Kızlar Sena isminin anlamını merak ediyorum analizini bilen var mı?

• Konbuyu başlatan sorucumelek
  • Başlangıç tarihi
S

sorucumelek

Forum Okuru
Kızlar Sena isminin anlamını merak ediyorum analizini bilen var mı?

Sena ismi anlamı melek kadınlar kulubü sena ismi analizi forum'da.​

Kızlar yakında bir kızım olacak ismini çok düşündüm ve aslında rüyama da girdi Sena ya da Senan diye gördüm ama kız ismi olarak Sena ismi var. Anlamını ve analizini çok merak ediyorum. Senaya bir isim de bulur musunuz uygun olan. İki isim düşünüyoruz. Sena ismine uygun ne olabilir. Kızımın daha doğmasına var sena ismi güzel dimi sizce de? Bana fikir verir misiniz? Sena isminin anlamı ve analizini merakla bekliyorum.

Merhaba
Aaaa çok güzel yaa kız bebek ne güzel bereketi ile gelir inşallah. Kısa isimler çok moda. 4 harfli isimler özellikle. Sena da bunların içine giriyor. Sena ismi bir kız bebeğe koyulabilecek en güzel isimlerden bence. Sena isminin anlamı da çok güzel. Analizini de sizin için birlikte bakalım ne dersiniz. Hem merak eden arkadaşlar belki bu ismi bebeğine düşünen arkadaşlar da merak ediyor olabilirler.

''Sena ismi anlamı''​

• Sena ismi Kuran'ı Kerim'de Nur Sure'sinde geçmektedir.
  • Kuran'da da geçtiği üzere Arapça bir isimdir dilimize de Arapça'dan girmiştir.
  • Sena isminin ilk anlamı övgüdür.
  • Yine şimşeğin parıltısı anlamına da gelmektedir. Nur suresinin 43. ayetinde anlatılır ki bu da Allah'ın yaratma kudretini anlatır.
  • Alkış methetme yani dediğim gibi övgü anlamına gelir.
Senanın analizine gelirsek. S harfi ile hayalperest E ile sıkıntılardan kurtulmak için mücadeleci davranan, N harfi ile oldukça sağduyulu, A harfi ile enerjik bir yapıya sahiptir. Çocuklarınıza isim verirken iyice araştırmanız gerekir. ''Çocuklara isim nasıl verilir'' hemen aşağıdaki linkte dostlarım.

Geri