Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır ?

Uzman SühaN

Administrator
Kızlık zarı yani bekaret her kadın da vardır. Vajina girişin de bir kıvrım oluşturan kızlık zarının çeşitli şekilleri vardır. Sayfamıza ilk defa cinsel deneyim yaşamış olan bayanlar tarafın dan sıklıkla kızlık zarı ile ilgili sorular gelmekte.

Erkek arkadaşımla ,sürtünerek ilişkiye girdim kızlık zarım bozulmuşmudur , nişanlımla ilişkiye girerken biraz kanama oldu bekaretim bozulmuşmudur gibi. Biz de bu sorulara açıklık getirmek adına bilgilendirme amaçlı bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Kızlık zarının bozulduğu nasıl anlaşılır, tüm ayrıntılar yazımızın devamın da.

Kızlık zarı genellikle ilk cinsel birliktelikle yırtılarak kanar. Fakat yukarıda belirttiğimiz gibi kızlık zarının da çeşitleri var. Her kızlık zarı ilk ilişkide yırtılıp kanamayabilir. Esnek olan kızlark zarları ve derinde olan kızlık zarları bozulmayabilir.. Yırtılan bir kızlık zarı eski haline kendiliğin den dönemez. Ancak bir jinekolog tarafından onarılıp tamir edilebilir. Kızlık zarı tamirinden aylar sonra girilen ilk ilişkide kanama gerçekleşir. Kızlık zarı dikişleri kendiliğinden eridiği için dikişlerin alınmasına gerek kalmaz.

kızlık zarının yırtılması.jpg

Kızlık zarı ile ilgili ayrıntıları uzmanın dan derleyerek paylaşmaya devam ediyoruz..

Gerçek bir cinsel ilişki olmadan sürtünme şeklinde ön sevişme aktivitesi , veya masturbasyon esnasında parmakla kızlık zarı bozulması , karşı cinsin parmağının bakire vajinasına girmesi gibi özel durumlarda kızlık zarının bozulup bozulmadığı net olarak anlaşılamayabilir ve acaba bu sadece bir zedelenme mi yoksa gerçekten bekaretimi kaybettim mi diye ikilemde kalınabilir. Kızlık zarının bozulduğunu ancak , bekaret zarı bozulma belirtilerini bilerek anlayabilirsiniz , okumaya devam edin şimdi o konuya giriyorum.

Kızlık zarı bozulma belirtileri

Yukarıdaki sürtünme şeklinde veya diğer sebeplerle kızlık zarınız zedelendi ise bunun gerçekten sadece bir kızlık zarı zedelenmesimi yoksa kızlık zarı bozulmasımı olduğunu ayrd etmeden en önemli kriter kızlık zarı kanamasıdır , birkaç damla kan bile geliş olsa kızlık zarı zarar görmüş hatta bozulmuş olma ihtimali vardır , gendel bize bu şikaytele gelen hastaların %75ince kızlık zarının bozulmuş olduğunu tespit ediyoruz. Kan galmesi dışında başka ne gibi belirtiler olabilir ? tamamen subjektif belirtiler olan vajina girişinde yanma , duş alırken yanma hissi , kasık ağrısı , çekilme hissi gibi şikayetlerde olabilir.

Kızlık zarı dikimi

Kızlık zarı diktirmek konusunda karar verdiyseniz ve acilen birkaç gün içinde cinsel ilişkiye girme zorunluluğunuz yok ise benim size tavsiye edeceği en iyi bekaret dikim ameliyatı kalıcı kızlık zarı dikimi flep yöntemidir , birkere diktirdikten sonra isterseniz yıllar sonra cinsel ilişkiye girin %90 ın üzerinde ihtimalle kızlık zarı kanaması ortaya çıkar , kan gelir ve kızlık o şekilde bozulur. Ama benim çok acelem var hemen bugun veya yarın , hadi olmadı öbürgün veya 1 hafta içinde cinsel ilişkide bulunmam gerekiyor diyorsanız sizin içinde geçici kızlık zarı dikimi çözümlerimiz var , dikim yapıldığı gün bile cinsel ilişkiye girebilirsiniz , ama en fazla 10 gün vaktiniz olacak sakın unutlamıyın, oysa kalıcı kızlık zarı dikimi flep yönteminde bu süre sonsuzdur.

Kızlık zarı dikimi fiyatı

İstanbul'da kızlık zarı diktirme fiyatları ortalama olarak ....tl civarından başlar. En düşük fiyatlı olan himenoplasti ameliyatı geçici kızlık zarı dikimidir , ameliyatın çok basit olması ve fazla bir ayrıntı olmaması sebebi ile geçici zar dikiminde ücret düşüktür , ama çok popüler olan ve bayanların %90'ı tarafınca tercih edilen flep yöntemi kalıcı kızlık zarı dikimi fiyatı ise bir basamak daha yüksektir.

Bir ara nette gezinirken , bir forumda kızlık zarı dikimiyle ilgili okuduklarım tüylerimi ürpertmişti. Bir çok kadın kızlık zarını çeşitli nedenlerden dolayı yitirmiş , kızlık zarının tamiri ile ilgili sorular sormuştu. En çok tuhafıma giden şey ise evlilik aşamasında olanların kızlık zarı dikimine başvurmalarıydı. Kadının biri yazmış ; ''arkadaşlar kızlık zarımı evlenmeden bir gün önce diktirdim. Gerdeğe girdim. Çok olmamakla beraber iki damla kan oldu ve eşim bunu gördü. Sırf bilgilenin diye yazdım .Artık giremiycem eşim bilgisayardan bir şey görür diye korkuyorum '' . Bu yazı beni gerçekten sarsmıştı..İki damla kanın namusun emaresi olarak kabul görmek. Bu uğurda yıprananlar, hayatından vazgeçenler. Kandırlan kadınlar, kandırılan erkekler. Yazıcak çok şey varda aslında yazamıyorum. Kimseyi eleştirmek kırmak istemiyorum. Empati yapmaya çalışıyorum. Bir anlık zevkin faturası işte görüldüğü üzere kadına kesiliyor. Allah kimseyi böyle duruma düşürmesin...

Geri