Kızlar test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım ?

S

sunsetim

Forum Okuru
Kızlar test yapmadan hamile olduğumu nasıl anlarım ?
Eşime büyük süpriz yapmak istiyorum sizin sitenizdeki tüm gebelik konularını inceliyorum. Özellikle beyza hanıma teşekkür etmek istiyorum gerçekten çok ilgilisiniz doktor olup olmadığınızı bilmiyorum ama çok yararlı bilgiler sunuyorsunuz.

GEBE OLDUĞUMU TEST YAPMADAN ANLAMAMIN BİR YOLU VAR MI
Yani ben biraz hurafelere inanan birisi değilim ne bilim şunla gebelik testi bunla gebelik testi yani parasında değilim hamile olduğumu anlamak için test yaparım olur biter :) Ben bir kadın olarak takıntılı birisiyim yani en az sizler kadar takıntılıyım. Birşeyi kafama taktığımda mutlaka o benim psikolojimi azda olsa etkiler. Şimdi uzun zamandır bebek sahibi olmak isteyen annelere bu sorumla birlikte acil olarak bebişler sağlıklı evlatlar diliyorum.

Gebe olan kadınlardan net olarak hamile olduklarını nasıl ilk anladıklarını anlatmalarını istiyorum. Hani aslında bu konu şey olsun ya, ilk nası anladınız gebe olduğunu hangi belirtiler vardı sizde, bunu buradan bir topik yapalım herkes nasıl gebe kaldığını anlatsın istiyorum.
hamilemiyim.jpg

Tabiki beyza hanımdan link vermeden konumuzun içinden bu belirtileri kendi özgünlüğü ile yorumlamasını ve bizlere anlatmasını istiyorum. Belki buna yakın konu vardır ama bu konuda olursa direkt okuyan başka bir yere gitmeden buradan faydalanabilir diye düşünüyorum.

Saygılar sunuyorum kızlar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamlar değerli üyemiz evet güzel bir düşünce hamile olduğunuzu nasıl anladınız buraya yazabilirsiniz. Bu arada Beyza hanım umuyorum ki bu konudan sizin isteklerinize cevap verecektir. Uzun uzadıya güzel bir şekilde yazacaktır diye düşünüyorum. Konunuza resim ekledim daha uygun oldu. Tüm gebelikle ilgili konuları BURADAN takip edebilirsiniz kızlar. Allah isteyen herkese bebek nasip etsin.

Merhaba,

Bebek sahibi olmak isteyen bir çok kadın , içgüdüleri nin ona hamilesin diye fısıldamasın dan ötürü hayal kırıklığı yaşamaktadır. Bunun nedeni kadının psikolojikmen , kendini hamile sanması .Yalancı gebelik dediğimiz bu durum , tıpkı gerçek gebelik belirtileri ile aynıdır. Peki yalancı gebelik ile gerçek gebelik nasıl anlaşılır ?

Tabiki gebelik testi yaparak . Gebeliği en erken öğrenmenin tek yolu gebelik testidir. İnternet ortamın da , erken gebelikle ilgili sayısız bilgi kirliliği mevcuttur. Kadınların çoğu adet dönemin den 1 hafta önce hamilelik belirtisi yaşadığını iddia aderler. Maalesef gebelik belirtilerini bu kadar erken yaşamak mümkün değildir. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlamaktadır.

Bu yüzden sizin sorunuza benzer her soruya verdiğim net ve tek yanıt ; Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak , yanlış ve yanıltıcıdır. Beklenen adette en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olursa test yapılmalıdır. Ancak bu şekilde gebeliği en doğru teyit ettirebilirsiniz. Test yapma dan hamile olup olmadığınızı anlayamazsınız. Zira 9 ay boyunca hamile olduğunu anlamayan doğum yapan bayanlar var. Bunları da atlamamak gerekir. Dileyen her kadının anne olması dileği ile..

Merhaba,

Bebek sahibi olmak isteyen bir çok kadın , içgüdüleri nin ona hamilesin diye fısıldamasın dan ötürü hayal kırıklığı yaşamaktadır. Bunun nedeni kadının psikolojikmen , kendini hamile sanması .Yalancı gebelik dediğimiz bu durum , tıpkı gerçek gebelik belirtileri ile aynıdır. Peki yalancı gebelik ile gerçek gebelik nasıl anlaşılır ?

Tabiki gebelik testi yaparak . Gebeliği en erken öğrenmenin tek yolu gebelik testidir. İnternet ortamın da , erken gebelikle ilgili sayısız bilgi kirliliği mevcuttur. Kadınların çoğu adet dönemin den 1 hafta önce hamilelik belirtisi yaşadığını iddia aderler. Maalesef gebelik belirtilerini bu kadar erken yaşamak mümkün değildir. Gebelik belirtileri gebeliğin 4-5. haftası başlamaktadır.

Bu yüzden sizin sorunuza benzer her soruya verdiğim net ve tek yanıt ; Belirtilere dayanarak gebelik teşhisi yapmak , yanlış ve yanıltıcıdır. Beklenen adette en az 3 günlük bir gecikme söz konusu olursa test yapılmalıdır. Ancak bu şekilde gebeliği en doğru teyit ettirebilirsiniz. Test yapma dan hamile olup olmadığınızı anlayamazsınız. Zira 9 ay boyunca hamile olduğunu anlamayan doğum yapan bayanlar var. Bunları da atlamamak gerekir. Dileyen her kadının anne olması dileği ile..
Mrb ben her ay adet oluyorum farkli zamanarda 3 kerede eczaneden hamilelik testi alip yaptim hepsi negatif cikti bir kizim var baska cocuk istemiyorum esimle ger cekilme yontemini kullaniyoruz butun hamilelik belirtilerini yasadim 5 aydir karnimda kipirti var acaba yalanci gebelik mi yasiyorum cok kafaya taktim delircem acil cvp verir misiniz

Tam olarak anlamadım şimdi 5 aydır adet olmuyormusunuz? Diyelim ki olmuyorsunuz ve üstünden beş ay geçti bunun için bir uzman hekime görünüp ultrason muayenesinden geçmeniz gerekmektedir. Üç testin de negatif sonuç vermesi tesadüf olamaz hadi bir test bozuk çıktı ya diğerleri onlarda aynı sonucu vermiş. Karnın da olan kıpırtılar illaki bebek olayından olmayabilir hepimiz arada bu tür damar seğirmesi bağırsak hareketleri gibi durumları bazen karıştırır hamilelik olduğuna dair şüpheye kapılırız. Bence hamilelik görünmüyor ama dediğim gibi eğer beş aydır regl olmuyorsan bunun altında yatan başka sağlık sorunları olabilir. Ve artık geri çekilme yöntemi tam olarak güvenilir bir korunma yöntemi değildir. Erkek ereksiyon halinde iken gelen zevk suyunun içinde kadını hamile bırakmaya yetecek spermleri bulundurur. Bunu unutmamanızı tavsiye ediyorum;)

Merhaba, düzenli olarak mensiniz gerçekleşmiş, testleriniz negatif. Bu durum da gebelik söz konusu değildir. + 5 aydır kuşkuyla yaşayacağınıza bir kadın doğum doktoruna görünüp muayene olabilirdiniz + Karnınızda ki kıpırdama hissi iltihabi bir durum yada gaz problemi ile ilgili olabilir. + Geri çekme yöntemi ile korunduğunuzu belirtmişsiniz. Henüz gebelik planınız olmadığı için daha etkili bir doğum kontrol yöntemi ile korunmanızı öneriyoruz.

İyi akşamlar benim adetime 5 yada 6 gün var ve bugün kasıklarımda ve karnında hafif ağrı hissediyorum.Gebe kalmak istiyorum sizce hamile olabilir miyim.

İyi akşamlar benim adetime 5 yada 6 gün var ve bugün kasıklarımda ve karnında hafif ağrı hissediyorum.Gebe kalmak istiyorum sizce hamile olabilir miyim.
Merhabalar
Eğer yumurtlama günlerini dolu gecirdiyseniz hamile olma şansıniz var evet ama şu da var ki her kasik ve karın ağrısı gebelik belirtisi olarak algılamak da yanlış olur çünkü bu regl belirtisi de olabilir sizin yapmanız gereken şuan adetinizi beklemek ve sonrasında adetiniz geçerse test yapmaktır.

Merhabalar, reglm her ayın 19-20-21 günlerinden birine başlıyor. Şubat ayında normal bir şekilde regl oldum yanlış değilsem 21 subatti. 17 Mart'ta nisanlimla surtunme ilişkisi yaşadık boşaldığında vajinama gelip gelmediğini hatırlamıyorum. İç camasirimi değiştirmeden o günün akşamına kadar kullandım. Mart ayının yirmisinde falan hasta olmam gerekiyordu ama olmadim şu an 27 Mart. Test yapmadım. Gebelik ihtimali var mıdır ? Idrar ile test yaparsam sonuc doğru olur mu

Geri