Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Kızlar Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu
Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bu konuda bana acil bilgi lazım. Bebeğim olmuyor tüp bebek düşünüyorum ama maddi durumumuz pek iyi değil acaba Tüp Bebek Ücretini Devlet Karşılıyor Mu bilen var mı?

Sayın misafirimiz,

Türkiye'de tüp bebek uygulaması diğer ülkelere oranla daha hesaplı ancak buna rağmen maddi durumu iyi olmayan pek çok aile devletin yardımıyla tüp bebek sahibi olabiliyor. Sosyal güvenceniz varsa tedavi masraflarının bir kısmını devlet karşılıyor.

Emekli sandığına bağlı iseniz, kumrunuzun sağladığı haklardan yaralanabilmek için, Üniversite hastaneleri veya Sağlık Bakanlığı’na bağlı Eğitim ve Araştırma hastanelerinden tüp bebek uygunluk raporu almanız gerekmektedir. Raporu almaya hak kazandığınız taktirde, tedavinizin bir kısmını kurumunuzdan alma hakkı doğmaktadır. Yapılan tüp bebek işlemlerinden sonra, tüp bebek uygunluk raporu merkezlerde tedavi gördüğünüze dair epikriz ve sevkinizle kurumunuza başvurduğunuzda, Belli bir miktar size belirli bir zaman sonra, kabul edildiği taktirde, geri ödenecektir.

Geri