doldurucak yanı bu doganın bı kanunu tum erkekler de ınanır ne deselr ama sen sımdılık sus sonra acıl esın suclama aslkerde oda sanıyo kım bılır neler demıstır kaynanan neyse bosver nısanlın arayınca baska baska konular ac konuları kapat ona her zman ıyı nıyetını goster ama kendınıde kaynana ezdırme kaynana uyanık bı kadınmıs oglu olmadıgında senı dırtıklıyo demı sende aynısını yap onun sana saygısı yoksa senınde olmasın kendını bos yere uzme sen nısnalına guven o senı sevıyo sen gerısını bosver kım olsa aılesını atıcak degılya allah yardımcın olsun kaynana cok fena

gerçekten de tam kaynana oldu ama daha biz nişanlıyken böyle. askerde olduğu için elimden geldiğince askerlik psikolojisi diyip geçmeye çalışıyorum. bana 'sen her şeyi sorun yapıyosun' demesini haketmediğimi düşünüyorum. ailesiyle sorunlarımızı o çözer diye düşünürken artık bu düşüncede değilim. bi erkeğin kıza göre daha güçlü olması gerektiğini düşünüyorum. şu an sıkıntılı bi ortamda evet ama yarın öbür gün biz evlenince sıkıntıya girdiğimizde de böyle mi olucak yani? her sıkınıtıya geldiğinde ben alttan almazsam hiç bir şey düzelmeyecek mi? inanın kafam çok karışık ne yapsam ne etsem doğru bilemiyorum, çözemiyorum... susmaktan çok bunaldım. tabiki askerden gelene kadar bekleyeceğim yanlış karar vermek istemiyorum ama yarın öbür gün de üzülmek istemiyorum.

tna cok haklsıın kı acı grecek her zaman bu bole olucak cunku bu bır erkektekı huy benım esımde ole malesf ole katlanıyorum kaynanamla sorum olunca herzaman ben sucluyum yanı sen kararını gozden gecır demıyorum onu bole sevıyo cunku o bu lafı soleyınce bılıyokı sen ole degılsın ama ıcını rahatlatmak ıstıyo yanı ne yapsam aılemle sorunum olmasın o benı anlar dıyerekten senın onunu kesmeye calısıyo ama sana bısey solıyımmı evlenırsende kaynanala kavgan olsa bıle esını karıstırma ınan bana bole sende uzulmezsın

eyer nisanlini seviyor ve onunla bir ömür gecirmek istiyorsan ufak defek sIkIntIlar hep olacak, suan ailesiye, yarin akrabasiyla yada geciminizde, öbür gün onunla.... ama bunlarin hepsi gecici.. Allah c.c. kullarini sinayarak sIkIntIlar vererek sinarmis. Bu hayatin imtahan oldugunu unutma.
Ama en önemlisi nisanlina ve ileride kocana hep acik ol. Icinden gecenleri, o an ne hissediyorsan söyle.. Yalandan uzak dur, yalan yuvayi icten cürütür. Tabi hisslerini söylerken ses tonun ve cümlelerin önemli. Sakin bir sekilde dile getir.
Rabbim hakkinda hayirlisi neyse o olsun canim.

canım bence ayrılığı düşünme çözüm yolu ara sadece sonuçta ikiniz de çok emek vermişsinizdir kolay değil öyle bir anda silip atmak.bn derim ki sana onun ailesi sana fesatlık yapıyor sen de onlara yap tabi yine onların tekniğiyle.onlar sana gıcıklık mı yapıyorlar hiç umursama kötü birşeyle r söylerlerse bi kahkaha at geç eminim daha sinir olacaklardır.gerektiğinde de lafını esirgeme öyle tepene çıkartma onları.baktılar seninle uğraşılmıyor onlar da vazgeçerler belki seninle uğraşmaktan.onlara böyle davranırken eşine en iyi şekilde davran onu ne kadar çok sevdiğini söyle işveni cilveni eksik etme ki seninle evlenmek için sabır-rsızlansın ailesini de sustursun :)))

Geri