1. SözKonusuSanat

  SözKonusuSanat Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  18 Şubat 2016
  Mesajlar:
  3
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  1

  Klarnet ile İlgili Kısa Bilgi

  Konu, 'Müzik Aletleri' kısmında SözKonusuSanat tarafından paylaşıldı.

  Klarnet Hakkında Kısa Bilgi
  Klarnetin yapısı ve çalımı hakkında kısa ancak bilinmesi gereken bilgileri anlattığımız klarnet kursu izmir yazımızı mutlaka sonuna kadar okuyunuz. Klarnet, nefesli sazlar ailesine üye bir üflemeli müzik aletidir. Geçmişte genellikle batı müziğinde sıkça tercih edilen bu müzik aleti, günümüzde sık sık Türk müziği başta olmak üzere pek çok farklı müzik türünde kullanılmakta ve popülerliğini giderek arttırmaktadır. En bilinen çeşitleri sol ve si bemol klarnet olmak üzere bir çok çeşidi bulunmaktadır. Klarnetin çeşitleri ses aralıklarına ve tonlarına göre farklılık göstermekte ve ses aralıklarına uygun farklı müzik türlerinde kullanılmaktadır.
  Klarnet Kursu İzmir

  Perdeli bir enstruman olmasına rağmen bekin sıkılığına göre sesler değişiklik gösterebilmekte ve tonun tam ayarı ağız pozisyonuyla sağlanmaktadır. Bu yüzden klarnet çalmak isteyenler ve hızlı öğrenmek isteyenler enstrumanıyla çok sık vakit geçirmeli ve sürekli etüt çalışmaları gerekmektedir. Klarnette ses oluşumunu etkileyen temel bölümler bek ve kamıştır. Dolayısıyla enstruman alınırken bu bölümlerin kaliteli olmasına önem verilmelidir.

  http://sozkonususanat.com
   
Klarnet ile İlgili Kısa Bilgi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

  Mesleki Eğitim ile İlgili Kısa Bilgiler

  meslekler hakkında kısa bilgiler meslekler ile ilgili kısa bilgiler eğitimle ilgili hakkında bilgi eğitim ile Ülkelerin gelişmesinde ve kalkınmasında sanayileşmenin temel unsuru olan bilgi, beceri ve iş alışkanlıklarına sahip yüksek verimi gerçekleştirecek kalifiye insan gücünün yetiştirilmesi gerekmektedir. Kalifiye elemanların bilgi ve becerisi, ekonomik başarının temelidir. Meslek eğitimi...
 2. trafik ile ilgili kısa şiirler

  trafik ile ilgili kısa şiirler

  trafikle ilgili yazılar ve kısa şiirler arıyorum arkadaşlarım varmı sizde ?
 3. KIsa öğretmen ile ilgili sözler

  KIsa öğretmen ile ilgili sözler

  öğretmen ile ilgili sözler öğretmen ile ilgili sözler kısa Anne ve babamızdan sonra, bize hayatı öğreten, iyiyi kötüyü bıkmadan anlatan, bizi yarınlara hazırlayan, öğretmenlerimiz ile ilgili özlü ve güzel sözlere yer veriyoruz bu yazımızda Melek'lerim. Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. (Atatürk) Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en...
 4. Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana

  Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi verir misiniz bana

  selam arkadaşlar ben sizden Göktürkler İle İlgili Kısa Bilgi rica ediyorum aranızda Göktürkler İle İlgili bilgi sahibi olan arkadaşlarım sizden gelecek olan bilgileri bekliyorum.
 5. 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben

  30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi istiyorum ben

  merhaba arkadaşlar bana acil olarak 30 Ağustos Zafer Bayramı İle İlgili Kısa Bilgi veri misiniz lütfen çok sevinirim

Sayfayı Paylaş