Kızlar Yurtdışı İşlemleri İçin Acil Yardıma İhtiyacım Var

aSqimSin

Yeni Üye
Üye
Kızlar Yurtdışı İşlemleri İçin Acil Yardıma İhtiyacım Var
Kızlar bir arkadaşımın Almanya'ya gitmesi lazım. Akraba ziyareti için.. Şimdi konuştuk konuyu. İkimizde internetten baktık birşeyler ama hiç birşey anlamadık :D
Alman konsolosluğuna falan gidecekmişiz galiba ama ilk önce hangisine gideceğiz? Gitmeden yapılması gerekenler var mı? Varsa neler? Bunları bilen arkadaşlar yazarsa sevinirim.
Bu arada arkadaşımın pasaportu da yok :D

Eminim burda bilen melekler vardır. O yüzden ilk size danışayım dedim kızlar. Yorumlarınızı bekliyorum.
Şimdiden tüm yorumlar için teşekkür ederim :)

Son düzenleme:
Canım pek prosüdürleri bilmiyorum ama eğer ki pasaportu yoksa.. ilk iş emniyetten kendine bir türk pasoportu almaktır... yani en azınan en başta yapılacak işlemler arasın da bu geliyor..

Bir ikinciside şu; hangi sebeble gitmeyi planlıyor ?? Öğrenci turist akraba ziyareti.. bunlarıda belirtirsen canım sana daha çok yardım edebileceklerdir melekler...

Ben almanyaya çıkış yaptım ama kapıda vize aldım :D kendi pasportum kapıa vize almaya müsait...

ben bu konuyu bu akşam öğrenip yarın sabah ilk işim sana yazmak olucak canım merak etme sen

ben araştırmaya başladım haber bekle

Moderatör tarafında düzenlendi:
koştum öğrendim geldim canım bu iş biraz çatafatlı baştan söylim
istanbulda taksimde THE MARMARA OTELİNİN ARKASINDA ÇİN RESTUARANT ININ ALTINDA YADA ÜSTÜNDE CADDE ÜZERİNDEKİ almanya konsolosluğuna gidiceksin oradan önce vize alıcaksın panolarda olması lazım mış iş için ziyaret için şeçenekler varmış eğer onlşar yoksa orda danışmanlara sorucakmışsın.almanyada hangi akraban oturuyor ise o kişinin almayada bağlı olduğu olduğu polis merkezine gidip senin adına davetiye çıkartması lazım

ve sizden istenen evraklar şunlar olucak:
üzerinize kayıtlı ev araba banka hesap cüzdanı dökümü
ssklı çalışıyor isen ilk giriş kartın
iş yerinden beyanneme sehatinin işine engel olmadına dair ve işten ayrılmadını belirten yazı ve
maaş bodrosu
bunları yaptıktan sonra sizi yine almanya konsolosluğundan ne yapmanız gerektini söylüceklermiş canım umarım yardımcı olabilmişimdir

Gerçekten öyle güzel anlatmışsın ki çok iyi anladım canım. yupis
Çok teşekkür ederim uğraştığın için. :kiss:
Yarın arkadaşıma bu yazını yollarım birlikte gider bakarız artık. Çok sevinecek :)
:kiss:

Bildigim kadariyla once pasaport cikaracak,sonra vize alacak ve sigorta olmasi gerekiyor eger sigortasi yoksa saglik sigortasi bunun icin bankaya para yataracak belli bir miktar,Almanya daki akrabalari davetiye gonderecekler vs...biraz zor bir is,cok ugrasmak gerekli.Arkadasimiz da ayrintilari yazmis.

Geri